Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Μπορεί καποιος που πηρε το λαπτοπ με 1600*900 αναλυση να μας πει το μοντελο της οθονης?

Αν ειναι το LEN40B1, μιλαμε ειναι τοπ οθονη με contrast 700:1, που θα βρεις μονο σε λαπτοπ των 1300+€

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-Thinkpad-T520-Notebook.51596.0.html

 

 

Ειναι λοιπον το μοντελο LEN40B1 με contrast 700:1 που βρισκεις σε λαπτοπ των 1300+€.

Απιστευτη τιμη για τοσο ποιοτικο λαπτοπ!

Θεωρω πως δεν εχει βγει ποτε τοσο τρομερη προσφορα.

 

 

 

----------------------------

 

Για οποιον βαριεται να βαλει το everest για να δει το μοντελο, μπορει να το δει και απο τον device manager.

Εδω ειναι το που φαινεται το μοντελο(προσοχη: το screenshot ειναι ενδεικτικο απο αλλο μοντελο λαπτοπ):

 

a2d5dg.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, πάω ν αγοράσω μπλε μπογιά, σταδιάλα.

Εγω θα το πουλουσα στο φορουμ και θα το αγοραζα με την καλυτερη οθονη :P

Ο μοναδικος λογος ουσιαστικα που το πηρα, η οθονη του ειναι.

 

 

Θεωρω πως δεν εχει βγει ποτε τοσο τρομερη προσφορα.

Παλι σας ξελασπωσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φοβάμαι τον επεξεργαστή λίγο και δεν το παραγγελνω ακόμη. Πως τον είδατε?

Εγω θα το παρω και αν σε 2-3 χρονια ζοριζεται, θα του πεταξω εναν i5 απο ebay με κανα $40.

 

το πηρα απο ΜΑΚΡΟ και εχει 1600 χ 900 μοντέλο 5016C74

windows 8

το μηχανακι ειναι μια χαρα

 

 

μακρο στο ρεντη

μοντέλο 5016C74

 

Εσυ φιλε που το πηρες απο μακρο ρεντη, μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι το δικο σου φοραει το μοντελο len40b1??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φοβάμαι τον επεξεργαστή λίγο και δεν το παραγγελνω ακόμη. Πως τον είδατε?

Μου θυμιζει τον i3-2310m.

Σε browsing κλπ δεν εχει καποιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστόφορε τα ανεμιστήρια σταμάτησαν ή είναι θορυβώδες τελικά? Απο θερμοκρασίες στο σασί τί λεει?

Στο σασι δεν ανεβαζει την παραμικρη θερμοκρασια.

 

Ακουγεται λιγο ο ανεμιστηρας αλλα δεν μπορω να τον χαρακτηρισω θορυβωδη (καμια σχεση με τα παλιοτερα dell δηλαδη που δεν μπορουσες να κοιμηθεις στο δωματιο μαζι τους).

Δεν εχω περασει βεβαια τα προγραμματα της lenovo που το power manager παιζει να εχει καποια τετοια ρυθμιση.

Αυριο που θα το ψαξω περισσοτερο, θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ φιλε που το πηρες απο μακρο ρεντη, μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι το δικο σου φοραει το μοντελο len40b1??

 

Πηγα απο makro Ανθουσας και στο διαφημηστικο εγραφε αναλυση 1366*768. To μοντελο του λαπτοπ απο κατω εγραφε 5016c74, αλλα το ακριβες μοντελο οθονης δεν μπορουσα να δω γιατι δεν ειχε λειτουργικο.

Αυριο θα παω με bootable usb και θα δω ακριβες μοντελο οθονης, γιατι το contrast κ οι γωνιες θεασης μου φανηκαν σχετικα καλες, οσο βεβαια μπορεις να καταλαβεις βλεποντας την οθονη σε bios/boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πηγα απο makro Ανθουσας και στο διαφημηστικο εγραφε αναλυση 1366*768. To μοντελο του λαπτοπ απο κατω εγραφε 5016c74, αλλα το ακριβες μοντελο οθονης δεν μπορουσα να δω γιατι δεν ειχε λειτουργικο.

Αυριο θα παω με bootable usb και θα δω ακριβες μοντελο οθονης, γιατι το contrast κ οι γωνιες θεασης μου φανηκαν σχετικα καλες, οσο βεβαια μπορεις να καταλαβεις βλεποντας την οθονη σε bios/boot.

 

Αν η υφή της οθόνης ήταν κάτι μεταξύ glare και antiglare τότε πρόκειται για την 1600χ900. Οι 1366χ768 έχουν διαφορετική υφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...