Προς το περιεχόμενο

LG 3D TV και mkv files


dyannisb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.

 

Αγόρασα μια 3D TV της LG και επειδή διαβάζω πως σε μερικά Mkv δεν παίζει ήχο θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τελικά τί τύπο αρχείων πρέπει να χρησιμιοποιώ, τι χαρακτηριστηκά και με πιό πρόγραμμα μπορώ να μετατρέψω τις ταινίες ώστε να υποστηρίζονται από την τηλεόραση τα 3D αρχεία..

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι LG δυστυχως δεν παιζουν DTS.

 

Αρα 2 πραγματα μπορεις να κανεις :

  1. Μετατρεπεις καθε mkv απο dts σε ac3 (dolby digital 5.1)
  2. Αγοραζεις ενα media player

Αν επιλεξεις το 1ο, ενα απο τα καλυτερα κ ευκολοτερα προγραμματα για δουλεψεις ειναι το PopCorn MKV AudioConverter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τηλεοραση σου δεν παιζει DTS. Αν καποιο αρχειο εχει ηχο σε DTS οταν παιζει δε θα ακους ηχο και αρα θα πρεπει να κανεις τη μετατροπη, αλλιως μπορεις να το βλεπεις απο πριν με το media info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη εχουν βγει lg που διαβαζουν dts; εχω το ιδιο προβλημα και χρησιμοποιω ενα προγραμμα που ειπε ενας φιλος εδω. αλλα ειχα διαβασει οτι το γεγονος οτι δε παιζει ειναι καθαρα..θεμα συμφωνιας ας πουμε με τα dolby και πως τα λενε. αν παιζουν καποιες σημαινει οτι ισως εχουμε και εμεις ελπιδα με κανενα update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχιιιιιιι! Ήμουν τόσο κοντά :(

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Οχιιιιιιι! Ήμουν τόσο κοντά :( <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Έχω την Lm611s και την πήρα πρόσφατα γμτ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωρινα την παλευω με τη λυση που προτεινε ενας φιλος εδω με μετατροπη του ηχου μεσα απο ενα προγραμμα σε ενα προηγουμενο θεμα που ειχα ανεβασει... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

καλησπερα, λιγο ανεπικαιρο το συγκεκριμενο post αλλα λογο "ολοι μεσα μεσα" παιζω με τα 3d.
ξερω η συγκεκριμενη δεν υποστηριζει ηχο dts. ειχα ενα προγραμμα το lg mkv compatibility toolkit το οποιο εκανε super δουλεια απο dts σε ac3, αλλα το εχασα και ψχνω στο google και δεν βρσκω τιποτα. υπαρχει περιπτωση να το εχει καποιος ?
ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...