Προς το περιεχόμενο

Sharp LC-32LE340E LED TV 32" απο Πλαισιο


Greenday13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, η συγκεκριμμενη tv μου κινησε το ενδιαφερον , πρωτον επειδη την ειδα απο κοντα και ειχε πολυ καλη εικονα σε σχεση με τις αντιστοιχες lg , samsung, και αφ'ετερου γιατι ειναι 150 ευρω κατω απο την επομενη τιμη του scrooge (αντι για 500 ευρω, ειναι στα 350).

 

Ειδα επισης οτι ειναι καινουριο μοντελο (ετσι ελεγε στο καταστημα).

 

Η ερωτηση μου ειναι : σαν τηλεοραση αξιζει? Για LED, 32αρα σε αυτη την τιμη και σαν ποιοτητα εικονας?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για την συγκεκριμένη αλλά σαν μάρκα η sharp είναι πάρα πολύ καλή , έχει βγάλει μερικά κορυφαία μοντέλα , απλά δεν είναι τόσο διαφημιζόμενη και δεν έχει μεγάλη γκάμα σε φτηνά μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο ! :-D  Ειναι και 3D η Samsung !Απο φωτεινοτητες ειναι ενταξει?Τι πρεπει να προσεχει κανεις οταν επιλεγει led tv?

 

Δεν έχει κάτι να προσέξεις.. Κοιτάς τι χαρακτηριστικά θες και τις βλέπεις από κοντά.. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα.. Εμένα ας πούμε μου αρέσει η μηχανή γραφικών της samsung που τα κάνει να δείχνουν "ρεαλιστικά".. Του πατέρα μου του αρέσει η LG που τα δείχνει όχι τόσο "ρεαλιστικά" :)

 

Είναι τόσο υποκειμενικό, που ούτε καν να στο περιγράψω δεν μπορώ :)

 

Επίσης στην συγκεκριμένη samsung με βόλεψε πολύ που έχει ethernet και streamάρω από το κινητό και το pc ότι θέλω.. Σε άλλον μπορεί να μην του χρειάζεται, οπότε πάλι υποκειμενικά τα κριτήρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχεις, τελικα εχει μεγαλη σημασια να τις δεις απο κοντα. Δεν εχω προσεξει την 6030, παντως η sharp ξεχωριζε απο τις περισσοτερες εκει περα, δεν ξερω γιατι. Επισης, LG εχω σαν τηλεοραση και με εκνευριζουν καποια κουσουρια της.

Δεν ψαχνω παντως κατι τρομερο σε ethernet, dlna κλπ, απλα να εχει αρκετα hdmi, πολυ καλη φωτεινοτητα και αρκετα ζωντανα χρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχεις, τελικα εχει μεγαλη σημασια να τις δεις απο κοντα. Δεν εχω προσεξει την 6030, παντως η sharp ξεχωριζε απο τις περισσοτερες εκει περα, δεν ξερω γιατι. Επισης, LG εχω σαν τηλεοραση και με εκνευριζουν καποια κουσουρια της.

Δεν ψαχνω παντως κατι τρομερο σε ethernet, dlna κλπ, απλα να εχει αρκετα hdmi, πολυ καλη φωτεινοτητα και αρκετα ζωντανα χρωματα.

φιλε μου δεν ξέρω τι χώρο έχεις αλλα 32 είναι πολύ λίγες ιντσες για κυ΄ρια τηλεώραση. Σκέψου κάτι σε 37-40-42. Εχει μεγάλη διαφορά και νομίζω θα σε κάνει να μην το σκεφτεσε αν έκανες λάθος επιλογή μεγέθους. Η 32 μου φαινονται πολύ μικρες για ταινιές και οι καινούριες τηλεοράσεις με usb που παίζουν τα πάντα (να βαβαιωθεις για υπότιτλους) είναι κρίμα να είναι μικρες εκτός αν πρόκειται για βοηθητική TV 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου δεν ξέρω τι χώρο έχεις αλλα 32 είναι πολύ λίγες ιντσες για κυ΄ρια τηλεώραση. Σκέψου κάτι σε 37-40-42. Εχει μεγάλη διαφορά και νομίζω θα σε κάνει να μην το σκεφτεσε αν έκανες λάθος επιλογή μεγέθους. Η 32 μου φαινονται πολύ μικρες για ταινιές και οι καινούριες τηλεοράσεις με usb που παίζουν τα πάντα (να βαβαιωθεις για υπότιτλους) είναι κρίμα να είναι μικρες εκτός αν πρόκειται για βοηθητική TV 

 

Εχεις δικιο, δεν διευκρινησα, αλλα δεν την ηθελα για κυρια τηλεοραση. Την ηθελα να συνδεω την κονσολα κυριως και να βλεπω καμια ταινια απο πολυ κοντινη αποσταση σε ενα πολυ μικρο δωματιο.

Σαν προσφορα παντως η συγκεκριμμενη, εξακολουθει να μ'αρεσει πολυ . Στο Πλαισιο που την ειδα, ειχε κουμπωμενο πανω ενα στικακι και επαιζε απο εκει ταινια. Για υποτιτλους θα ψαξω τι παιζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...