Προς το περιεχόμενο

Ποια θεωρείτε καλύτερη γλώσσα προγραμματισμού για αρχαρίους


xalla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@xalla

Χωρίς παρεξήγηση αλλά μήπως θα έπρεπε να ασχοληθείς πρώτα με πιο βασικά πράγματα (λειτουργικό σύστημα) πριν περάσεις στον προγραμματισμό; Πραγματικά ρωτάω καλοπροαίρετα, πρώτα κατά τη γνώμη μου μάθε τα βασικά των Windows και μετά έχεις χρόνο να ασχοληθείς με τον προγραμματισμό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@iceblade

To powershell νομίζω δεν υπάρχει από default σε ΧΡ

 

@xalla

Στό ίδιο tutotrial που διαβάζεις, στο τέλος της άσκησης γράφει κάτι τέτοιo "Αν δεν ξέρεις τι είναι αυτά που σου λέω, πήγαινε και διάβασε ένα tutorial που έγραψα για CLI (command line interface)". Γιατί δεν ακολουθείς τη συμβουλή του;

Επεξ/σία από pmav99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Pmav99 δεν το ειδα ευχαριστω θα το κοιταξω.

Υ.Γ Iceblade χωρις παρεξηση αλλα μαλλον θα πρεπει να ριξεις και εσυ μια ματια στο λειτουργικο συστημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ηθελα να σας ρωτησω ποια γλωσσα μου προτεινετε,εψαξα και η πιο καλη για αρχη ειναι η  python η ετσι νομιζω τουλαχιστον,θελω μια καλη γλωσσα γιατι η βαση πιστευω ειναι το παν!Εχετε καποια αλλη να μου προτεινετε?

 

Αν σκέφτεσαι να ασχοληθείς επαγγελματικά, ο,τι έχει σχέση με .ΝΕΤ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Calculator φιλε εκανα λιγο python και δεν την βρηκα τρομερα δυσκολη και οχι δεν σκεφτομαι να ασχοληθω επαγγελματικα προς το παρων απλα θελω να αποκτησω γνωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και παλι,θελω μια βοηθεια μηπως ξερεις κανεις πως φτιαχνω τα directory?Βρηκα στο ιντερνετ κατι που λεει να βαλω την εντολη mkdir και ενα ονομα αλλα δεν κανει τιποτα...Βοηθηστεμε σας παρακαλω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε pmav99 εψαξα και βρηκα πολλα σιτες που λενε πως να το φτιαξω αλλα δεν ξερω γιατι στο δικο μου δεν κανει αφτο θελω να σου πω,η βασικη εντολη που βρηκα ηταν mkdir i md.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...