Προς το περιεχόμενο

Σκακιστες ινσομνιακς?


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορούμε να χρησιμοποιούμε τη σελίδα του τουρνουά για γενικό σχολιασμό: http://www.chess.com/tournament/2-insomniacs-chess-tournament. Έτσι θα κρατήσουμε αυτό το νήμα καθαρό και θα ξέρουμε και ποιός είναι ποιός (έχουμε άλλα username).

 

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ευχαριστήσω τον eco_ για τη διοργάνωση του τουρνουά.

Προσωπικά προτιμώ εδώ να γίνονται οι σχολιασμοί. Για να μην χαθεί και το νήμα. Σχολιασμό των παρτίδων απο posthelper θα έχουμε όπως είχαμε στπ πρώτο τουρνουά;

 

Επίσης καλύτερα ξεκίνησα εγώ τουλάχιστον σε σχέση με το πρώτο  :-D  :-D  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 668
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσοι προκρινονται απο τους ομιλους των 3 ατομων ? 1 η 2 ?


Καποιο στα ελληνικα?? Δεν υπαρχει?

 

Θελεις να ασχοληθεις σοβαρα η να γινεις λιγο καλυτερος ? Αν θελεις να ασχοληθεις θελει σοβαρο διαβασμα , σοβαρο και βαρετο  :P

Αλλιως παρε μερικα σκακιστικα προγραμματα , και παιζε διαφορες βαριαντες ,μπρος πισω κινησεις κλπ.Ειτε εσυ με τον υπολογιστη ειτε φορτωνοντας τα με διαφορες σκακιστικες μηχανες και βαζοντας τις να παιξουν μεταξυ τους.Μεχρι να καταβαλεις το σκεπτικο της καθε βαριαντας , την λογικη του ανοιγματος κλπ

 

Παρε και το all time classic   :-)

 

http://www.politeianet.gr/books/9789602820018-siaperas-triantafullos-aposperitis-to-skaki-protos-tomos-204091

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιο στα ελληνικα?? Δεν υπαρχει?

Για μενα στα Ελληνικα οχι δεν υπαρχει και σαν εκπαιδευτικος μπορω να σου πω οτι κανενα δεν φτανει το διδακτικο επιπεδο του Τσερνεφ. Και χιλια συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα δεν το προσεξα οτι ξαναρωτησες. :)

Ποσοι προκρινονται απο τους ομιλους των 3 ατομων ? 1 η 2 ?

Δυο προκρινονται. :)

 

Ριχνω προταση σοβαρη (ελπιζω να μην το προσεξουν οι αλλοι insomniacs γιατι θα φαω δικαιο κραξιμο)για να βρεθουμε οι σκακιστες insomniacs στο σκακιστικο καφενειο κοντα στην Μαθηματικη Σχολη για καφε και μπλιτς των 5 λεπτων και για να τα πουμε απο κοντα. :)

 

 

Εχω βαλει και μια αγγελια που πουλαω μερικα συλλεκτικα σετ που εχω,αν καποιος ενδιαφερεται. :)

 

 

http://popaganda.gr/panellinio/

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελείωσε και ο δεύτερος γύρος. Έχουν απομείνει τρείς παίκτες πλέον:

 

1. Assasin13 (1945)

2. time_traveller (1870)

3. Fotis_13 (1652)

 

Καλή επιτυχία σε όλους.


Ειμαι φανατικος σκακιστης αλλαολος τυχαιος πρωτη φορα τοειδα αυτο τονημα στο ινσομνια. Ισως παρω μερος την επομενη φορα :)

 

Δεν ξέρω πότε θα ξεκινήσει το επόμενο τουρνουά αλλά αν θέλεις μπορείς να μου πεις απο τώρα το username στο chess.com για να σου στείλω πρόσκληση για το insomnia group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...