Προς το περιεχόμενο

16GB 10" Google Android 4.0 IPS Capacitive Screen Tablet PC Dual Cam Bluetooth 20€


Doc_Chaos_81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.ebay.com/itm/16GB-10-Google-Android-4-0-IPS-Capacitive-Screen-Tablet-PC-Dual-Cam-Bluetooth-/221177885399?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item337f3ab2d7

 

δεν ξέρω αν είναι φεικ,

 

ο τύπος έχει και μερικά άλλα τσάμπα!

 

edit: δεν πρόκειται να το δοκιμάσω...

 

παρακαλώ να κλειδωθεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοιτάξεις στο φορουμ εχει αναφερθει ξανά ένα παρόμοιο και πιθανοτατα ειναι fake....τωρα αν θες να παιξεις με την paypal καλως αλλα σβησε το ποστ μην παρεις κ αλλους στο λαιμο σου.

 

βλεπε εδω: http://www.insomnia.gr/topic/473080-%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5/

 

και αντιγραφη το ποστ μου:

 

"Και αν -λέω αν- ο πωλητής σου στείλει 1 ωραιότατο άδειο κουτί τι γίνεται; Θα φαίνεται ότι "κάτι" παρέλαβες στο ταχυδρομίο και μετά πως πείθεις το paypal ότι δεν είχε μέσα τίποτα;..."

 

Επίσης να ξέρετε ότι πριν κάτι χρόνια ένα τυπάς πλήρωσε 400λίρες για να αγοράσει την ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ενός xbox 360....απλά δεν το είχε καταλάβει και φυσικά η paypal δεν μπορούσε να κάνει τίποτα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην καλύτερη μετά από κάνα 1,5 μήνα θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου εκτός αν σου στείλει καμιά ζελατίνα με tracking number όπου εκεί δεν θα πάρεις τίποτα, φάτα σουβλάκια !!!!!! tablet πάντως ΔΕΝ θα πάρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι άλλοι του εχουν βάλει θετικό feedback πριν καν παραλαβουν το προιόν. Πόσο ζώα πρέπει να είναι;

Μια απορία έχω εφόσον εγω του στείλω την πληρωμή μεσω paypal αυτος μετα απο πόσες μέρες μπορει να τα σηκώσει απο την τράπεζα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα mail μέσα απο το ίδιο το λογαριασμό μου στο paypal και τους ρωτάω ποια είναι η πολιτική τους αν ο εν λόγω πωλητής στείλει ένα άδειο κουτί, και τι θα πράξει απο την στιγμή που φαίνεται να έχει πουλήσει 2000+ κομμάτια ανα αντικείμενο που έχει βγάλει.

 

Το λογικό είναι οτι ο κινέζος απελπίστηκε και προσπαθεί να σηκώσει απο το paypal

2000 πωλήσεις x 20 ευρω x 10 αντικείμενα = 400,000 ευρω

και να εξαφανιστεί. Αλλα δε νομίζω να το πετύχει με καμία μα καμία συγκυρία ή τύχη. Είμαι σίγουρος οτι ήδη το paypal του έχει κλειδώσει την δυνατότητα ανάληψης πόρων μέχρι να γίνουν όντως παραλαβές αντικειμένων.

Καθώς νομίζω οτι κανένας δε μου απαγορευει να πουλήσω οποιοδήποτε αντικείμενο οποιασδήποτε αξίας, σε όσο χαμηλή τιμή θέλω... Ενδιαφέρουσα περίπτωση όμως και θα ήθελα να δω τι θα γίνει τελικα.



Δεν αγοραζω απο ανθρωπο που δεν κοβει τα νυχια του. :)

f517e377-f282-421a-a3ee-6b631beecacb.jpg

 

Ναι... κι εγω...για να μη μου στείλει το tablet γρατσουνισμένο  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι άλλοι του εχουν βάλει θετικό feedback πριν καν παραλαβουν το προιόν. Πόσο ζώα πρέπει να είναι;

Μια απορία έχω εφόσον εγω του στείλω την πληρωμή μεσω paypal αυτος μετα απο πόσες μέρες μπορει να τα σηκώσει απο την τράπεζα;

 

Τα λεφτά εμφανίζονται ως εισερχόμενα στο λογαριασμό του πωλητή αλλά δεσμεύονται από το Paypal 45 μέρες.

Αν μέσα σε αυτό το διάστημα δεν έχει προκύψει dispute, τα παραλαμβάνει κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναίκα, μπικίνι, τραγικό.....Τα πιο πρόσφατα feedback έχουν γίνει χωρίς να έχουν παραλάβει κάτι ακόμα "ebay is watching this..." και "Will leave positive feedback when item arrives...." συν το γεγονός ότι ο τύπος στα πιο παλιά του feedbacks πούλαγε μόνο σκουλαρίκια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτά εμφανίζονται ως εισερχόμενα στο λογαριασμό του πωλητή αλλά δεσμεύονται από το Paypal 45 μέρες.

Αν μέσα σε αυτό το διάστημα δεν έχει προκύψει dispute, τα παραλαμβάνει κανονικά.

 

Άρα δεν μπορεί να κάνει αρπαχτή όπως λέμε. Ίσως ελπίζει πως καμιά 50αριά δεν θα ξέρουν να κάνουν dispute και να κινήσουν τη διαδικασία. Μόνο αν είναι κλεμμένα και προσπαθεί να τα ξεφορτωθεί όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο paypal όμως έχει δώσει όλα του τα στοιχεία... email, τραπεζικό λογαριασμό, και φυσικά πραγματικό όνομα. Αυτό λογικά τον "μαυρίζει" για πάντα απο το ebay μιας και όλα είναι συνδεδεμένα πλέον και ευκολα μπορεί κάποιος να τον μαρκαρει. Εκτός κι αν δε κάθονται να ελέγχξουν τόσο πολύ το ιστορικό κάποιου σαν seller και μπορεί ανενοχλητος να το ξανακάνει και να ξαναρπάξει έστω αυτό το μικροποσό απο ανθρώπους που θα βαρεθουν να κάνουν dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοντος ψαλμος αληλουια, εγω το παρηγγειλα ετσι για την πλακα και ο θεος (το paypal δηλαδη) βοηθος.

τουλαχιστον θα ξερω ξοδευοντας 19,5 ευρω ποσο θα με βοηθησουν αν πεσω σε κοπριτη για να μην την πατησω μελλοντικα σε καμμια ακριβοτερη αγορα.

Υ.Γ θα χρειαστω τη βοηθεια οσων εχετε κανει επιτυχημενα dispute στο paylal οταν πλησιαζει η ημερομηνια ληξης για να το κανω σωστα.

Υ.Γ. απο την αλλη ισως σταθω τυχερος, ποτε δεν ξερεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι μονο να σταθεις τυχερος..

 

Ειναι και ποσο τυχερος θα εισαι δεδομενου οτι δεν ξερουμε τιποτα και για την ποιοτητα του tablet..

 

Οποιος εχει hands on experience παντως ας τη μοιραστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ για 13ευρω!!!! Το θέμα είναι το εξής: Αν κάνετε search στο Ebay θα δείτε ότι το παραπάνω tablet πωλείται σχεδόν στην ίδια τιμή 20$ από καμιά 20 πωλητές με καλό feedback και χρόνια εγγεγραμμένους στο ebay!!! Επίσης θα δείτε ότι οι περισσότεροι από αυτού έχουν πωλήσει ήδη εκατοντάδες κομμάτια !!! Γι αυτό και είπα να δοκιμάσω για 13 ευρώ, όπως ακόμα αγόρασα και android tv box με νέο επεξεργαστή στα 16$!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...