Προς το περιεχόμενο

Nvidia GTX 6850 vs 7870 vs 660


IMPACTX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μητρικη αυτην θα χεις τελικα? Δε παιρνει FX γενικα.

 

Το τροφοδοτικο σου ειναι μετριο.Σηκωνει καποιο oc αναλογα και τα parts αλλα δεν ειναι για πολλα ζορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο overclock μπορεί να κάνει. Έως τα 3,3 πάει άνετα με μια ψύχτρα των 40-50 ευρώ. Η μητρική δεν είναι τόσο χάλια. Εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να κρατήσεις το σύστημα σου όπως είναι. Θα δώσεις πολλά λεφτά για λίγα πράγματα. Το τελικό αποτέλεσμα, αυτό που θα δεις δηλαδή στην οθόνη σου, δεν αξίζει τα 200+ ευρώ που θα δώσεις. Η πρόταση μου είναι να βάλεις μια ψύχτρα και να περιμένεις μέχρι να βγει η επόμενη γενιά επεξεργαστών της AMD ώστε να κάνεις αναβάθμιση μια και καλή. Η μόνη περίπτωση να έδινα χρήματα, αν ήμουν στην θέση σου, είναι να ήθελα να παίξω ένα παιχνίδι πάρα πολύ. Αν έχεις φάει μεγάλο κώλυμα με κανένα καινούργιο παιχνίδι, δες πως το παίζει η κάρτα σου και μετά προχώρα. Αν για παράδειγμα θέλεις να παίξεις fifa μην πάρεις κάρτα γιατί πολύ απλά δεν θα καταλάβεις την διαφορά.      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρικη αυτην θα χεις τελικα? Δε παιρνει FX γενικα.

 

Το τροφοδοτικο σου ειναι μετριο.Σηκωνει καποιο oc αναλογα και τα parts αλλα δεν ειναι για πολλα ζορια.

Είπα να πάρουμε σαν παράδειγμα αυτήν. Δεν μου έχω προλάβει να ρωτίσω πιά θα βάλουν.

 

Λίγο overclock μπορεί να κάνει. Έως τα 3,3 πάει άνετα με μια ψύχτρα των 40-50 ευρώ. Η μητρική δεν είναι τόσο χάλια. Εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να κρατήσεις το σύστημα σου όπως είναι. Θα δώσεις πολλά λεφτά για λίγα πράγματα. Το τελικό αποτέλεσμα, αυτό που θα δεις δηλαδή στην οθόνη σου, δεν αξίζει τα 200+ ευρώ που θα δώσεις. Η πρόταση μου είναι να βάλεις μια ψύχτρα και να περιμένεις μέχρι να βγει η επόμενη γενιά επεξεργαστών της AMD ώστε να κάνεις αναβάθμιση μια και καλή. Η μόνη περίπτωση να έδινα χρήματα, αν ήμουν στην θέση σου, είναι να ήθελα να παίξω ένα παιχνίδι πάρα πολύ. Αν έχεις φάει μεγάλο κώλυμα με κανένα καινούργιο παιχνίδι, δες πως το παίζει η κάρτα σου και μετά προχώρα. Αν για παράδειγμα θέλεις να παίξεις fifa μην πάρεις κάρτα γιατί πολύ απλά δεν θα καταλάβεις την διαφορά.      

Κοίτα, ασχολούμε με το Call of Duty σε επίπεδο professional gaming. Τώρα με το Call of Duty Black Ops 2. Δεν έχω πρόβλημα και έτσι απλά θέλω να κάνω παράλληλα και livestream και πιστεύω είναι θέμα κάρτας γραφικών που κολλάει τώρα. 1GB 6850 είναι λίγο παλιά για CoDBO2 σε full ανάλυση και livestream με xsplit ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα για το Fail of Duty ???XD Γνωμη μου,εγω στην θεση σου θα επερνα μια απο τις καλυτερες VFM ψυκτρες

 

http://www.okcomputer.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=4045&category_id=46&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=56

 

http://www.okcomputer.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=2074&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=108

 

Οπου θα πηγαινα ανετα τον επεξεργαστη τουλαχιστον 3.8ghz και καρτα γραφικων θα πηγαινα Μονο σε αυτην

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=32696&cat=5

 

Ελπιζω να βοηθησα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, διότι πολύ απλά τα ίδια έχω πει κι εγώ μερικά posts παραπάνω! ;)

 

Όπως και να 'χει, κουμάντο στη τσέπη σου κάνεις εσύ. Αν γουστάρεις 7950 και δε λογαριάζεις το ρευστό, όρμα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπααα αν πας σε 7950 που αν παιζεις μονο αυτο το παιχνιδι κυριως η συγκεκριμενη καρτα ειναι overkil,αλλα για futureproof Αν τελικα την παρεις πανε παρε απο το digitalmaster H την sapphire 7950boost DualX H την sapphire 7950VaporX,300€ η μια και 310€ η αλλη. Εννοειται πως θα προτεινα την VaporX ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχεις μητρική ακόμα και κοιτάς 3d οθόνη?

 

Μαιστα...

 

Υπερβάλλεις! Θα τη πάρει κάποια στιγμή πίσω, αυτό δε σημαίνει ότι δε θα πρέπει να πάρει οθόνη, αφού το επιθυμεί!

 

Έτερον εκάτερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7950 είναι μεγάλη για τον 1055Τ.

στο λέω γιατί τον είχα και μάλιστα στα 3,5ghz με κάρτα γραφικών HD6870. μόλις έκανα αναβάθμιση επεξεργαστή είδα μεγάλες διαφορές ακόμα και σε παλιά παιχνίδια. (FX 8350) Τον οποίο τον εχω μαμα ακόμα και βλέπω ότι είναι ποιο γρήγορος απ τον 1055Τ σε oc που είχα.

αμα είχες κανέναν 2500Κ θα σου έλεγα να πάρεις 7950 αλλά τώρα μην το σκέφτεσαι!

 

 

κιτά να πάρεις μητρική με το 970 η 990 τσιπσετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...