Προς το περιεχόμενο

Toshiba 1TB 2.5 inch usb 3.0 49,99 λίρες


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντελει επειδη ακομα δεν ηρθε ο σκληρος η ηρθε κ "πεταξε"

τους εστελα μειλ κ μου στειλανε αλλον.για να δουμε θα τον δουμε

η θα κλαιμε παλι.

μπορει να μου πει καποιος ποσο ειναι το κοστος για να εχει tracking number η παραγγελια αν ειναι

με δωρεαν μεταφορικα απο αμαζον;μπορω να κανω κατι αλλο για να μπορω να τα παραλαμβανω εγω απο τα καταστηματα τα δεματα μου;

Υπάρχει μια περίπτωση να καθυστέρησε στο ταχυδρομείο και να βρεθείς με δύο. (σε αυτήν τη περίπτωση εσύ θα κρίνεις τι θα κάνεις). Αλλιώς κάποιος αρουραίος υπάρχει στην πολυκατοικία σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ήρθε σήμερα ειδοποιητηριο για άλλο σκληρό με αποστολή απο 29/1 μέσω dhl (amazon.co.UK παντα)! Το δικο μου πακετακι είναι λίγο μεγαλυτερο οποτε δεν το αφησε (μάλλον δεν το έφερε καν) ο ποστμαν.

Λίγο τραβηγμένο αλλά ίσως και να καθυστερεί λίγο πέρα του κανονικού λοιπον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα διπλα στελνει το αμαζον και στο τελος θα κοψει την ελλαδα 'η θα βαλει διαφορετικες τιμες..

παντως μην αγχωνεστε με το αμαζον αφηστε το λιγες μερες λογω καθυστερησεων ταχυδρομειου παντα τα ξαναστελνει αμεσως αν γινει η στραβη..

(δεν ξερω με μεγαλα αντικειμενα τι γινεται βεβαια)

 

καποιος τροπος/καπου να κανουμε παραπονα για τα ΕΛΤΑ γινεται? Επισημα εννοω.. Ακουω ολο και περισσοτερα πακετα να χανονται κυριως στο αεροδρομιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο εφυγε 25/01.ειναι 20 μερες.ουτε απο κινα να το εστελναν.

τεσπα εγω τους εστειλα οτι τον χρειαζομαι κ μαλλον γιαυτο τον ξαναεστειλαν.

κ εγω φοβαμαι για αρουραιο.αν κ φοβαμαι πιο πολυ τους αρουραιους στα ελτα γιατι εχω ακουσει πολλα.

βεβαια μπορει να ειναι κ απλα καθυστερηση οποτε μαλλον θα καταληξω με 2 κ εκει τι κανω αν μου ερθει κ ο δευτερος ετσι χυμα στο σπιτι;να πληρωσω για να παει πισω δεν παιζει.αν γινει ετσι μαλλον θα τους ξαναστειλω μπας κ βαλουν αυτοι τα εξοδα για πισω.

σκεφτηκα να τους πω αν μπορουσα να παρω τον 1,5 που εχει κανα 20κατι παραπανω αλλα δεν το εκανα εντελει.

500γιγα με 20κατι ευρω δεν ειναι κ ασχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν λαβεις το πρωτο πακετο το στελνεις πισω με δικα τους εξοδα (στα δινουν μετα). Αλλη μια λυση ειναι να κανεις αρνηση παραλαβης οποτε δεν πληρωνεις τπτ! Παιρνεις δλδ το πακετο πας ταχυδρομιο και λες "αρνηση παραλαβης-επιστροφη στον αποστολεα". Θα το ψαξει λιγο ο υπαλληλος αν δεν το εχει ξανακανει, θα ρωτησει 1-2-3 προισταμενους κλπ και θα γινει η δουλεια σου χωρις να πληρωσεις. (μαλιστα καπου στο μειλ στο λεει αυτο, οτι αν ερθει το ενα πακετο πριν το αλλο να αρνηθεις παραλαβη στο "δευτερο")

 

Για να παρεις αλλο προιον (τον 1.5 που λες) θα επρεπε να ζητησεις αρχικα refund και να ριξεις νεα παραγγελια. Δεν γινεται με αλλον τροπο να αλλαξει το προιον σε υπαρχουσα παραγγελια η να πληρωνες διαφορα, δεν ειναι "μπακαλικο", γινονται ολα ωραια και τυπικα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λαβεις το πρωτο πακετο το στελνεις πισω με δικα τους εξοδα (στα δινουν μετα). Αλλη μια λυση ειναι να κανεις αρνηση παραλαβης οποτε δεν πληρωνεις τπτ!

Η απλα και να μην κανεις απολυτως τιποτα, τα εξοδα επιστροφης ειναι παντα πληρωμενα στο αρχικο τελος και εφοσον δεν πας ποτε να παραλαβεις μετα απο 15/30 μερες τα ΕΛΤΑ το γυριζουν στον αποστολεα....! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αλλα αυτο δεν παιζει αν στο φερει σπιτι και στο αφησει χωρις να τον δεις... Θα πας ταχυδρομειο για την μια η την αλλη διαδικασια αν στο φερει.

 

Εχεις αφησει αναπαντητο ερωτημα , #78 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτο δεν παιζει αν στο φερει σπιτι και στο αφησει χωρις να τον δεις... Θα πας ταχυδρομειο για την μια η την αλλη διαδικασια αν στο φερει.

 

Εχεις αφησει αναπαντητο ερωτημα , #78 :P

σωστος σε αυτο αν ερθει κ το δευτερο σπιτι ετσι θα κανω αλλιως απλα δεν το παραλαμβανω απο τα ελτα.

ενα δεμα απο κινα εκανε 4-5 μηνες να ερθει εκει να δειτε γελιο οπου τους εστειλα μετα απο 3 μηνες(μεγαλη υπομονη )

γιατι ηταν για φιλο μου κ στο τελος αφου δεχτηκαν να μου το ξαναστειλουν ηρθαν κ τα 2 με 2 μερες διαφορα.ελεος ρε σεις τι να πω.το καλο ειναι οτι βολευτηκε ο φιλος κ πληρωσε κ το δευτερο καθως του χρειαστηκε κ δεν εμπλεξα.

αν εννοεις ποτε εγραφε οτι θα φτασει 

εγραφε απο 1 εωσ 6 φεβρουαριου. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αυτο δεν παιζει αν στο φερει σπιτι και στο αφησει χωρις να τον δεις... Θα πας ταχυδρομειο για την μια η την αλλη διαδικασια αν στο φερει.

 

Εχεις αφησει αναπαντητο ερωτημα , #78 :P

Σωστο κι αυτο, τους εψελνα παλι σημερα γιατι αμα μενεις στην σου τον πυργο τον λευκο θεσσαλονικη τα εμπειρια ζωης ελτα εδω παραλαμβανουν τριτη, εκδιδουν ειδοποιητηριο την τεταρτη χωρις αποπειρα επιδοσης και μπορεις να παραλαβεις την πεμπτη μετα τις 10:00, πηγαινοντας ανατολικα, προσπερνωντας το 1ο ελτα που βρισκεται 0-100μ απο το σπιτι σου και προχωρωντας περι το 1,5χμ ακομα μεχρι το επομενο που ειναι 'αρμοδιο' (ενω αν ησουν στο #43 ή και #41 πχ αντι για το #42 θα παραλαμβανες ανετα απο το ελτα της γειτονιας... συννεφο λεμε)!

 

Το #78 σε εμενα πηγαινε, ε, ελεγες +1 μερα απο το estimated, το οποιο ηταν Παρασκευη, για να πηρα σημερα ειδοποιητηριο μαλλον ηρθε χθες, οποτε +2 μερες... :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@αεκαρα

Ναι συμβαινει καποιες φορες, παντα αφηνω σε αυτες τις σπανιες περιπτωσεις καθυστερησης +10 τουλαχιστον μερες απο την estimated κανοντας υπομονη πριν ενοχλησω το αμαζον και παντα παραλαμβανω τελικα εστω και στο +10,+15 days.

 

Τον giorginho ρωτησα στο 78 ;) .

 

edit, ρε χθες δεν μιλουσαμε και σου ειπα θα ερθει "αυριο" (Τεταρτη) ;;; (εισαι απατεωνας μιλαμε!!! :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α σορρυ παιδες για το 78

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως αλλα αργουν κ αλλα οχι.

παντως οτι ερχεται με τρακινγκ ερχεται κανονικα με το που το βλεπω ελλαδα απο τελωνειο 2-3μερες 

ειναι εδω η ειδοποιηση.αν ηταν κανα 2ευρω θα το εκανα οπως το κανω απο κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το μονο που θυμαμαι ηταν οτι συνιστουσες υπομονη (εδω επεσες μεσα προφανως:)) τωρα για το αυριο και "αυριο" εχω φαει τοσα "απο μερα σε μερα" στη ζωη μου (και δεν εννοω μονο ταχυδρομικες υπηρεσιες) που εχω χασει το μπουσουλα με αυτο το θεμα :)

Παντως ειναι αληθεια οτι η υπηρεσια 'δεματων' (και οχι επιστολικου ταχυδρομειου) της DHL παει λιγο με ρυθμους χελωνας... μαλλον ερχονται με τρακτερ ή μπορει να κολησε κανα φορτηγο στα χιονια των Αλπεων :Ρ

Τα επιστολικα (ελαφρια δεματακια/φακελακια) που στελνονται μαζι με την απλη αλληλογραφια με αεροπλανα ειναι συνηθως στην ωρα τους (και αρκετα νωριτερα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε συντομια για αποκατασταση της ταξης :P (εχουν αφαιρεθει Ονοματα και Επωνυμα για προφανεις λογους :P )

[12/2/2013 9:22:46 μμ] Μ: irthe o 2tb?
[12/2/2013 9:22:56 μμ] G: οχι τπτ
[12/2/2013 9:22:58 μμ] G: (angry)
[12/2/2013 9:23:02 μμ] M: ayrio tha erthei
[12/2/2013 9:23:07 μμ] G: αντε να δουμε

To "αυριο" δεν το εχεις ξανακουσει απο μενα παντως. :P  Θα μπορουσε να ερθει οποιαδηποτε μερα, απλα μου εκατσε οτι θα ερθει Τεταρτη και ζητησα να το πεις τωρα εδω μιας και ηταν φρεσκος ο διαλογος σε συνδιασμο με το οτι ειδα εδω στο μηνυμα σου πως σου ηρθε τελικα σημερα και ησουν και εκτος IM. :)

 

Αυτο το να περιμενεις ενα πακετο απο μερα σε μερα σιγουρα ειναι "μπελας", μια συνεχης αγωνια, κατι να χαλας την ηρεμια καποιων ημερων :P lol

 

@αεκαρα

Δεν εχω βγαλει συμπερασμα για αυτες τις σπανιες περιπτωσεις (καπου 1 στα 10-15 αργουν τοσο πολυ), 2-3 πραγματα παιζουν πιστευω, η οτι εχει αδεια κανενας ταχυδρομος η το εχει ξεχασει σε κανενα ραφι του, η αν δεν ειναι θεμα εδω ταχυδρομειου, οτι εχει ξεμεινει σε κανενα κουτι-αμπαρι αεροπλανου ή φορτηγου και ξεκολλαει μετα απο μερες και πεφτει με τα φρεσκα!! Οποιος ξερει ή σκεφτει κατι, λεει ιδεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μα αν με ειχες κι εσυ στα 'αυριο και αυριο' θα με ειχες μαθει (κι εσυ) και απο την αναποδη :P :devil:

 

Oντως ο δισκος του συμφορουμιτη θεωρητικα θα εφυγε με αεροπλανο (μαλλον με royal - δεν ειδα αν το ανεφερε καπου) οποτε ειναι πραγματι αρκετες μερες εκτος της αναμενομενης ημ/νιας παραδοσης.

Τελος παντων, αντε, πισω στο ΙΜ τωρα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...