Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σημαντική καθυστέρηση παρατηρείται στο άνοιγμα των σάκων που φτάνουν στο αεροδρόμιο και στο σκανάρισμα των δεμάτων και αυτό οφείλεται, κυρίως, στην έλλειψη προσωπικού, αν και τα ΕΛΤΑ λειτουργούν εκεί 24/7.

 

Η περίπτωση του antikinsor είναι σπάνια και δεν μπορούμε να μάθουμε την αιτία της καθυστέρησης παράδοσης του ειδοποιητηρίου για την παραλαβή του δέματος.

 

Αντίθετα, η περίπτωση του LnK Hlk παρατηρείται συχνά τους τελευταίους μήνες και, δυστυχώς, κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι αφού τα ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζουν τις πληροφορίες που δίνουν τα ξένα sites για την άφιξη ενός δέματος στο αεροδρόμιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα σε ολους .χτες προσπαθησα να πραγματοποιησω μια αγορα απο το gearbest μεσω Paypal. και ειναι πρωτη φορα που κανω αγορα μεσω Paypal . ενω  δειχνει  οτι η αγορα εχει καταχωρηθει , μου εχει σταλει και email με το tracking number , τα χρηματα  δεν εχουν αφαιρεθει απο τον λογαριασμο μου . αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχω κανει σωστα τα βηματα  η να ξαναπροσπαθησω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργο αυτό το ιστορικό γιατί όταν στέλνει ο πωλητής το δέμα και το tracking #, σημαίνει ότι έχει εισπράξει την αξία.

Πλήρωσες με κάρτα ή από το balance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες το απογευμα την εκανα 

 

εδω ανεβασα και μια φωτο απο το email της παραγγελιας. μου εχει σταλει και το Tracking number οπως ανεφερα 

 

2evyede.png

 

και εδω το link 

 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρατηρώ ότι οι καθυστερήσεις αυτές ισχύουν μόνο για αγορές απο εβαυ, από AliExpress δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση και τα δεμα τα έρχονται μέσα στις προθεσμίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι θεμα καθυστερησης , χτες εκανα την παραγγελια  και απλα δεν εχουν λαβει την πληρωμη  . βλεπω οτι στην καρτα μου δεν εχει αφαιρεθει το ποσο της αγορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ειδικά από τη στιγμή που έχουν αυξηθεί πολύ τα "κρούσματα" καθυστερημένης παράδοσης από τα ΕΛΤΑ.

 

Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα τους τελευταίους πολλούς μήνες. Ειδικά τα συστημένα που παρέλαβα, από τη μέρα που εμφανίζονται στο αεροδρόμιο, την επόμενη είναι οπωσδήποτε στη ΜΔ της περιοχής μου (εντός Αττικής) και τη μεθεπόμενη έχω το πακέτο στο σπίτι μου. Χωρίς εξαίρεση (για συστημένα ξαναλέω). Μια και μόνο καθυστέρηση είχα για ένα μικρό πακετάκι το οποίο ήταν απλό ταχυδρομείο και έκανε τελικά 2 μήνες παρά κάτι να φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 καλησπερα να κανο μια ερωτιση αγορα απο ebay αμερικης πληρωνω Import charges: πληρωνω και τελωνιο ?  οταν μου ερθει το πακετο η αγορα ειναι εργαλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...