Προς το περιεχόμενο

Πιο δυνατο wifi στο κινητο μου (?)


Superpie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα galaxy nexus και θα ηθελα να ρωτησω κατι. Εδω που κοιμαμαι δεν μπορω να πιασω το wifi μου με το κινητο. Γινεται με καποιον ανταπτορα να μπορεσω να χρησιμοποιησω εξωτερικο usb wifi ωστα να μπορω να πιανω καλυτερα το δυκτιο???

 

Αποστολή από το Galaxy Nexus με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι το Repeater και που μπορω να το βρω? (Στην Ελληνικη αγορα)

 

edit: βρηκα τι ειναι.Απλα το θεμα μου ειναι οτι εγω ιντερνετ πιανω απο το σπιτι της αδελφης μου απεναντι απο το σπιτι μου και για αυτο το λογο δεν εχω σημα στο κινητο μου.Μπορω δηλαδη με αυτο να κανω κατι? Γινεται η συσκευη ασυρματα να πιανει το δυκτιο της αδελφης μου απο απεναντι (γιατι εγω με ενα wifi stikaki πιανω στον υπολογιστη μου) και να το εκπεμπει η συσκευη στο σπιτι μου μεσα με πιο δυνατο σημα ωστε να μπορω να μπαινω και απο το κινητο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς κάνει. Παίρνει το WiFi σήμα, το ενισχύει και το στέλνει ξανά. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο ακόμα για να σου προτείνω.

Access Point στην ουσία που το βάζεις στη λειτουργία που χρειάζεσαι, για παράδειγμα Repeater, (αναμεταδότης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εγω το συνδεω με το pc για να του ''πω'' να παρει το σημα απο το ταδε δυκτιο που υπαρχει διαθεσιμο,και αφου βαλω τους κωδικους μπορω να ανοιξω μετα το κινητο μου ας πουμε και να ψαξω να βρω το σημα που πιανει (του αναμεταδοτη δλδ που θα εχω στο δωματιο μου) ωστε να συνδεθω εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρίζα του ρεύματος το βάζεις. Αυτό παίρνει το Wifi σήμα από τον Router που ήδη έχεις και το στέλνει πιο μακριά.

Έχει διαδικασία το σετάρισμα αν ρωτάς αυτός. Δεν γίνεται αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ,εγώ έχω το TL-MR3020 και σε access point,έχω δυο επιλογές που δεν κατάλαβα τη διάφορα!

Το repeater και το repeater bridge!

Ποια είναι ουσιαστικά η διαφορά τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρίζα του ρεύματος το βάζεις. Αυτό παίρνει το Wifi σήμα από τον Router που ήδη έχεις και το στέλνει πιο μακριά.

Έχει διαδικασία το σετάρισμα αν ρωτάς αυτός. Δεν γίνεται αυτόματα.

Και το σεταρισμα πως γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...