Προς το περιεχόμενο

AMD A10 5800K υψηλες θερμοκρασιες με stock ψυκτρα


GoldKingston

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Καμια μητρική δε δινει βιδες.. Οταν αγοραζεις το κουτί εκεί υπάρχουν οι βίδες.

2. Οσον αφορά την πάστα..Μιας και εισαι με στοκ ψυκτρα και τα πράγματα ειναι καινουρια..Η ψυκτρουλα ήρθε από την Amd όπως ήταν με ακριβώς όση πάστα χρειαζόταν..Εβγαλες την πάστα και εβαλες δικιά σου;

Επειδη αναφέρεις οτι εβαλες οση πάστα σου ειχε απομείνει θεωρώ ότι έβγαλες την στοκ παστα..Απλώς δε χρειαζόταν να το κάνεις. Μετα απο 2-3-4 χρονια ή οταν αλλαζες cooler τότε αλλαζες και την πάστα..Με αυτό που εκανες απλώς δημιουργησες πρόβλημα στο Pc σου.

Τωρα το θεωρώ απίθανο το να έβαλες πάστα πανω στον επεξεργαστή και να μην είδες ότι είχε παστα και η ψυκτρα, οπότε να άφησες και τις 2 πάστες :)

εβγαλα την παστα που ειχε ειδη και εβαλα αυτην που ειχα χωρις να μπορω δω ποση ειχε μεσα εβαλα και την απλωσα.Ετσι και αλλιως θα αλλαξω cpu cooler αυτο ψαχνω τωρα .Βλακεία μου που την εβγαλα χωρις να ξερω ποση ποσοτητα ειχα.

Αν θυμαμαι καλα η πρωτη μητρικη που ειχα αγορασει πριν 9 χρονια (GIGABYTE) ειχε βιδες μεσα και το κουτι ηταν απο αλλο μαγαζι ειχα διαλεξη εγω τα κοματια δηλαδη .Μπορει και να θυμαμαι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

περασα εχτες απο το μικρο καταστημα του πλαισιου για service  πισω απο το πολυτεχνειο αλλα ειχε πολυ κοσμο και δεν μπηκα μεσα να ρωτησο.

Όσο για την ψυκτρα θα αγορασω αυτην εδω  όποτε εχω διαθεσιμα τα χρηματα http://www.plaisio.gr/B2O/B2O-Desktop/CPU-Cooler/Xigmatek-Gaia-SD1283-Heatpipe-Cooler-120mm-Int-775-1156-1366-AMD-AM2-AM3.htm εκτός και αν παρω αλλη παστα και το διορθωσο δεν ξερω ακομα τι θα κανω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εμπιστευομαι ποιο πολυ απο θεμα εγγυησης γενικα δεν μου εχει τυχει κατι μεχρι στιγμης αλλα γενικα διαβαζω οτι ειναι καλο καταστημα .Αν ξερεις καποιο αλλο να μου προτινεις που να ειναι καλο και σε θεμα παραδοσης στην Αθήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ο ίδιος έχω ψωνίσει κάποια πράγματα στο πλαίσιο και προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα έως τώρα. Παρόλα αυτά και μόνο τις αξιολογήσεις στον σκρουτζ να δεις είναι πολλές και οι περιπτώσεις δυσαρεστημένων πελατών. 

 

Στο ψητό τώρα. Εφόσον μπορείς να ψωνίσεις κι από άλλα καταστήματα της Αθήνας, κοίταξε κι αυτές τις ψύκτρες απ'το okcomputers: http://www.okcomputer.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=2074&category_id=46&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=56http://www.okcomputer.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=3378&category_id=46&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=56  Είναι καλό κατάστημα, με καλές τιμές και άνευ απροόπτων γρήγορες παραδόσεις στα προϊόντα με απόθεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι δεν ειναι καλη η συγκεκριμενη stock ψυκτρα για oc το ηξερα πριν αγορασω τον επεξεργαστη  απλα δεν ειναι ο καιρος για να δινω και πολλα λεφτα οποτε επιφηλασομαι σε οτι εχω.Προηγειται τροφοδοτικο κανονικα πρωτα γιατι αυτο που εχω ειναι παλιο και ειναι στην κατω μερια .Το ενα φερνει το αλλο .Πρωτα κοιταζα για ψυκτρα και μετα αποφασησα οτι χρειαζομαι και τροφοδοτικο κανει που κανει τον θορυβο τουλαχιστον ας εχει προστασια.

Ας ρωτησο για θερμοαγωγιμη παστα υπαρχει καποια καλυτερη απο μια αλλη ή ολες το ιδιο ειναι ? Αν και αν θα ηταν ολες το ιδιο θα ειχανε πανω κατω την ιδια τιμη που δεν ειναι οποτε καποια διαφορά θα υπαρχει ως προς την ποιοτητα τις καθε μιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα και απο μένα... εφτιαξα προσφατα ενα pcaki με τον A10-5800k και βλέπω κατι μεγάλες θερμοκρασίες... θα το ψαξω και μόνος μου τις επομενες μερες αλλα απο οτι βλεπω δεν ειμαι ο μόνος :P

 

GoldKingston εβγαλες καθολου ακρη?? ειδες καλυτερες θερμοκρασιες με καινουρια ψυκτρα η δεν αλλαξες τελικα...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

δεν αλλαξα καθολου Luciddream την παστα  ουτε ψυκτρα. Τωρα εχω ακομα αλλο θεμα με την μητρικη και δεν ξερω αν χρειαζεται να αναβαθμησω το BIOS τωρα ειναι το F2 http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4343#bios

με αυτην την μητρικη και σκεφτομαι να το αναβαθμισω στο F4 . Ποια μητρικη εχεις εσυ Luciddream ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...