Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Μου ήρθε first class mail (usps) σήμερα. Είχε φτάσει την Παρασκευή εδώ, οπότε μια χαρά μου φαίνεται ο χρόνος, τουλάχιστον για το ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

λοιπόν περιμένω τρία πακέτα από κινά στις 7 /6/ έγραψε ότι έφτασε Ελλάδα αλλά ακόμα δεν έχω παραλάβει ακόμα αλλά ούτε φαίνονται στο σύστημα των ΕΛΤΑ 

Παραγγέλνω συνέχεια μικροπράγματα και πάντα παραλαμβάνω σε λογικό χρονικό περιθώριο.

Πρώτη φορά τωρα περιμένω 6-7 πακετάκια κι έχουν τέτοια καθυστέρηση.

Στο track κάποια γράφουν οτι πριν 15ημέρες έφτασαν αεροδρόμιο κι έχει παγώσει εκει η αναζήτηση.

Όλα τα δεματάκια μικρής αξίας .. Έχετε κι άλλοι σημαντικές καθυστερήσεις αυτόν τον καιρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγέλνω συνέχεια μικροπράγματα και πάντα παραλαμβάνω σε λογικό χρονικό περιθώριο.

Πρώτη φορά τωρα περιμένω 6-7 πακετάκια κι έχουν τέτοια καθυστέρηση.

Στο track κάποια γράφουν οτι πριν 15ημέρες έφτασαν αεροδρόμιο κι έχει παγώσει εκει η αναζήτηση.

Όλα τα δεματάκια μικρής αξίας .. Έχετε κι άλλοι σημαντικές καθυστερήσεις αυτόν τον καιρό?

και εγώ ευτυχώς το ένα ήταν ακριβό άλλα τελικά ξεκόλλησε τα άλλα από αρχές Μαΐου ακόμα να σκαναριστουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάποια ήρθαν απίστευτα γρήγορα, κάποια έχουν κολλήσει... Δεν βγάζουμε άκρη, μάλλον κωλοβαράνε και λίγο εκεί στα τελωνία. Αν παίρνουν και καλοκαιρινές άδειες τώρα ζήτω που καήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχεις καποιος καποια ιδεα για τα μεταχειρησμενα στο amazon;

απο την αποθηκη του amazon ενοω και οχι απο αλους πωλητες.

αυτα που λενε very good ας πουμε , σε τι κατσταση ειναι συνηθως γιατι απο τη περιγραφη δεν βγαζω ακρη,παντου τα ιδια λεει.

einai me ειναι ελλατωματικα εμφανησιακα η λειτουργικα;

Παραδειγμα ενδιαφερομαι γιαυτον τον ενισχυτη.

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01GQ85GW6/ref=sr_1_1_olp?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1499014505&sr=1-1

και με τις εγγυησης τι παιζει;

τα παμε αντιπροσωπεια εδω ελλαδα η στο amazon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,προσπαθω να αγορασω εισιτηρια απο το ticketmaster.fr το γαλλικο και εχει στις επιλογες πληρωμης visa,οταν βαζω τα στοιχεια κτλ οταν παω να κανω πληρωμη βγαζει transaction refused-not accepted.Η καρτα μου ειναι απο την Πειραιως-debit visa και ενω εχω αγορασει απο αλλα site στο συγκεκριμενο δεν μπορω,ξερετε γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,προσπαθω να αγορασω εισιτηρια απο το ticketmaster.fr το γαλλικο και εχει στις επιλογες πληρωμης visa,οταν βαζω τα στοιχεια κτλ οταν παω να κανω πληρωμη βγαζει transaction refused-not accepted.Η καρτα μου ειναι απο την Πειραιως-debit visa και ενω εχω αγορασει απο αλλα site στο συγκεκριμενο δεν μπορω,ξερετε γιατι;

Πάρε τηλέφωνο στην τράπεζα στο 182838 σου μάλλον τεχνικό είναι το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς με δέματα από Αμερική ξέρουμε κάποιο νεότερο γιατί καθυστερούν τόσο;

Εμένα ακόμα κολλημένο στο GRATHD..

Φαίνεται δηλαδή να έχει φθάσει Ελλάδα αλλά να μην έχει σκαναριστει και να μην έχει προχωρήσει η διακίνηση του από τις 24/6..

Είναι πολύς καιρός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας..Θελω λιγο την βοηθεια σας..Παρηγγειλα πριν 10 μερες μια ποδοσφαιρικη μπλουζα απο αγγλια..Συγκεκριμενα απο την επισημη ιστοσελιδα της Leeds..Μου ειπαν οτι θα ερθει με royal mail αλλα οταν τους ζητησα tracking number μου ειπαν πως δεν υπαρχει γιατι Ειναι απο royal mail international..Το ξερω οτι μπορει να μην υπαρχει καποιο ζητημα και να ερθει η παραγγελια,αλλα μου φαινεται αρκετα παραξενο γιατι δεν εχω ιδεα με ποια εταιρια συνεργαζεται η royal mail στην ελλαδα αλλα ουτε που βρισκεται το δεμα..Καμια βοηθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας με το τελωνείο? Είμαι στην αντίστοιχη θέση όπου το δέμα μου από τις 27/6 έχει μείνει στο "Loaded to movement - tour vehicle GR" και υποπτεύομαι ότι έχει κολλήσει εκεί το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφενός ο χρόνος αναμονής (από 27/6) είναι πολύ μικρός, με βάση αυτούς που έχουν αναφερθεί, αφετέρου δεν είναι η καλλίτερη κίνηση να τηλεφωνήσεις στο τελωνείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας..Θελω λιγο την βοηθεια σας..Παρηγγειλα πριν 10 μερες μια ποδοσφαιρικη μπλουζα απο αγγλια..Συγκεκριμενα απο την επισημη ιστοσελιδα της Leeds..Μου ειπαν οτι θα ερθει με royal mail αλλα οταν τους ζητησα tracking number μου ειπαν πως δεν υπαρχει γιατι Ειναι απο royal mail international..Το ξερω οτι μπορει να μην υπαρχει καποιο ζητημα και να ερθει η παραγγελια,αλλα μου φαινεται αρκετα παραξενο γιατι δεν εχω ιδεα με ποια εταιρια συνεργαζεται η royal mail στην ελλαδα αλλα ουτε που βρισκεται το δεμα..Καμια βοηθεια;

Από ΕΛΤΑ θα παραλάβεις όταν έρθει. Στο έστειλαν απλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...