Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35,000 εμφανίσεις έχει μόνο το τρέχον θέμα.... άνετα δε ρίχνουμε ένα dos στην lenovo?

 

Ελπίζω το ThinkVantage να δουλευει...... ααααν βρεθεί κάποιο φιλότιμο παλικάρι και μας το ανεβάσει κάπου  :rolleyes:

 

edit: ανοιξαν ενα βοηθητικό site εδω http://download.lenovo.com/express/index.html?mt=1

με το μαλακό όμως συνέλληνες.... μη τους το ρίξουμε κι αυτο  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι επιθυμούν να κάνουν αναβάθμιση εδω θα βρούν τα "επιτρεπόμενα" απο την Lenovo, system service parts

http://support.lenovo.com/en_US/product-and-parts/detail.page?&LegacyDocID=MIGR-77046

 

Σύμφωνα με αυτό, βλέπω οτι εγκεκριμένα παίρνει μόνο επεξεργαστές sandy

i3-2310M, 2330M, 2350M, 2370M

i5-2410M, 2430M, 2520M, 2450M

i7-2620M, 2640M

Β800, Β810, Β940, Β950, Β960

 

στην πρώτη παράγραφο μπορείς επίσης να δεις και τα υπόλοιπα parts:

 

Common service parts, Keyboard service parts, Miscellaneous service parts, Recovery DVD service parts και οι οθόνες
 
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά θέλω να δω ποιος θα είναι ο πρώτος τολμηρός που θα δοκιμάσει να αλλάξει επεξεργαστή για να αρχίσουμε όλοι μετά. χεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καρβουνα ειναι αναμενα εχουν χωνεψει και ειμαι ετοιμος για βουτια

ποιος θα αμολησει το τσουναμι ?

 

αληθεια.... επεμβαση στον υπαρχων επεξεργαστη για καποιο ξεκλειδωμα ειναι εφικτο  ?

 

 

ποιος περιμενει 3 χρονια  ? ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στο site της lenovo για US και Western Europe, μέσα στα manual δεν βρήκα πουθενά το μοντέλο με τον επεξεργαστή B960.

Μόνο i3 και πάνω!

 

Πάντως όταν για λίγο σηκώθηκε το support.lenovo.com εξακρίβωσα ότι το μοντέλο που παρήγγειλα φοράει HD+.

Αρκεί να μην κάνει ματσακωνιά το μαγαζί που μου τον στέλνει και το μπεδέψει με κανένα άλλο part number που χει στην αποθήκη.

:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά θέλω να δω ποιος θα είναι ο πρώτος τολμηρός που θα δοκιμάσει να αλλάξει επεξεργαστή για να αρχίσουμε όλοι μετά. χεχε.

http://www.adslgr.com/forum/threads/696424-Lenovo-Thinkpad-L520-5016-C74-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8C-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-Thinkpad-%CF%8C%CF%87%CE%B9!?p=4963281#post4963281

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμμμμμμμμμ !!!!!!!!!!!!!!   :confused:      :X   :ph34r:    :devil:

 

 

τι ειδους ιχνη μπορουν να βρουν απο τη λενοβο αν αλλαχτει ο επεξεργαστης ?

Στις βίδες, θερμοαγώγιμη διαφορετικού χρώματος-ποσότητας-σύστασης, γρατζουνιές στην επιφάνεια της ψύκτρας, κάτι αυτοκολλητάκια που μπορεί να σου παραπέσουν.... Γενικά, ένα έμπειρο μάτι θα δει αν έχει γίνει κάτι, αν αυτό δεν έχει γίνει με σχολαστική προσοχή στη λεπτομέρεια. Για να μη μιλήσω για τα logs του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ας δοκιμασει καποιος να παει στα 8gb και σε ssd πρωτου αλλαξει επεξεργαστη.

μπορει να ναι ικανοποιημενος και μ'αυτα και κριμα θα ναι να χαθει η τελεια αυτη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...