Προς το περιεχόμενο

Crazy Sundays 20/1/2013


Carrion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον ειχα παρει κ εγω απο αμαζον στα 73eu.Ηθελα κατι καθαρα για αποθηκη και γι αυτο τον πηρα.Να ξερεις οτι δεν εχει κουμπι on/off και επισης οτι κανει αρκετο θορυβο.Σ'αυτα τα λεφτα βεβαια και γι αυτη την χωρητικοτητα δε παιζει οτιδηποτε καλυτερο....

 

Τον παρήγγειλα και περιμένουμε τώρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

 

Εγω παντως τσιμπησα αυτο http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=HAP.000771&sid=1

"

Από: 52.85 € + 12.15 € 23% ΦΠΑ = 65.00 € Τιμή: 38.94 € + 8.96 € 23% ΦΠΑ = 47.90 €

 

amazon.png?force=1&zero=0&w=725&h=440&de

 

Το δινει οσο δηλαδη ειναι η μεγιστη τιμη ever στο αμαζον -1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γιατι ειναι τοσο καλος;

σε σχεση με αυτον που ειχε την περασμενη εβδομαδα πιο φθηνα

KINGSTON SV300S37A/120G V300 SSD 120 GB SATA3 2.5'' RETAIL

ειναι πολυ καλυτερος και σε τι;

http://www.anandtech.com/show/6153/plextor-m5-pro-256gb-review

 

ο Μ5P παίζει απέναντι σε 840 Pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει που συγκρινεται τιμες  e-shop που βιωνει ολες τις συνεπειες της ελληνικης κρισης , με αντιστοιχα παγκοσμιου βεληνεκους .

 

η νοοτροπια της "κατσικας του γειτονα" δεν εγκαταλειπεται ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ'αρεσει που συγκρινεται τιμες  e-shop που βιωνει ολες τις συνεπειες της ελληνικης κρισης , με αντιστοιχα παγκοσμιου βεληνεκους .

 

η νοοτροπια της "κατσικας του γειτονα" δεν εγκαταλειπεται ευκολα

Σ αυτο εχεις δικιο. Ειναι αδυνατον σε εγχωρια καταστηματα να ανταγωνιστουν στο ελαχιστο παγκοσμιους κολοσσους.

Απ την αλλη ομως, ζωντας στην παγκοσμιοποιηση, και εμεις σαν καταναλωτες αναποφευκτα δεν προτιμουμε δικαιολογημενα να ψωνιζουμε απο τη φθηνοτερη λυση? Ειδικα οταν τα εγχωρια καταστηματα εχουν μια νοοτροπια του στυλ "δε σε σεβομαστε, τα δικα μας δικα μας , και τα δικα σου παλι δικα μας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν εχει ιδεα το παληκαρακι τι παιζει με το κιτρινομαγαζο , τους απληρωτους υπαλληλους του , τις εξωσεις λογω μη πληρωμης ενοικιων και τις προσπαθειες για ενταξη στο αρθρο 99 ... ας καπελωνε προιοντα και ας προσφερε θεσεις εργασιας και αναπτυξης για να το προτιμησουμε ... ως τοτε ... μακρια απο μας...
Για να μη μιλησουμε για εικονικα τιμολογια και φοροδιαφυγη επιπεδου αρκετων εκατομυριων γιουριων....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και εγώ το κοιτάζω αυτό, αλλά όλοι με αποτρέπουν να πάω σε AMD + APU και μου προτείνουν έστω και i3 στα ίδια λεφτά. Τώρα στα specs φαίνεται αξιοπρεπές για τα λεφτά του, αλλά πολλές φορές η θεωρία διαφέρει από την πράξη... 

Γιατί δεν τους αρέσει o AMD; Ο συγκεκριμένος πρέπει να είναι αντίστοιχος του i5 της intel καθώς είναι αληθινός 4πύρηνος και σε επιδόσεις πάει εξίσου καλά με τον i5. Μάλιστα αντίθετα με τους Intel η κάρτα γραφικών που έχει ενσωματωμένη είναι αρκετά ανώτερη από τις intel hd 3000/4000 που φοράνε οι i3/i5. Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο μοντέλο έχει και αυτόνομη κάρτα γραφικών που συνδέεται με ασύμετρο crossfire με την ενσωματωμένη gpu τοθ επεξεργαστή ώστε να αυξήσει σε επιδόσεις σε παιχνίδια directx 10/11. Προσωπικά θεωρώ την amd καλή ευκαιρία καθώς τα λαπτοπ με τους επεξεργαστές της συνήθως είναι φθηνότερα και με καλύτερες κάρτες γραφικών από τα αντίστοιχα της intel. Τώρα αν θέλεις να δουλεύεις non-stop τον επεξεργαστή και μόνο αυτόν και δεν σε ενδιαφέρει η gpu τότε θα πρότεινα και εγώ intel.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εφυγε παραγγελια στον seagate...δεν περιμενα ποτε οτι θα επαιρνα seagate αλλα βρεθηκα στην αναγκη και τον παρηγγειλα...αντε να δουμε.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και στο amazon.co και στο lightinthebox τα έχουν σε εξευτελιστικές τιμές το έχω ψάξει, αλλά σκέτη την ταινία όπως λές. Δεν ξέρω έτσι πως θα τα συνδέσω κλπ γιαυτό σκέφτηκα αυτή τη λύση που έχει και χειριστήριο και πρίζα που μπορείς να την μετατρέψεις να κάνει για το αμάξι. Αν έχεις καλύτερη λύση η συμβουλή βοήθησε μας.

Εντελώς καλοπροαίρετα, πάνε λίγα χρόνια από τότε που όλα αυτά στα αμάξια ήταν της μόδας. Πλέον τα κάνουν μόνο οι Αλβανοί...και αν. Χωρίς να θέλω να τους θίξω, απλά σαν νοοτροπία το γράφω. Φιλικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...