Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αγορα που εκανα απο το zavvi και εφυγε απο αγγλια στις 3/12/15 ακομα δεν εχει φτασει εδω. Ειναι δωρο, αργησα και φοβαμαι οτι θα ειναι το πρωτο αντικειμενο που δεν θα παραλαβω. Εστειλα ticket, μου ειπαν αν θελω να μου κανουν refund ή να το ξαναστειλουν. Τους απαντησα οτι θα περιμενω μερικες μερες. Δυστυχως ομως μου απαντησαν ξανα για να με ενημερωσουν οτι αυτο που πηρα δεν το εχουν οποτε μονο redund Μπορουν να μου κανουν ενω ειναι ακομα στο site τους και usually despatched withing 3 working days. Δεν θελω refund, το δωρο θελω που εχει αργησει κιολας. Τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η αγορα που εκανα απο το zavvi και εφυγε απο αγγλια στις 3/12/15 ακομα δεν εχει φτασει εδω. Ειναι δωρο, αργησα και φοβαμαι οτι θα ειναι το πρωτο αντικειμενο που δεν θα παραλαβω. Εστειλα ticket, μου ειπαν αν θελω να μου κανουν refund ή να το ξαναστειλουν. Τους απαντησα οτι θα περιμενω μερικες μερες. Δυστυχως ομως μου απαντησαν ξανα για να με ενημερωσουν οτι αυτο που πηρα δεν το εχουν οποτε μονο redund Μπορουν να μου κανουν ενω ειναι ακομα στο site τους και usually despatched withing 3 working days. Δεν θελω refund, το δωρο θελω που εχει αργησει κιολας. Τι να κανω;

Πες τους να σου κάνουν refund και ξανά βάλε παραγγελία και να δεις το τι θα σου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τους να σου κάνουν refund και ξανά βάλε παραγγελία και να δεις το τι θα σου απαντήσουν.

 

Τελικα το αφαιρεσαν απο το store. 

Πηρα τηλεφωνο στο τοπικο ελτα κυριως απο φοβο μηπως χαθηκε, μου ειπαν οτι δεν εχουν το δεμα και αν εχω το barcode (του ειπα οτι δεν εχει tracking number) να παρω τηλεφωνο σε εναν αλλο αριθμο που μου εδωσε για να ρωτησω. Τι barcode εννοουσε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θελω να κανω μια παραγγελια απο ενα γερμανικο σαιτ, το 11teamsports.de , αλλα ο μονος τροπος αποστολης για Ελλαδα ειναι με DHL. Ξερετε αν θα πληρωσω ετσι τελωνειο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα κάνει μια αγορά από το merimobiles μεσω χρεωστικής εθνικής, αλλά με ενημέρωσαν ότι τελικά δεν διαθέτουν το κινητό που αγόρασα και ότι θα μου στείλουν τα χρήματα πίσω. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν να με εξαπατήσουν; Υπάρχει τρόπος μέσω τραπέζης να κάνω κάποια ενέργεια να μου επιστραφούν ή επαφίομαι στο έλεος τους; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα κάνει μια αγορά από το merimobiles μεσω χρεωστικής εθνικής, αλλά με ενημέρωσαν ότι τελικά δεν διαθέτουν το κινητό που αγόρασα και ότι θα μου στείλουν τα χρήματα πίσω. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν να με εξαπατήσουν; Υπάρχει τρόπος μέσω τραπέζης να κάνω κάποια ενέργεια να μου επιστραφούν ή επαφίομαι στο έλεος τους; 

 

Θα πρέπει να περιμένεις λίγο καιρό να δεις αν επιστράφηκαν τα χρήματα (που είναι το πιθανότερο). Αν δεν επιστραφούν τότε μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγης στην τράπεζα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορα από UK και να χρησιμοποιήσω την shopandship.

Το θέμα είναι πως ο πωλητής στέλνει με Royal Mail 2nd Class Signed For δηλαδή συστημένο. Άρα χρειάζεται και υπογραφή για την παραλαβή.

Θα μπορέσουν αυτοί στην shopandship να παραλάβουν και να μου το στείλουν ή θα υπάρξει θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ενώ αγόρασα πριν ένα μήνα με συγκεκριμένη κάρτα από αμαζον γερμανίας (150ευρω) και ιταλίας (50 ευρώ), δεν μπορώ να αγοράσω από αμαζον γαλλίας κάτι (50 ευρω). Ξέρει κανείς γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια αγορα από UK και να χρησιμοποιήσω την shopandship.

Το θέμα είναι πως ο πωλητής στέλνει με Royal Mail 2nd Class Signed For δηλαδή συστημένο. Άρα χρειάζεται και υπογραφή για την παραλαβή.

Θα μπορέσουν αυτοί στην shopandship να παραλάβουν και να μου το στείλουν ή θα υπάρξει θέμα?

 

 

Γιατί δεν τους ρωτάς;

Έχουν πολλούς συνδέσμους επικοινωνίας.

Καλησπέρα! Ενώ αγόρασα πριν ένα μήνα με συγκεκριμένη κάρτα από αμαζον γερμανίας (150ευρω) και ιταλίας (50 ευρώ), δεν μπορώ να αγοράσω από αμαζον γαλλίας κάτι (50 ευρω). Ξέρει κανείς γιατί;

 

Δεν γράφεις την κάρτα αλλά όταν δεν περνάει  σου στέλνει μήνυμα να πληρώσεις με άλλο τρόπο και μπορείς να αλλάξεις κάρτα, αν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καναδά τη τελωνείο έχουμε ρε παιδιά, έχει ασχοληθή κανείς? Και πως το αποφέυγουμε, δυλέυει η ιστορία με την σύμανση ως δώρο ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Καναδάς είναι τρίτη χώρα για την Ελλάδα και επιπλέον έχει ακριβές τιμές σχετικά με την Αμερική.

Ψάξε μήπως βρεις αυτό που θέλεις από αλλού.

Το "δώρο" έχει σταματήσει να φέρνει αποτελέσματα από καιρό. Αυτό που μετράει είναι η χαμηλή δηλωμένη αξία στο αυτοκόλλητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα παιδιά! Πριν κανένα μήνα, αγόρασα ένα ρολογάκι απο Αμερική ( απο ιδιώτη, εκτώς ebay).

Μου το έστειλε με USPS με First-Class Package International Service, δηλαδή tracked. Απο τις 19 του μήνα, είναι κολλημένο στην τοποθεσία JAMAICA, NY 11430 απο τις 19/12. Δοκίμασα και το track17, μου βγάζει μεν τα ΕΛΤΑ σαν Destination Carrier αλλα δεν έχει εμφανιστεί ακόμα τίποτα περισσότερο. Μήπως αλλάζει το tracking όταν έρχετε Ελλάδα, ή είναι untraceable όταν φύγει απο Αμερική;

 Η πληρωμή έγινε μέσω Paypal και το ποσό ήταν μικρό (30 ευρώ). Υπάρχει περίπτωση να τα χάσω;

 

 Ευχαριστώ εκ'των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δέματα ταξιδεύουν από Αμερική, με το ταχυδρομείο, μπορείς να τα παρακολουθήσεις μέχρι την αναχώρησή τους από τη χώρα.

Μετά ακολουθούν διαδρομή στην Ευρώπη και θα το βρεις στα ΕΛΤΑ όταν σκαναριστεί στο αεροδρόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δέματα ταξιδεύουν από Αμερική, με το ταχυδρομείο, μπορείς να τα παρακολουθήσεις μέχρι την αναχώρησή τους από τη χώρα.

Μετά ακολουθούν διαδρομή στην Ευρώπη και θα το βρεις στα ΕΛΤΑ όταν σκαναριστεί στο αεροδρόμιο.

Εννοείς οτι μπορώ να το βρώ όταν φτάσει Ελλάδα απο εδώ: http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

 ;

 Το δέμα στάλθηκε 14/12. Μέχρι πότε να το περιμένω, χωρίς να ενοχλήσω τον αποστολέα, μιας και μεσολάβησαν γιορτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...