Προς το περιεχόμενο

Υπότιτλοι σε ολοκαίνουρια lg smart tv


VaggosVfilox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά SoS! Ένας φίλος πήρε μια τηλεόραση smart tv της lg 47" .. Το τραγικό είναι ότι δεν μπορεί να επιλέξει υπότιτλους με κανένα τρόπο.. Έτσι άλλες φορές εμφανίζονται σε άλλη γλώσσα κ καθόλου και δεν υπάρχει επιλογή να τους ανοίξει αν και υπάρχουν στο φάκελο κάθε ταινίας. Ακόμα πιο τραγικό ότι η 32 SAMSUNG που έχω εγώ και είναι και 3 χρονών έχει τόσο απλό τρόπο.. αρκεί ένα κουμπάκι  subtl στο τηλεκροντρόλ.το ίδιο και σε μια 37 " toshiba που ούτε 380 ευρό δεν κόστιζε πριν ενα χρόνο έχει κουμπάκι στο τηλεκοντρόλ και απλά με ενα πάτημα σε βάζει στα el. Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται οι εταιρίες; ολοκαίνουρια 3d  smart tv 400 hz 900 ευρώ και ούτε υπότιτλους δεν μπορείς να δεις;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε με τις κωλο εταιριες για κλοτσιες ειναι.

Πηρα μια Sharp 46 " πριν απο ενα μηνα και εχω το ιδιο προβλημα.

 

Βρηκα τροπο ομως να το ξεπερασω , εαν το αρχειο ειναι σε .srt  τοτε το ανοιγεις και σε notpad κανεις save as με ιδια ονομασια και αλλαζεις την κωδικοποιηση απο ANSI σε UNICODE και θα δουλεψει. Δεν ξερω πως , τυχαια το παλευα ριχνοντας αμετρητα μπινελικια στην sharp.  :-)

 

Δοκιμασέ το , ελπιζω να σου δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στο παραπάνω αν σου δίχνει τους υπότιτλους στα κινέζικα, αν δεν στους δείχνει καθόλου ίσως να τους έχεις κλείσει από επιλογή στο μενού της TV. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...