Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εχω παραγγειλει την sj4000 απο banggoods.

την επομενη μερα ελαβα ειδοποιηση οτι σταλθηκε το δεμα,αλλα στο tracking number δεν εμφανιζεται τποτ.

ειχα διαβασει παρομοια σκηνικα,αλλα δε μπορω να βρω το νημα τωρα.

ξερουμε τι παιζει?

Θα περιμένεις περίπου 5 ημέρες από την ημέρα αποστολής της παραγγελίας.Γενικώς αργούν να ενημερωθούν τα συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδες εχω παραγγειλει την sj4000 απο banggoods.

την επομενη μερα ελαβα ειδοποιηση οτι σταλθηκε το δεμα,αλλα στο tracking number δεν εμφανιζεται τποτ.

ειχα διαβασει παρομοια σκηνικα,αλλα δε μπορω να βρω το νημα τωρα.

ξερουμε τι παιζει?

Εαν προσπαθεις να βαλεις το tracking number στο site του ελτα ειναι λογικο.. γιατι σου δειχνει πληροφοριες μονο οταν φτασει ελλαδα! Αλλιως απλα περιμενε κ αν δεις οτι δεν ερχεται, που δεν πιστευω, στειλε μηνυμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν προσπαθεις να βαλεις το tracking number στο site του ελτα ειναι λογικο.. γιατι σου δειχνει πληροφοριες μονο οταν φτασει ελλαδα! Αλλιως απλα περιμενε κ αν δεις οτι δεν ερχεται, που δεν πιστευω, στειλε μηνυμα :)

οχι,κλικαρω πανω στο status της παραγγελιας,στο tracking number και μου ανοιγει σελιδα αυτοματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα είναι απο αγγλική τράπεζα. Ο πωλητής δεν τα βλέπει αλλά αν δεν είναι αξιόπιστος και δεν στείλει πχ  το προϊόν,χωρίς paypal και dispute δεν έχω κάποια εγγύηση ότι θα τα πάρω πίσω, σωστά;

Μια χαρά είναι το alli. Δίνει χρονικό περιθωριο σε κάθε στάδιο και μέσα σε αυτό το χρονικό περιθωριο μπορεις να ακυρώσεις ή να επιβεβαιώσεις ότι όλα είναι οκ. 

πχ δίνει ενα χρονικο περιθωριο στον πωλητή να επιβεβαίωσει ότι έστειλε το δέμα (αλλιώς ακυρώνεται αυτόματα και επιστρέφονται τα λεφτά). Μέσα σε αυτό το περιθώριο μπορείς κι εσύ  να ζητήσεις ακύρωση αφού δεν έχει σταλεί το δέμα ακόμα.

Μετά σου δίνει εσένα χρονικό περιθώριο (πολλές μέρες δε θυμάμαι πόσες) για να επιβεβαιώσεις ότι έφτασε το δέμα. Νομίζω γίνεται να ζητήσεις και περισσότερες μέρες περιθώριο αλλα δεν το θυμάμαι καλά γιατί έχω κάνει μια μονο παραγγελία πριν αρκετό καιρό.

Βασικά είναι σαν dispute ένα πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα την sj4000 σημερα,δεν την εχω παραγγειλει ουτε μια βδομαδα!~!

το κακο ειναι οτι λειπει το καπακι που καλυπτει τις θυρες φορτισης κ sd.

παιζει να μην εχει καπακι αυτη η καμερα,η απλα δεν το βαλαν οι τυποι απο τη banggood?

και τι παιζει τωρα,θα βγαλω ακρη η να παραγγειλω απο ebay κατευθειαν αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Λευκορωσία δεν ανήκει στην ΕΕ, θεωρείται τρίτη χώρα και, επομένως, ένα δέμα από εκεί έχει τελωνειακές διατυπώσεις.

Ευχαριστω,ερχεται με απλο ταχυδρομειο και κοστισε χωρις τα μεταφορικα 80 ευρω ,λες να φαει καμπανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...τα φώτα σας..... Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό κ δεν ξέρω απο ποιο site να το παραγγείλω.

Το vicmall είναι 100% αξιόπιστο? Απο ebay θα έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>αυτη η <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.greece-runner.com/'>σελιδα</a>λεει τιποτα η θα τα κλαιω τα λευτα μου ?</p>

Επεξ/σία από JEIQ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η σελιδα λεει τιποτα η θα τα κλεω τα λευτα μου ?

Μάλλον θα τα κλαις. Με ένα απλό check στο scum adviser, το site είναι ανοιχτό 85 ημέρες μόνο. Το website είναι στη Ρωσία ή στην Κίνα, όλα τα email είναι free και γενικώς καμία σχέση με την Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...