Προς το περιεχόμενο

Zωγραφικη μελων του insomnia...


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ ANHLIKOS

 

Ωραια stencils!

 

@Yin

 

Εχεις style εσυ... :)

 

Θένκιου =)

 

Έχω κι άλλα, αλλά έχουν πολιτικό περιεχόμενο και δεν μπορώ να τα ποστάρω. Ίσως ξεθάψω τίποτε ακόμα όταν γυρίσω σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπραβο πολυ ωραια τα σχεδιακια. :-) Με παρακινησατε να δοκιμασω να φτιαξω μονος μου  ενα διακοσμητικο που ειχα υποψη .Και η ερωτηση , αν εχει καποιος ασχοληθει.Για ζωγραφικη σε γυαλι τι χρωματα και λοιπο εξοπλισμο θα προτεινατε ? Και συμβουλες ευπροσδεκτες φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπραβο πολυ ωραια τα σχεδιακια. :-) Με παρακινησατε να δοκιμασω να φτιαξω μονος μου  ενα διακοσμητικο που ειχα υποψη .Και η ερωτηση , αν εχει καποιος ασχοληθει.Για ζωγραφικη σε γυαλι τι χρωματα και λοιπο εξοπλισμο θα προτεινατε ? Και συμβουλες ευπροσδεκτες φυσικα.

 

 

Χωρίς να έχω ασχοληθεί, είμαι σίγουρη ότι έχω δει στα σχετικά καταστήματα χρώματα ειδικα για γυαλί. Μαντεύω ότι θα είναι ολίγον ακριβά, οπότε σκέψου σχέδιο, τι χρώματα σου είναι απολύτως απαραίτητα και ποια μπορείς να φτιάξεις κτλ. πριν πας να πάρεις. Απο εκεί και πέρα φαντάζομαι με πινέλα το κάνεις - αν χρειάζεται κάτι παραπάνω δε γνωρίζω.

 

Εντάξει, δεν παίζει να 'χω άλλα. Βρήκα και μερικά προσχέδια που δεν έγιναν ποτέ κάτι παραπάνω από προσχέδια (είναι από παλιές φωτοζ, παρντόν):

 

 

DSC_1373_zpsd53a2fae.jpg

 

DSC_1372_zps2cedd831.jpg

 

DSC_1371_zpsb84f373d.jpg

 

DSC_1370_zpsff595789.jpg

 

DSC_1369_zpse4dabfd4.jpg

 

 

Περιμένω να ποστάρει η Μαφάλντα. ;-)

Επεξ/σία από YiN
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι α) θελεις να δηλώσης την μοναξιά του ειναι β) Την οικολογική καταστροφή του πλανήτη (ενα κουτσουρο μοναχο του)

 

Καλη φαση

 

Εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ;

οχι σορρυ πήγαινε σε ενα αλλο "δημιουργημα" του ageladaris που έσβησε ο διαολος

Έκανα εντιτ στο σχόλιο. 

Οι ζωγραφιές σου ειναι Μανιφικ λεμε!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι σορρυ πήγαινε σε ενα αλλο "δημιουργημα" που έσβησε ο διαολος

Έκανα εντιτ στο σχόλιο. 

Οι ζωγραφιές σου ειναι Μανιφικ λεμε!  :-D

 

Ναι το είδα το άλλο, απλά τυγχάνει να έχω κι εγώ κούτσουρο (όχι τέτοιο, απ'το άλλο) και απόρρησα =ρ

 

Ευχαριστώ  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα το άλλο, απλά τυγχάνει να έχω κι εγώ κούτσουρο (όχι τέτοιο, απ'το άλλο) και απόρρησα =ρ

 

Ευχαριστώ  :-)

Αυτο με το μωρο ειναι πολυ καλό. Νερομπογιές χρησιμοποιείς;

Προσωπικά ειμαι τελείως κουλός στο να βαλω χρώματα. Στο ασπρόμαυρο τα κουτσοκαταφέρνω, στα χρώματα ειμαι κατευθείαν για το ντατσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το μωρο ειναι πολυ καλό. Νερομπογιές χρησιμοποιείς;

Προσωπικά ειμαι τελείως κουλός στο να βαλω χρώματα. Στο ασπρόμαυρο τα κουτσοκαταφέρνω, στα χρώματα ειμαι κατευθείαν για το ντατσουν.

 

Ναι το εμβρυο ειναι νερομπογιά. Παλιότερα τις φοβόμουν γιατί γενικά έχεις μικρό περιθώριο λάθους, όταν ζωγράφιζα πολύ χρησιμοποιούσα λάδια - μου άρεσαν σαν αποτέλεσμα αλλά είναι της υπομονής (να περιμένεις να στεγνώσει κτλ).

 

Στα σκίτσα που πόσταρες εμένα μου άρεσαν οι γραμμές (δεν είχα ποτέ μου σιγουριά, πάντα βάζω πολλή γόμα), τα ζήλεψα. Γι'αυτό πάντα πιάνω και μολύβι πρώτα αν είναι να βάλω πένα ή κάτι τέτοιο. Από εκεί και πέρα (χωρίς να είμαι καμιά ζωγράφα) νομίζω τα χρώματα είναι περισσότερο θέμα πώς βλέπεις και πόσο έχεις εξασκήσει το μάτι σου (σκιές, αποχρώσεις κτλ), πώς αντιλαμβάνεσαι δηλαδή μια εικόνα. Αν αρχίσεις να βάζεις και όσο περισσότερο το κάνεις, καλυτερεύει.

 

 

απο τηνα ρχη ξεκινάς και βάφεις με τις νερομπογιές ή πρώτα κάνεις σχέδιο και μετά το πατάς ;

 

 

 

Συνήθως ένα βασικό προσχέδιο με μολύβι ή κάρβουνο, αναλόγως πάνω σε τι ζωγραφίζω. Στις νερομπογιές μολύβι (χωρίς σκιές κτλ.), στα λάδια κάρβουνο (πολύ υποτυπώδες και "ελαφρύ" σχέδιο, υπερβολικά θα έλεγα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...