Προς το περιεχόμενο

Hyundai T7 €125


Neo4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παιδιά μόλις το παρέλαβα.

 

ΔΙΑΜΑΝΤΙ.

 

Η οθόνη του δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα πανάκριβα παρόμοιων χαρακτηριστικών ταμπλετ και είναι τόσο γρήγορο όσο αναμενόμενο. ΚΟΥΚΛΙ. Από εμφάνιση είναι ΚΟΥΚΛΙ. Αν ήταν και κινητό τηλέφωνο ΑΝετΑ θα αποχωριζόμουν το Galaxy note 2 Μου :)

 

Aπλά απίστευτο ...

 

ΜΠΡΑΒΟ στην Hyundai.

 

Και η ειρωνία είναι ότι έρχετε με προεγκατεστημένο screen protector όπου και πρέπει να βγάλεις ο ίδιος την πάνω ζελατίνα του προστατευτικού... χαχαχα.. είναι τρελοί αυτοί οι κινέζοι τελικά :)

 

Θα ακολουθήσει αναλυτικό review όπου θα αναρτήσω στην σελίδα μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά μόλις το παρέλαβα.

 

ΔΙΑΜΑΝΤΙ.

 

Η οθόνη του δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από τα πανάκριβα παρόμοιων χαρακτηριστικών ταμπλετ και είναι τόσο γρήγορο όσο αναμενόμενο. ΚΟΥΚΛΙ. Από εμφάνιση είναι ΚΟΥΚΛΙ. Αν ήταν και κινητό τηλέφωνο ΑΝετΑ θα αποχωριζόμουν το Galaxy note 2 Μου :)

 

Aπλά απίστευτο ...

 

ΜΠΡΑΒΟ στην Hyundai.

 

Και η ειρωνία είναι ότι έρχετε με προεγκατεστημένο screen protector όπου και πρέπει να βγάλεις ο ίδιος την πάνω ζελατίνα του προστατευτικού... χαχαχα.. είναι τρελοί αυτοί οι κινέζοι τελικά :)

 

Θα ακολουθήσει αναλυτικό review όπου θα αναρτήσω στην σελίδα μου

Αναμενόμενο...Όσοι διαβάζουν αλλοδαπά, συνεπικουρούμενοι και από μερικά καλά Ελληνικά forums, και... ψάχνονται γνωρίζουν.

Καλορίζικο φίλε "bytheway"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκτάριος στο όνομα. Ευχαριστώ και όσο το δουλεύω τόσο μου αρέσει. Και η μπαταρία μιας και το συζητήσαν κάποια παιδιά παραπάνω να πω ότι με την φωτεινότητα στο τέρμα και ΠΟΛΛΕΣ εγκαταστάσεις και benchmarks εδώ και περίπου 3 ώρες χρήσης μέσο όρο συνολικά έπεσε από το 75% που το άνοιξα στο 63%.

 

Μετά από τα τάμπλετ που έχουν περάσει από τα χέρια μου θα έλεγα ότι μόνο ανεπαρκής δεν είναι!

 

Και υπάρχει και εξήγηση. Η οθόνη! 7 "μόνο" ίντσες και σύγχρονης τεχνολογίας. Άμα σκεφτούμε και την καλή διαχείριση που έχει το τσιπσετ τότε το βλέπω να βγάζει με άνεση τις ώρες του εργοστασίου και να μην σε προδίδει ποτέ μέσα στην ημέρα.

 

Και το σημαντικότερο? Η μπαταριούλα του είναι ακόμη εντελώς άστρωτη! Όταν στρωθεί καλά τότε όπως το υπολογίζω και με βάση το ότι δεν μιλάμε για τον μπακάλη της γειτονιάς που αποφάσισε να βάλει την ταμπέλα του σε ένα ταμπλετάκι κατασκευασμένο στα βάθη της Κίνας, αλλά για μια επώνυμη εταιρία, τότε η απόδοσή του και στην διάρκεια μπαταρίας θα πρέπει να είναι ΠΟΛΥ καλή.

 

Έχω δίπλα του και βασανίζω ταυτόχρονα και ένα Galaxy Tab 7.7 (Πρωταθλητής στο θέμα μπαταρίας) με κλειστά τα data Και ανοικτό μόνο το WiFi για να δω πόση διαφορά έχουν.

 

Το 7.7 έχει όπως ξέρουμε 5100mah μπαταρία και σίγουρα διαφορετικής ποιότητας. Οπότε λογικά και λόγο Super Amoled Plus Που έχει, θα πρέπει να δουμε μια διαφορά της τάξης 50-60 %... Θα είναι όμως τόση? Χλωμό το κόβω.

 

 

Είδωμεν :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιας και έψαχνα καιρό για ταμπλετάκι από κίνα, αυτό μου φαίνεται πολύ καλή περίπτωση! Ειδικά με τέτοιο επεξεργαστή και ενσωματωμένο gps δεν πιστεύω να υπάρχει καλύτερο τάμπλετ σε αυτά τα λεφτά. Μέχρι τώρα είχα καταλήξει ότι το pipo s2 ήταν το καλύτερο για μέχρι 120 ευρώ αλλά ήταν χωρίς ενσωματωμένο gps. To καλό στο pipo είναι η μεγάλη μπαταρία του.

 

Έχω κάποιες ερωτήσεις αν θες να μου απαντήσεις στα γρήγορα..

 

1.Το wifi τι λέει; είναι οκ ή έχει πρόβλημα συνδεσης;

2. Από custom firmwares; δεν έχω προλάβει να ψάξω ακόμα. Ο τοπικ σταρτερ είπε ότι είναι αναβαθμήσιμο σε 4.2. έχουμε κάποιο λινκ για αυτό;

3. συμβατότητα με παιχνίδια και εφαρμογές; γτ σε άλλα κινέζικα ταμπλετακια πρέπει να πειραξεις το build.prop για μπορέσεις να βρεις διαφορα παιχνιδια ή εφαρμογές.

4. ποιοτητα κατασκευής;

 

Κανα κουπόνι για pandawill υπάρχει; :devil: σαν του banggood που σου δίνει 5% έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το βρήκα από την επίσημη σελίδα τους ότι το πουλάνε και στο ebay. 10 δολλάρια κάτω με δωρεάν μεταφορικά.

 

http://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-T7-Android-4-0-4-1-6Ghz-7inch-DUAL-CAMERA-IPS-1GB-8GB-QUAD-CORE-tablet-/261172742389?pt=AU_TabletAccessories&hash=item3ccf1bc8f5#sp_cr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το βρήκα από την επίσημη σελίδα τους ότι το πουλάνε και στο ebay. 10 δολλάρια κάτω με δωρεάν μεταφορικά.

 

http://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-T7-Android-4-0-4-1-6Ghz-7inch-DUAL-CAMERA-IPS-1GB-8GB-QUAD-CORE-tablet-/261172742389?pt=AU_TabletAccessories&hash=item3ccf1bc8f5#sp_cr

το feedback που εχει ειναι ενα θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεις τους λόγους που του έχουν δώσει αρνητικό feedback, είναι αστείοι. το μόνο απ τα αρνητικά feedback που με προβλημάτισε ήταν αυτό σχετικά με το τελωνείο και η απάντηση του. και ένα άλλο που έλεγε ότι ο παραλήπτης δεν έχει αποδεικτικά στοιχεία ότι δεν του ήρθε η συσκευασία με τον φορτιστή (αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα hyundai που ειχα παρει περισυ τον Μαιο περιπου για το παιδι του αδερφου μου, μικροτερο μοντελο απο τα πρωτα που εβγαλε, εχει βγει "κυριλε", για τα λεφτα που εκανε τοτε παντα.

Υπηρχε το θεμα αν ηταν οντως huyndai ή μαιμου, ωσπου καποιο παιδι εδω ανεφερε το επισημο site κ ξεκαθαρισε.

Εκτοτε τα ειχα στο νου μου, αλλα δεν ειχα βρει καλες τιμες στα επομενα μοντελα hyandai, επεφταν κ οι τιμες στα ανταγωνιστικα κ τελικα κατεληξα σε αγορα ainol aurora II προς τον Αυγουστο. Αψογο, αλλα βεβαια αλλη κατηγορια απο το προηγουμενο.

Προτεινω λοιπον να κοιτατε τα hyandai, (εφοσον βγαινουν σε καλη τιμη), αν βρισκετε κ rom απο πριν, ακομη καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε αυτο θυμαμαι ειχαν καταληξει, οτι ειναι παρακλαδι της γνωστης εταιρειας.

(πολυ παλια, εν ετη dos, ειχα παρει PC 286 Hyundai :-) )

 

Το οτι ειναι κινεζικο, δεν εχει σημασια, ας μην τρομαζει, τα περισσοτερα επωνυμα προιοντα πλεον, made in china ειναι, οι προδιαγραφες μετρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από επικοινωνία που είχα με τον reseller στο ebay μου είπε τα εξής για το πως τα στέλνει και τι γράφει πάνω στο πακέτο.

 

 

Dear
kallair,


Free shipping deliver by Singapore post.
Expedited
shipping by DHL/EMS.
We can declare it as low price, but we not assume the
responsibility due to it, maybe your custom will check it, I'm not sure.
 

Thank you!
Best Regards,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...