Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 - Θερμοκρασίες / Jailbroken - Multiman [PS3]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον φαν κοντρολερ 1.7 σε default payload σε 4.41CFW το TLOU εχει 10+ βαθμους κατω στην κονσολα μου

Χωρις fan ενεργοποιημενο εχω 75-76 βαθμους. Με το fan ενεργοποιημενο 63-64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διάβασα ότι το TLOU εμφανίζει προβλήματα στο νέο cfw 4.41 του Rogero. Αν είναι έτσι θα το τελειώσω και μετά θα περάσω το 4.41. Πάντως το fan control είναι πολύ χρήσιμο ιδιαίτερα στο The Last of Us που ανεβάζει πολύ θερμοκρασία την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας εβαλα το Fan Control Utility v.1.9.1 απο το psjailbreak.gr. Το εβαλα στο #Payload, speed: 0x33. Επραξα σωστα; κανει επρισσοτερο θορυβο το ανεμιστηρακι τωρα, ειναι καλο αυτο; Ποια ειναι η ιδανικοτερη θερμοκρασια για την κονσολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα το εβαλες στο payload.

Γενικα μολις φορτωνει το προγραμμα πατας το τριγωνο και αυτοματως βαζει το default payload και μετα κανει exit.

Ειναι απολυτα λογικο να δουλευει το ανεμιστηρακι σε υψηλοτερες στροφες με το payload αρα κανει περισσοτερο θορυβο.

Με το payload η κονσολα αφου παιξεις καμια ωρα και βγεις απο το παιχνιδι οταν κατευθειαν ανοιξεις τον MM πρεπει να δεις θερμοκρασια γυρω στα 66 +/- 2 Εαν εισαι εκει εισαι μια χαρα

Αλλα και παραπανω απο 70 εαν εισαι παλι δεν εχεις θεμα μιας και τα ζορια ξεκινανε στους 78-80 βαθμους.

Το fan Control Utility ειναι must ειδικα το καλοκαιρι και με δυνατα παιχνιδια που χρησιμοποιουνε πολλους πορους (GOW, TLOU, UC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραια. Ευχαριστω για την απαντηση φιλε. Μετα απο κανα 2ωρο gaming ειδα οτι η θερμοκρασια ηταν γυρω στο 63 οποτε ειμαι μια χαρα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

άψογο το συγκεκριμένο προγραμματάκι. μια απορία που μου δημιουργήθηκε(μη με πάρετε με τις πέτρες). θα είχε νόημα να χρησιμοποιηθει για ψύξη βάση ψύξης που χρησιμοποιείται για λάπτοπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι εχει να δωσει κατι παραπανω.

Ειδικα αν δεν εχεις θερμοκρασιες ανεβασμενες.

Αλλα και ανεβασμενες θερμοκρασιες να εχεις θα λειτουργει το ανεμιστηρακι περισσοτερο και σε ανεβασμενες στροφες.

Το πολυ πολυ να χαλασει :)

7 ευρω εχει το ακριβοτερο στο Ebay. :)

Βρισκεις πιο φτηνη βαση λαπτοπ; Αξιζει τον κοπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 ωρες GTA και αλλες 2 απο τον αδελφο μου οι θερμοκρασιες απο multiman ειναι 59 και 62.Νομιζω ειναι καλα ετσι?Θυμαμαι χωρις το control fan και με λιγοτερο απαιτητικα παιχνιδια εφτανε νομιζω 67-68 βαθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κανω μια ερωτηση παιζω gta v .pes 2014 gow accensions 6 ωρεσ μ ενα δεκαλεπτο διαλειμα στο 2ορο ι 8ερμοκρασια ιταν 65-67 τςρα πιγε 68-73 ειναι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρητορικη ερωτηση το αν ειναι καλες; 

:)

Σουπερ ειναι οχι απλα καλες. Τετοιες δεν βλεπει στον υπνο του ουτε ΠΣ3 του κουτιου

Οχι δεν ηξερα τις νορμαλ θερμοκρασιες.Κανει δουλεια τελικα το προγραμματακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει δουλεια τελικα το προγραμματακι

Φυσικα και κανει δουλεια. Το φωναζω μηνες τωρα οτι ειναι το καλυτερο homebrew ever.

 

παιδια να κανω μια ερωτηση παιζω gta v .pes 2014 gow accensions 6 ωρεσ μ ενα δεκαλεπτο διαλειμα στο 2ορο ι 8ερμοκρασια ιταν 65-67 τςρα πιγε 68-73 ειναι καλα?

Καλες ειναι αλλα ειναι με η χωρις fan control; Γιατι για να ανεβαζει υποψιαζομαι οτι ειναι χωρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα το κρινεις εσυ !!

Εγω την προταση μου την εκανα και οπως ειδες και αλλες γνωμες πιο πανω με επιβεβαιωσαν.

Η αποφαση ειναι παντα του κατοχου της κονσολας το πως θα την χρησιμοποιει :)

Παντως και παλι καλες ειναι χωρις Fan Control

Η βλακεια ειναι οτι η Sony αφηνει να δουλευει η κονσολα σε πολυ ψηλες θερμοκρασιες > 72 βαθμους.  Ενιοτε σε επιβαρυμενες κονσολες μπορει να πιασει και 76-78 ανετα χωρις να αυξανονται οι στροφες του ανεμιστηρα.

Και οταν πιασει 80αρι τοτε αρχιζει να βαραει γρηγορα ο ανεμιστηρας και σβηνει τη κονσολα.

Ε αυτο δεν ειναι καλο για τη καταπονηση των CPU-RSX.

Αλλιως ειναι να δουλευει στους 64-66 που επιτρεπει το default payload του Fan Control και αλλιως στους 76 και κοντα στο οριο των 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...