Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για την απεργία;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' την στιγμή που με κάποια τερτίπια πληρώνονται (τους πληρώνουμε δηλαδή), δεν είναι απεργία αλλά κοροϊδία, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Ο Αγώνας θέλει και θυσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο συστημα? μοιρασου το με την κοινοτητα μην ντρεπεσαι.Eπισης τι ανοησιες λετε ορισμενοι να κανουν απεργια μην επιτρεποντας την ακυρωση εισιτηριων,αντιλαμβανεστε οτι δεν βρεχει λεφτα αλλα ολα αυτα  πληρωνονται στο τελος μεσα απο τον προυπολογισμο τον οποιο εμεις τροφοδοτουμε  μεσω των φορων.

Σε αντιθεση με οτι νομιζουν μερικοι ,εμεις ειμαστε το κρατος  ,εμεις τα πληρωνουμε ολα, δεν  φυτρωνουν πουθενα ευρο ,καιρος να ξυπνησουμε αρκετα κοιμομασταν ορθιοι.Αυτα τα "δεν πληρωνω" και τις μπουρδες παλι εμεις τις πληρωνουμε στο τελος, ετσι προκυπτουν ολοι αυτοι οι υπερογκοι φοροι.Για να συντηρηθουν οι πασης φυσεως  τσαμπατζηδες και επαναστατες της τσεπης η' του κ@λου (οτι προτιματε),ταυτοχρονα με τους ιερες αγελαδες ,τον πινουμε ολοι οι υπολοιποι.

ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ?

 

Οι φόροι έρχονται γιατί κάποιοι τρώνε τα λεφτά και επειδή είναι άχρηστοι να φορολογήσουν αυτούς που πρέπει!
 
Τώρα για το δεν πληρώνω ένας που είναι άνεργος πως θα πληρώσει δεν θα έπρεπε αυτό το κράτος να έχει κάποια κάρτα για δωρεάν επιβίβαση σε αδύναμες ομάδες?
 
Τώρα για το σύστημα που λες έχω πολλά να σου προτείνω ένα είναι αυτό αν δεν σου αρέσει αυτό μπορεί να μείνεις στον καπιταλισμό αλλά με κάποια κριτήρια δεν μπορεί πχ ο υπάλληλος να παίρνει 600 ευρώ και ο διευθυντής 5 χιλιάδες και με 2.500 μια χαρά ζει νομίζω.
 
Όπως επίσης δεν μπορεί το επίδομα ανεργίας να είναι 360 ευρώ και να υπάρχουν άτομα που παίρνουν σύνταξη πάνω από 2 χιλιάδες!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για το σύστημα που λες έχω πολλά να σου προτείνω ένα είναι αυτό

 

Δε μας παρουσιάζεις κι ένα λειτουργικό πλάνο σύμφωνα με το οποίο, ενώ θα εφαρμοζόταν το σύστημα τής μαρινατέτοιας των 2.500 κατοίκων (αγκινάρες κονσέρβα και λοιπά χαριτωμένα και βουκολικά) στην Αθήνα των ...5.000.000, θα υπήρχε π.χ. δίκτυο metro;

 

Μέχρι να το κάνεις, εμείς μένουμε στον καπιταλισμό. Εσύ μείνε στα ...σύννεφα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Δεν έπρεπε να γράψω.

Επεξ/σία από Praetorianos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα για το σύστημα που λες έχω πολλά να σου προτείνω ένα είναι αυτό αν δεν σου αρέσει αυτό μπορεί να μείνεις στον καπιταλισμ

 

Αφου ειναι τοσο σουπερ ουαου αυτο το συστημα γιατι εισαι Αθηνα; Παρε μαζι σου καμια 10ρια ατομα με τις ιδεες σου και τραβατε σε κανα χωριο να το εφαρμοσετε. 

 

Αλλα που αρχιδια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας παρουσιάζεις κι ένα λειτουργικό πλάνο σύμφωνα με το οποίο, ενώ θα εφαρμοζόταν το σύστημα τής μαρινατέτοιας των 2.500 κατοίκων (αγκινάρες κονσέρβα και λοιπά χαριτωμένα και βουκολικά) στην Αθήνα των ...5.000.000, θα υπήρχε π.χ. δίκτυο metro;

 

Μέχρι να το κάνεις, εμείς μένουμε στον καπιταλισμό. Εσύ μείνε στα ...σύννεφα! 

Δεν ειναι δυσκολο να γυνει και εδω αν τα κερδη δεν πηγαινν στις τραπεζες να καθονται αλλα σε επενδησεις θα γυνοταν μια χαρα αλλα θελει ανθρωπους με οραμα εδω δυστηχως ουτε εχουμε ουτε θα εχουμε συντομα τετοιους.

 

 

Αφου ειναι τοσο σουπερ ουαου αυτο το συστημα γιατι εισαι Αθηνα; Παρε μαζι σου καμια 10ρια ατομα με τις ιδεες σου και τραβατε σε κανα χωριο να το εφαρμοσετε. 

 

Αλλα που αρχιδια....

 

 

Ειμαι αθηνα γιατι ειμαι εγκλωβισμενος για αυτο!!!

 

Εχω ενα σπιτι που το νοικιαζω και πληρωνω το νοικι μου (θα πηγαινα στο σπιτι μου αλλα δεν γυνετε να σπασω το συμβολαιο) και με συντηρει μια θεια μου που δινει λεφτα οποτε μπορει.

 

Οσο για το τελευταιο ευχαριστως παω επαρχια αλλα δεν υπαρχει τιποτα ουτε και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ για να δειτε τι παραμυθιασμα πεφτει γενικα, εν καιρω εθνικης κρισης:

 

Γιωργος Κιμουλης Πριν:

http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/35289

 

Γιωργος Κιμουλης Τωρα:

http://www.lifo.gr/now/greece/22196

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δυσκολο να γυνει και εδω αν τα κερδη δεν πηγαινν στις τραπεζες να καθονται αλλα σε επενδησεις θα γυνοταν μια χαρα αλλα θελει ανθρωπους με οραμα εδω δυστηχως ουτε εχουμε ουτε θα εχουμε συντομα τετοιους.

 

Κι ομως...

Απλα σκεψου, ποιος θα διαχειριζεται αυτα τα κερδη, και βρες καποιον που θα ειναι κοινα αποδεκτος και απο τα 5 εκατομμυρια, ωστε να του εχετε εμπιστοσυνη να διαχειριστει τα κερδη. Εκει σε θελω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ για να δειτε τι παραμυθιασμα πεφτει γενικα, εν καιρω εθνικης κρισης:

 

Γιωργος Κιμουλης Πριν:

http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/35289

 

Γιωργος Κιμουλης Τωρα:

http://www.lifo.gr/now/greece/22196

Μια απ' τις μεγαλύτερες κατάρες αυτής της χώρας: "αριστερή" καρδιά και δεξιά τσέπη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αθηνα γιατι ειμαι εγκλωβισμενος για αυτο!!!

 

Εχω ενα σπιτι που το νοικιαζω και πληρωνω το νοικι μου (θα πηγαινα στο σπιτι μου αλλα δεν γυνετε να σπασω το συμβολαιο) και με συντηρει μια θεια μου που δινει λεφτα οποτε μπορει.

 

Οσο για το τελευταιο ευχαριστως παω επαρχια αλλα δεν υπαρχει τιποτα ουτε και εκει.

Αλλο λεω. Εσυ και αρκετοι αλλοι εχετε αυτη την αποψη, το θεμα ειναι οτι δεν ειστε πολλοι. Ετσι εγω ρωταω, γιατι αντι να προσπαθησετε να πεισετε μια Αθηνα να ακολουθησει τα πιστευω σας, δεν μαζευεστε εσεις και να πατε σε καποιο χωριο να τις εφαρμοσετε εσεις που εχετε πειστει οτι αυτο θα πετυχει;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρε, ειπε να πει  και αυτος κατι  μην τα παιρνουμε ολα τοις μετρητοις σιγα πρωτη φορα ειναι ...Το προβλημα ειναι το πασχουμε απο ρεαλιστικες λυσεις, απο φαντασιωσεις και ονειρωξεις ειμαστε πρωτοι δεν μας πιανει κανεις!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...