Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κλείσει μια παραγγελία (1)  κινητό από vickmall 

Από πληροφορίες με το Τrack number βλέπω να είναι  : 2016-01-22 16:19    -   SINGAPORE, ITEMS IN PACKING ( για εδώ )

το κατάστημα το έστειλε εκεί 2016-01-14 02:34   Information 

 

Από εκεί εδώ στα Ελτα ? ( πόσο λέτε να κάνει πάνω κάτω ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κλείσει μια παραγγελία (1)  κινητό από vickmall 

Από πληροφορίες με το Τrack number βλέπω να είναι  : 2016-01-22 16:19    -   SINGAPORE, ITEMS IN PACKING ( για εδώ )

το κατάστημα το έστειλε εκεί 2016-01-14 02:34   Information 

 

Από εκεί εδώ στα Ελτα ? ( πόσο λέτε να κάνει πάνω κάτω ) 

Οταν ειναι Singapore Post γινεται το εξης:

Αμα ειναι απο Κινα-Χονγκ Κονγκ: 

  1. Παραλαβη απο καταστημα\σπιτι
  2. Αποστολη με China Post πρως Singapore διοτι δεν υπαρχει καταστημα Singapore Post στην Κινα\Χονγκ Κονγκ
  3. Οταν ερθει Sinapore(Σινγαπουρη) στελνεται στο αεροδρομιο της Singapore και μετα απο 10-30 μερες ειναι Αθηνα
  4. Συνηθως 15-25 μερες 
Επεξ/σία από dmc.dmc55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κλείσει μια παραγγελία (1)  κινητό από vickmall 

Από πληροφορίες με το Τrack number βλέπω να είναι  : 2016-01-22 16:19    -   SINGAPORE, ITEMS IN PACKING ( για εδώ )

το κατάστημα το έστειλε εκεί 2016-01-14 02:34   Information 

 

Από εκεί εδώ στα Ελτα ? ( πόσο λέτε να κάνει πάνω κάτω ) 

 

τα ιδια εχω και εγω Σιγκαπουρη βγαινει τωρα ιδια ημ/νια υπομονη λογικα σε 2 εβδομαδες θα φτασει αρχες Φεβ.  ή 3 το αργοτερο μεσα Φεβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια εχω και εγω Σιγκαπουρη βγαινει τωρα ιδια ημ/νια υπομονη λογικα σε 2 εβδομαδες θα φτασει αρχες Φεβ.  ή 3 το αργοτερο μεσα Φεβ.

Οταν ειναι Singapore Post γινεται το εξης:

Αμα ειναι απο Κινα-Χονγκ Κονγκ: 

  1. Παραλαβη απο καταστημα\σπιτι
  2. Αποστολη με China Post πρως Singapore διοτι δεν υπαρχει καταστημα Singapore Post στην Κινα\Χονγκ Κονγκ
  3. Οταν ερθει Sinapore(Σινγαπουρη) στελνεται στο αεροδρομιο της Singapore και μετα απο 10-30 μερες ειναι Αθηνα
  4. Συνηθως 15-25 μερες 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δέματα που ειχα SINGAPORE, ITEMS IN PACKING στις 15/1 τα παρέλαβα στις 21/1 κάνουν κάποιου ειδους αλλαγή στο σύστημα τους και γιαυτό έχουν καθυστερήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια, μακάρι να παραλάβουμε σύντομα (γιατί εμένα είναι κινητό 200€ και δεν θέλω να παίζω με τέτοια ποσά ) .


Τα δέματα που ειχα SINGAPORE, ITEMS IN PACKING στις 15/1 τα παρέλαβα στις 21/1 κάνουν κάποιου ειδους αλλαγή στο σύστημα τους και γιαυτό έχουν καθυστερήσεις

 

Μια χαρά οπότε (για πες μου κάτι  Αθήνα ? ) γιατί εγώ το περιμένω για Λήμνο οπότε θα πάρει λίγο ακόμα λογικά ( ανάλογα και με τα καράβια που θα έχει εδώ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα rn3 & rn2 ήταν τα δικά μου, περιμένω ένα rn3 ακόμη με ημερομηνία ότι έφυγε Σιγκαπούρη 21/1... Άρα το περιμένω μέσα της εβδομάδας που έρχεται

 

Πάντα να έχετε στο νου σας τις 20-30 μέρες χρόνο παράδοσης . Αν έρθει νωρίτερα άψογα αν έρθει στην ώρα του, να μην στεναχωριεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα κάνει μια αγορά από το merimobiles μεσω χρεωστικής εθνικής, αλλά με ενημέρωσαν ότι τελικά δεν διαθέτουν το κινητό που αγόρασα και ότι θα μου στείλουν τα χρήματα πίσω. Υπάρχει περίπτωση να θέλουν να με εξαπατήσουν; Υπάρχει τρόπος μέσω τραπέζης να κάνω κάποια ενέργεια να μου επιστραφούν ή επαφίομαι στο έλεος τους; 

Καλημέρα, συγνώμη που επαναφέρω την ερώτησή μου, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει τα χρήματά. Από το merimobiles είπαν ότι τα χρήματά τα βάλανε στις 12/01. Αλλά δεν τα έχω δει ακόμα στο λογαριασμό μου. Πήγα ρώτησα μέσα στα γραφεία της εθνικής και μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάποιο δεσμευμένο έμβασμα. Βέβαια περιμένω άλλο ένα ακόμη έμβασμα,λόγω στοιχηματικής μου δραστηριότητας και ούτε αυτό μπόρεσε να το δει. Υπάρχει περίπτωση να έχουν μπει τα χρήματα αλλά να είναι δεσμευμένα; Μετά από πόσο καιρό μπαίνουν αφού κάνουν refund;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά, τα χρήματα θα επιστρέψουν στο λογαριασμό σου αλλά κάθε εκδοχή είναι πιθανή.

Στη θέση σου, θα επικοινωνούσα με το μαγαζί και θα ζητούσα στοιχεία για το χρόνο και τον τρόπο που έγινε η επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα... θα ηθελα να μαθω αν ειναι εφικτο να κανω αγορα μεσω paypal αυτην την χρονικη περιοδο στο σιτε geekbyuing.com!!

αν ναι πως!! ευχαριστω πολυ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα... θα ηθελα να μαθω αν ειναι εφικτο να κανω αγορα μεσω paypal αυτην την χρονικη περιοδο στο σιτε geekbyuing.com!!

αν ναι πως!! ευχαριστω πολυ!!

 

αν ξερει καποιος που θα βρω αναλυτικαααα πως να το κανω?? ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνεις την ερώτηση, ενώ σου απάντησα ήδη, χωρίς να διευκρινίζεις αν έχεις κάρτα στο paypal, αν έχεις χρήματα στο balance κλπ.

 

Εάν δεν ξέρεις τις μεθόδους που έγραψα, κάνε αναζήτηση σ' αυτό το θέμα με τις λέξεις κλειδιά "Request", "Send" και θα μάθεις πως γίνεται. Όσο για το φόρτωμα του balance με έμβασμα (top up), πρέπει να συνδέσεις τραπεζικό λογαριασμό.

 

Με αναζήτηση τα βρίσκεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...