Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, θέλω να σας ρωτήσω εκτός από τα παρακάτω αν υπάρχει κάποιο αξιόπιστο και φτηνό κινεζο-κατάστημα που να έχει ευρωπαϊκή αποθήκη ώστε να είναι πιο σύντομη η αποστολή - παράδοση!

 

-Gearbest έχει και μάλιστα πολύ καλή!

-Vickmall έχει αλλά περιορισμένα προϊόντα!

-Banggood δεν έχει!

-Geekbuying δεν έχει!

 

Κάποιο άλλο?

Kαι να έχει το κινεζομάγαζο ευρωπαική αποθήκη αν δεν έχει το προιόν που θέλεις σε αυτή (τα περισσότερα έχουν πολύ λίγα κομμάτια) δεν κερδίζεις κάτι.  Για παράδειγμα παρήγγειλα κινητό απο vickmall απο 24-11-2015 που έχει αποθήκη αλλά προφανως δεν έχει εκει stock το συγκεκριμένο, αναγκαστικά λοιπόν έρχεται απο Κινα.  Για την ακρίβεια έχει φτασει Ελλάδα στις 4-12-2015 και ακόμη το περιμένω......αθάνατα ΕΛΤΑ !!!   Σε παλαιότερη περίπτωση που το προιόν υπήρχε έκανε ακριβως 7 ημέρες απο την παραγγελία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από gearbest με expedite delivery από EU warehouse έκανε μια μέρα! Πιο γρήγορα και από ελληνικό κατάστημα! Μα δεν λέω ότι κοιτάω γενικά τι έχει το κατάστημα για να παραγγείλω αλλά τι υπάρχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη διαθέσιμο και τότε μόνο βάζω παραγγελία. Το gearbest έχει αρκετά πράγματα, το Vickmall από την άλλη μόνο 5-6 πράγματα! Τα άλλα που ανέφερα και ξέρω σαν αξιόπιστα δεν έχουν καθόλου, οπότε ρωτάω αν υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο με EU warehouse!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω να αγοράσω αυτό τον καθρέπτη.

http://www.modishstore.com/products/phillips-collection-driftwood-mirror-1

180 usd + 70 τα μεταφορικά πάει $250, δλδ κοντά στα 250 ευρώ.

Μπορεί κάποοις να μου πεί, επειδή προφανώς θα περάσει από τελωνείο (από αμερική βλέπω είναι η σελίδα) πόσο ΠΕΡΙΠΟΥ θα μου πάει επιπλέον;;; 

Ψάχνω Ελλάδα για τέτοιους καθρέπτες και ζητάνε €700. 

Και δε βρίσκω και σε ευρωπαϊκά καταστήματα τίποτα σαν και αυτό...

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη παρατήρηση είναι ότι δεν θα αγόραζα ποτέ καθρέπτη από Αμερική γιατί είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα φτάσει σπασμένος, με όποια καλή έως άριστη συσκευασία και αν κάνουν (προσωπική άποψη και σεβαστή κάθε αντίθετη).

 

Δεύτερη ότι στέλνουν με courier που σημαίνει ότι, εκτός από το ΦΠΑ και πιθανό δασμό, αφού η συνολική αξία (κόστος + μεταφορικά) ξεπερνάει τα 150€, πρέπει να πληρώσεις αμοιβή εκτελωνιστή, αποθήκευτρα και άλλα μικροέξοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σίγουρα 23% φπα (60€) + κάνα 80€ αμοιβή εκτελωνιστή αν βαριέσαι να κάνεις εσυ τον εκτελωνισμό + κάνα 50ρικο λοιποί φόροι. Κάπου 400€ το κόβω σύνολο.

 

Κατά την γνώμη μου 400 για καθρέπτη είναι υπερβολικά πάρα πολλά. Άσε που εμένα μου φαίνεται απαίσιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω απο αρχές και μέσα Νοεμβρίου 5 παραγγελίες απο ebay και banggood .. ολα ερχονται απο Κίνα..

 

Εχω κλείσει μήνα+ .. Μ.Ο απο Κίνα είχα πάντα 3 εβδομάδες . Ουτε λιγότερο ουτε περισσότερο.. μια φορά είχε κάνει 1+ μήνα μια παραγγελία απο τις δεκάδες που έχω κάνει..

 

Γιατι πλέον τόση καθυστέρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους περιμένω ένα δέμα από Αμερική από της 12-12-15  τελευταία ειδοποιήσει είναι από USPS  Priority Mail Express International   YOUR ITEM DEPARTED A TRANSFER AIRPORT IN INTERNATIONAL 14-12-15  ..... ΠΉΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΏ ΤΗΝ ΕΛΤΑ COURIER ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΈΕΙ ΌΤΙ ΤΟ ΔΈΜΑ ΈΧΕΙ ΑΝΑΧΩΡΉΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΌ ΤΟΥ ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΉ ΑΠΌ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΌΜΙΟ  Στης 15-12-15 ΆΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΊΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΈΝΑ TRACKING NUMBER ΑΥΤΌ  ΟΎΤΕ ΑΠΌ USPS ΟΎΤΕ ΕΛΤΑ  ΝΑ ΑΡΧΊΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΏ ;;ΠΟΣΕΣ  Μέρες Συνήθως ΚΆΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΈΡΘΕΙ ΕΛΛΆΔΑ .....;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές ότι αυτή είναι η πρώτη σου παραλαβή από Αμερική αφού δεν γνωρίζεις ότι το tracking # δίνει στοιχεία μέχρι την αναχώρηση του δέματος για Ευρώπη.

Όταν φτάσει στην Ελλάδα και σκαναριστεί, θα το δεις στα ΕΛΤΑ.

Μην ανησυχείς, άλλωστε τη ΔΕ έφυγε από Αμερική, όπως λες, για Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήμερα σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά

ναι είναι η πρώτη φορά πολλή μεγάλη βοήθεια αυτό το forum  :-) σήμερα μου έστειλαν USPS μήνυμα ότι είναι κάπου γερμάνια ΚΑΙ ΦΑΝΤΆΖΟΜΑΙ ΛΌΓΟ ΕΟΡΤΏΝ ΑΝ ΈΡΘΕΙ ΤΡΊΤΗ ΤΕΤΆΡΤΗ ΘΑ ΑΡΓΉΣΩ ΜΑΛΏΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΆΒΩ,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας. Θελω και γω να κανω μια αγορα απο gearbest που εχει και αυτο EU warehouse . Αμα ολοκληρωσω την αγορα θα πληρωσω κατι παραπανω απο το ποσο που αναγραφετε στο τηλεφωνο? γιατι δεν μου βγαζει τιποτα για μεταφορικα η κατι τετοιο. Υπαρχει καποιος που να εχει κανει αγορα απο το συγκεκριμενο site? πληρωσατε τελωνειο η μεταφορικα? Εχει το κινητο που θελω να παρω σε πολυ καλη τιμη και γιαυτο επελεξα το συγκεκριμενο αλλιως θα παω σε minideal που βλεπω οτι αγοραζουν πολλοι ελληνες πλεον. Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κινητό θα σου πρότεινα το vickmall που δουλεύει πάρα πολύ με Ελλάδα και έχει και το EU Warehouse του στη Θεσσαλονίκη. Είναι το πιο αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα με τεράστια διαφορά από το δεύτερο. Οι τιμές του ίσως σε κάποια κινητά να είναι λίγο παραπάνω από τα άλλα καταστήματα όμως έχει το καλύτερο after sales, ό,τι χρειαστείς είναι δίπλα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας. Θελω και γω να κανω μια αγορα απο gearbest που εχει και αυτο EU warehouse . Αμα ολοκληρωσω την αγορα θα πληρωσω κατι παραπανω απο το ποσο που αναγραφετε στο τηλεφωνο? γιατι δεν μου βγαζει τιποτα για μεταφορικα η κατι τετοιο. Υπαρχει καποιος που να εχει κανει αγορα απο το συγκεκριμενο site? πληρωσατε τελωνειο η μεταφορικα? Εχει το κινητο που θελω να παρω σε πολυ καλη τιμη και γιαυτο επελεξα το συγκεκριμενο αλλιως θα παω σε minideal που βλεπω οτι αγοραζουν πολλοι ελληνες πλεον. Σας ευχαριστω

 

Δεν έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο αλλά εάν το κινητό που θέλεις το στείλουν πραγματικά από την αποθήκη στην ΕΕ, δεν θα πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...