Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γνωριζει καποιος?ειναι αναγκη..

 

 

Μπορεις να τα πάρεις πίσω μέσω paypal.Θα κρατήσεις την απόδειξη(οπωσδήποτε με tracking number) από τα ΕΛΤΑ και θα την υποβάλεις στο PAYPAL.Το έκανα πριν 1 εβδομάδα και πήρα πίσω τα μεταφορικά.Δες εδώ.

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

α ναι?δεν το γνωριζα μια ακομα φορα παρηγγειλα και σε 2 μερες ηταν ελλαδα εβλεπα και στους αλλους οτι εκανε το πολυ 4 μερες και λεω κατι εγινε

αν και δεν νομιζω να ειναι τοσο νωρις γιατι ενα αλλο πακετο που πηρα εκανε 2 μερες για Ελλαδα και συνολικα 19 μερες τωρα ειμαστε ηδη στις 17 μερες αν ειναι νωρις θα πιασουμε ανετα τις 25 μεχρι να το εχω που σημαινει μετριος χρονος παραλαβης νομιζω

ευχαριστω για την απαντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα κατι απο Αγγλια απο ebay και πληρωσα μαζι με τα μεταφορικα 19 pounds.Αν επιστρεψω το προιον πισω ο πωλητης θ μου κανει refund και τα 19 pounds?δλδ και τς εξοδα που ειχα πληρωσει οταν το αγορασα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω ένα μεταξωτό μαντήλι τσέπης . Ξέρει κανείς κάποιο Site (ελληνικό η ξένο); Πώς μπορώ να κάνω την αγορά τώρα με τα Capital Control; Ευχαριστώ.  

 

 

 

 

Δες εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/438588-ψάχνω-για/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έκανα μια αγορά από Κίνα και μου τ στειλαν με τσεχικο ταχυδρομείο. Εδώ και μια βδομάδα δεν έχει φανεί πουθενά ο κωδικός. Έχει τύχει σε κάποιον να του το στείλουν με ίδιο τρόπο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έκανα μια αγορά από Κίνα και μου τ στειλαν με τσεχικο ταχυδρομείο. Εδώ και μια βδομάδα δεν έχει φανεί πουθενά ο κωδικός. Έχει τύχει σε κάποιον να του το στείλουν με ίδιο τρόπο;;

 

Σε εμένα. Από Gearbest. Δύο παραγγελίες τον τελευταίο μήνα (η πρώτη ήρθε ήδη χθες) μέσω Τσεχίας. Το ψάξιμο με το tracking number δίνει άλλα αντί άλλων αποτελέσματα (αρχικά έδειχνε παράδοση κάπου στην Τσεχία μετά χάθηκαν τα ίχνη του και ξαφνικά μια μέρα παρέλαβα οπότε και διαπίστωσα ότι είχε εμφανιστεί και στην αναζήτηση των ΕΛΤΑ). Το 2ο tracking απλά δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα μέχρι τώρα. Για το 1ο δέμα είχα ανοίξει ticket στο support του Gearbest (νομίζοντας ότι μου είχα δώσει λάθος αριθμό) και μου είχαν πει ότι ούτε αυτοί μπορούν να το δουν και έχει πρόβλημα το σύστημα του φορέα με τον οποίο το έστειλαν. Μάλλον είχαν πρόβλημα με τα τελωνεία και εφαρμόζουν κάποιο κόλπο για να τα παρακάμπτουν. Περίμενε και κάποια στιγμή θα παραλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έκανα μια αγορά από Κίνα και μου τ στειλαν με τσεχικο ταχυδρομείο. Εδώ και μια βδομάδα δεν έχει φανεί πουθενά ο κωδικός. Έχει τύχει σε κάποιον να του το στείλουν με ίδιο τρόπο;;

και μενα με τσεχικο ταχυδρομειο 35 μερες εκανε να ερθει  και την δευτερη παλι εκλεισα μηνα..Μην ανησυχεις θα ερθει σιγουρα αλλα θα τραβηξει πολυ και στις μερες αυτες που σου ειπα εχω βγαλει τα σ/κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω!Τους μλκς δεν τα στελνουν με singpost που κανει 1 βδομαδα να ρθει το πακετο.Τεσπα αντε να δουμε.Ευχαριστω και παλι.

 

Δεν τα στέλνουν απευθείας από όσο κατάλαβα παρά μέσω Τσεχίας όπου μάλλον έχουν βρει τρόπο ("τρύπα") να παρακάμπτουν το τελωνείο. Στη συνέχεια από Τσεχία προς οπουδήποτε εντός Ε.Ε., διακινούνται τα δέματά τους ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσπαθω να αγορασω μια μπαταρια κινητου απο ebay. Παρολο που δοκιμασα 4 καρτες τραπεζας και απο Αγγλια και απο Γερμανια κτλ πουθενα δεν περνανε λογω capital. Μπορω με καποιον τροπο σημερα 11/07/2016 να το ξεπερασω χωρις ιδιαιτερες

διαδικασιες και αν ναι με ποιον? Σιγουρα καπου θα εχετε γραψει αλλλα δεν βρηκα κατι εως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ελληνικές κάρτες μπορεί να μην περνάνε, για διάφορους λόγους, αλλά οι κάρτες εξωτερικού (αν εννοείς τη Revolut και τη Ν26) δεν έχουν λόγους να μην περνάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...