Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαρηστω για την απαντηση αλλα το θεμα ειναι τι κανουμε στην περιπτωση που καποιος θελει να επιστρεψει το προιον που εγω του το εστειλα μεσω αμαζον αμα εχει καποιος εμπειρια ας μου πει παρακαλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα φίλοι, ήθελα να ρωτήσω εδώ εάν μπορούμε πλέον να κάνουμε αγορές στο amazon.de με πιστωτικές κάρτες, έχω κάρτα της εθνικής... 

 

Ευχαριστώ

Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , εχω κανει μια αγορα απο Amazon γερμανιας και σημερα ενημερωθηκα οτι εχει φυγει η παραγγελια με DHL αλλα δεν εχει Tracking number . Το δεμα ειναι μεγαλο γυρω στα 7 κιλα . Απο που θα το παραλαβω γιατι στην πολη που μενω δεν υπαρχει γραφειο DHL . Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , εχω κανει μια αγορα απο Amazon γερμανιας και σημερα ενημερωθηκα οτι εχει φυγει η παραγγελια με DHL αλλα δεν εχει Tracking number . Το δεμα ειναι μεγαλο γυρω στα 7 κιλα . Απο που θα το παραλαβω γιατι στην πολη που μενω δεν υπαρχει γραφειο DHL . Ευχαριστω

Ελτα η μπορει και speedex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παραλάβεις μάλλον από τα ΕΛΤΑ.

 

 

Ελτα η μπορει και speedex.

Και εγω κατι σε Ελτα φανταστηκα οποτε λογικα περιμενω ειδοποιητηριο στο σπιτι. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι, ήθελα να ρωτήσω εδώ εάν μπορούμε πλέον να κάνουμε αγορές στο amazon.de με πιστωτικές κάρτες, έχω κάρτα της εθνικής... 

 

Ευχαριστώ

Κ.

 

 

Όσο ισχύουν τα CC, όχι.

 

Απο amazon.co.uk ενας φιλος αγοραζει κανονικα με πιστωτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τη συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά α) ο k-antoni ρώτησε για αγορά από το γερμανικό και β) έχω διαβάσει για πολλές αποτυχημένες προσπάθειες στο γερμανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ρωτησω καποια βλακεια.Τα καταστήματα seven spots που υπάρχουν στην Ελλάδα ειναι ξένη εταιρεία?

2)Πως γινεται να κάνουμε ακύρωση παραγελίας σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι λενε χαλαρωνουν τα Capital Control σε ηλεκτρονικες συναλλαγες με το εξωτερικο , εγω ηδη εχω κανει 2 πριν μια βδομαδα χωρις προβλημα , οποτε πιστευω δεν θα εχεις θεμα .. δοκιμασε το δεν χανεις κατι αν ειχες σκοπο να κανεις αγορα

 

Ελτα η μπορει και speedex.

Περιμενω και ενα απο UPS 14 κιλα , λες και αυτο με ταχυδρομει ή καμια Speedex / Γενικη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι λενε χαλαρωνουν τα Capital Control σε ηλεκτρονικες συναλλαγες με το εξωτερικο 

 

 

Νομίζω ότι όσα αναγγέλθηκαν την προηγούμενη βδομάδα από τον υπηρεσιακό υπουργό αφορούσαν στην τόνωση των ΜΜΕ (ΜικροΜεσαίων Επιχειρήσεων) και μέσα σ' αυτά τα μέτρα περιλαμβανόταν και η χαλάρωση στις διαδικτυακές συναλλαγές εξωτερικού.

 

Θυμίζω ότι πριν από ένα μήνα περίπου ανακοινώθηκε η δυνατότητα μεταφοράς 500€/μήνα και οι περισσότεροι το ερμήνευσαν ως δυνατότητα αγοράς από το εξωτερικό αλλά στην πραγματικότητα αφορούσε στη μεταφορά χρημάτων μέσω των Ιδρυμάτων Πληρωμών.

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θέλει δρόμο ακόμη για να φτάσουμε στο σημείο να επιτραπούν οι αγορές από το εξωτερικό, όπως τις ξέραμε, έστω και με όρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...