Προς το περιεχόμενο
mchrisober

ΔΕΗ και επανασυνδεση ρευματος.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να κανω της εξης ερωτηση:

Ειχα κοψει το ρευμα στο σπιτι το οποιο δεν κατοικειται για να αποφυγω το χαρατσι.

Οι τεχνικοι της ΔΕΗ μου το εκοψαν και κατεβασαν τους διακοπτες απο το ρολοι.

Εγω χρειαστηκες να παω καποιες φορες στο σπιτι και ανεβασα τους διακοπτες ετσι ωστε να εχω ρευμα. Πριν λιγο καιρο ειδα οτι περασαν απο την ΔΕΗ και σημειωσαν νεα νουμερα στο χαρτακι που εχουν πανω στο ρολοι.

Λετε να μου ερθει λογαριασμος, η απλα να μου γυρισουν ξανα τους διακοπτες? Να σημειωθει οτι δεν εχω χρεη προς την ΔΕΗ.

Ας γραψουν καποιοι που τους εχει συμβει ή εχουν καποια εμπειρια.

ΞΕΡΩ οτι δεν ηταν σωστο αλλα ας αφησουμε το θεμα αυτο εξω απο την συζητηση.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κινήσουν διαδικασία θα βρεθείς μπροστά από πολλές εκπλήξεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οι τεχνικοι της ΔΕΗ μου το εκοψαν και κατεβασαν τους διακοπτες απο το ρολοι.

Εγω χρειαστηκες να παω καποιες φορες στο σπιτι και ανεβασα τους διακοπτες ετσι ωστε να εχω ρευμα. Πριν λιγο καιρο ειδα οτι περασαν απο την ΔΕΗ και σημειωσαν νεα νουμερα στο χαρτακι που εχουν πανω στο ρολοι.

Έκλεισαν τον διακόπτη παροχής ρεύματος και εσύ παραβίασες το ρολόι ανοίγοντας πάλι το διακόπτη.

Είναι προφανές ότι έχει καταγραφεί η πράξη σου και τα αποτελέσματα θα τα δεις σύντομα είτε με το λογαριασμό είτε με άλλο τρόπο.

Μακάρι να μείνει το θέμα στο νέο λογαριασμό αλλά φοβάμαι ότι δεν θα σταματήσουν εκεί.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γιατι να μην λεγετε δημόσια, οταν για κάποιο λογο είσαι σε διακοπή και επανασύνδεσης μονος σου, αυτο λέγετε κλοπή ρεύματος.

Οι επιπτώσεις, πέρα απο τις χρηματικές και τα πρόστιμα μπορεί να επιφέρει και αφαίρεση του μετρητή.

Τώρα αν εχεις εως 1kwΩ κατανάλωση εντάξει δεν νομιζω να κανουν κατι, βεβαια οι καιροι ειναι πονηροί και θα επρεπε να το αποφυγεις, .

Απο την μια θελεις να γλυτώσεις τα χαρατσια, απο την αλλη πας και σηκώνεις ασφάλειες στο ρολόι της δεη τι να πει κανεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

το θεμα ειναι παιδια τι διαδικασια ακολουθειται, εαν απλα λειγει η ιστορια με ενα προστιμο και πληρωμη των ωρων που εκαψα ή θα εχουμε καμια επληξη.

Γι αυτο ρωταω ατομα που εχουν παρομοια εμπειρια ή εχουν ακουσει κατι.

Με ενδιαφερει η τακτικη που ακολουθει η ΔΕΗ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ έχω την απορία πώς κάνοντας διακοπή γλιτώνεις τα χαράτσια, δεν πάει το χρέος του χαρατσιού εφορία ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ έχω την απορία πώς κάνοντας διακοπή γλιτώνεις τα χαράτσια, δεν πάει το χρέος του χαρατσιού εφορία ;

Εξαρτάται πότε το κόψεις. αν το κόψεις σήμερα δε θα σου έρθει για το 2013 προφανώς.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειναι ακριβώς σαν τα τελη κυκλοφορίας των αυτοκινήτων οταν παραδίδεις πινακίδες

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ζήτησα διακοπή,το κόψανε και το ανεβάζω που και που.

Ολίγον έγγυος.

Που στο μπούτσο πάμε ρε.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

όχι,

για αυτό είναι μπάσταρδος αυτός που το σκέφτηκε ..

γιατί πήγε με τη λογική, "έχεις ρεύμα ; σε γάμησα !"

το θεμα ειναι παιδια τι διαδικασια ακολουθειται, εαν απλα λειγει η ιστορια με ενα προστιμο και πληρωμη των ωρων που εκαψα ή θα εχουμε καμια επληξη.

Καταμέτρηση κάνουν ακόμα και σε αυτούς που έχουν (προσωρινά) διακοπεί..

Και καλά κάνουν.

Πολύ πιθανόν να σου στείλουν λογαριασμό αν είδαν διαφορά και ανεβασμένους διακόπτες..

Το θέμα είναι πόσα πάγια θα έχει μέσα.

Γιατί επειδή κάνουν τετραμηνιαία καταμέτρηση, μπορεί να σε μπιφτεκώσουν με πάγια τετραμήνου και πρόστιμο ..

Στην καλύτερη.

Να παρακαλάς να μη σου έρθει τίποτα βασικά, γιατί ότι και να σου 'ρθει, για καλό δεν θα 'ναι.

Ψάξτο και στο site της ΔΕΗ ή στο internet.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πώς ακριβώς «θα λήξει η ιστορία με ένα πρόστιμο και πληρωμή των ωρών»; Σε ποιόν θα κοπεί το πρόστιμο, αφού λες ότι το σπίτι είναι ακατοίκητο και το ρεύμα κομμένο (άρα σε κανενός το όνομα); Σε αντίστοιχη περίπτωση που γνωρίζω είχε γίνει κανονικά μήνυση από μέρους της ΔΕΔΔΗΕ (δε θυμάμαι αν ήταν κατά του ιδιοκτήτη ή κατ' αγνώστων), αλλά εκεί η κατανάλωση δεν ήταν μικρή.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.