Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά με το iherb τους έστειλα κι΄ άλλο μήνυμα και μου απάντησαν να περιμένο περισσότερο. Άνοιξα dispute στο paypal και μου απάντησαν αυτό :

Deadline to respond: 4 October 2018

We encourage you to work directly with iHerb, Inc. to resolve this problem. Most of the time problems like this can be resolved quickly and amicably through the Resolution Center. You'll be able to review the transaction details and communicate with the seller there. We will notify you when your seller posts a response to your message.

The deadline to either mark this case as resolved or escalate it for our attention is 4 October 2018. You must mark the case as resolved if you reach an agreement with the seller or escalate the case to a claim if you cannot resolve it. If you take no action by 4 October 2018, this case will close automatically. Once a case has been closed, it cannot be reopened or escalated to a PayPal claim. 

Τι άλλο μπορώ να κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sakisvele είπε

απο alliexpress τελωνείο για 95€ παραγγελία υπάρχει τρόπος να μην περάσει :(

Λιγο απιθανο αφου δεν εχουν διαφορετικους τροπους αποστολης. Εμενα ακομα και πραγματα των 10ε τα κραταει το τελωνειο απο Aliexpress γιατι νομιζουν οτι κοστιζουν περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μεινει για πολυ καιρο ακομα κολλημένο στο departed country of origin?? 

Θα ερθει τελικα στο σπιτακι μου το προιον ή θα μαμησω κανενα κινεζο μια ωραια μερα με φεγγαρι?

Screenshot_20180915-194622_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194852_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194943_AliExpress.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Θα μεινει για πολυ καιρο ακομα κολλημένο στο departed country of origin?? 

Θα ερθει τελικα στο σπιτακι μου το προιον ή θα μαμησω κανενα κινεζο μια ωραια μερα με φεγγαρι?

Ώπα ρε μεγάλε, κατουρα και λιγο μη σκάσει η φουσκα σου.

Το track number τώρα θα το κοιτάς στο site των ελτα, οπου μολις φτάσει, ΑΝΟΙΧΤΕΙ ο σάκος, και σκαναριστεί το πακέτο, θα φανεί κινηση και ολη η πορεία μεχρι το σπιτι σου. Γενικά ο μέοος χρόνος παραδοσης ειναι κάπου στις 25 ημέρες (αν , αν , αν, αν, .... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Θα μεινει για πολυ καιρο ακομα κολλημένο στο departed country of origin?? 

Θα ερθει τελικα στο σπιτακι μου το προιον ή θα μαμησω κανενα κινεζο μια ωραια μερα με φεγγαρι?

Screenshot_20180915-194622_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194852_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194943_AliExpress.jpg

17 Σεπτεμβριου με 3 Οκτωμβριου σου δινουν estimate και γκρινιαζεις απο τις 15;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Θα μεινει για πολυ καιρο ακομα κολλημένο στο departed country of origin?? 

Θα ερθει τελικα στο σπιτακι μου το προιον ή θα μαμησω κανενα κινεζο μια ωραια μερα με φεγγαρι?

Screenshot_20180915-194622_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194852_AliExpress.jpg

Screenshot_20180915-194943_AliExpress.jpg

Μη τα ψειριζεις δεν είναι και τόσο αναλυτικά. Ούτως η άλλως θα έρθει πιο μετά. Πάντως θα έρθει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τον Αύγουστο ότι έκανα παραγγελία όταν ερχόταν Ελλάδα περνούσε σφαίρα από το τελωνείο την ίδια μέρα.

Από Αύγουστο και μετά άρχισαν πάλι οι καθυστερήσεις σε ότι δέμα φθάνει.

Εχω ένα δέμα κολλημένο στο αεροδρόμιο από τις 3/9 και περιμένω και άλλο να φθάσει Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Που μπορω να το βρω το track number?

Είναι γραμμένο στο ταβάνι της κουζίνας, ριξε μια ματιά.

Που να το βρεις ρε γιώργο; Στο λογαριασμο σου στο aliexpress ειναι στην παραγγελία. Αν δεν υπάρχει, τοτε διαλεξες μέθοδο χωρίς διεθνή tracking number (εσυ ξέρεις τι πλήρωσες), οποτε το tracking δεν θα δουλευει εκτος κινας, άρα δε θα εμφανιστει στο elta και θα το πακετο θα το δεις απευθειας στο σπιτι σου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 10/09/2018 at 14:37, Happy. said:

Τελικά πήγα σήμερα το πρωί στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και μου είπαν ότι δεν μπορούν να ανιχνεύσουν αυτόν τον κωδικό και ότι δεν γίνεται να εντοπίσουν το δέμα μου . Έχω πληρώσει με paypal . 


Τελικά τους έστειλα μήνυμα για refund και μου απάντησαν αυτό

 

Thank you for reaching out to iHerb.com regarding your order status.

We apologize that your order has not been received yet. The order was shipped from our warehouse using the Global Post option. With this option, the tracking will end once it arrives in your country. The package will be handed to the Customs for clearance and then once completed it will be given to the local postal service for the final delivery to you. We would advise checking with your local post office since there is no local tracking number, they may have the package pending pick up.

The shipping time on this method can take several weeks. We would advise allowing some more time for the delivery to be completed. If you do not receive it by September 17, 2018, then please let us know. We would be able to further investigate this matter for you at that time.

Please let us know if there is anything further we can assist you with.


 

Οποτε θα δουμε αυριο τι θα γινει.. Εμενα πχ εκανα 3 παραγγελιες την ιδια ημερα. Η 1η ηρθε πριν μια εβδομαδα, οι αλλες δυο οχι ακομα, αν και λεει οτι και οι 3 ηρθαν Ελλαδα την ιδια στιγμη.. Βεβαια αυτο σπανια συμβαινει με το Iherb. Ελπιζω αυριο να δω χαρτακι απο τα ΕΛΤΑ. Ενταξει μπορει να εγινε και καποιο λαθος εκει στο τελωνειο, τα δεματα πρεπει να ειναι χιλιαδες και η δουλεια μεγαλη!

 

Αν και θα επρεπε να πηγαινες στα ΕΛΤΑ και να ρωτουσες νωριτερα.. Καθως μετα απο 20 ημερες αν δεν κανω λαθος τα επιστρεφουν πισω τα δεματα.. Εσυ πηγες αρκετα αργα και ρωτησες, μπορει να ηταν εκει τοσο καιρο, απλα καποιος να ειχε πεταξει το χαρτι απο τα ΕΛΤΑ καταλαθος οταν το εφερε ο ταχυδρομος. Γινονται και αυτα! Εγω πχ αν δε δω χαρτακι και αυριο,μεθαυριο θα παω στα ΕΛΤΑ να δω τι παιζει. Εξαλλου με ξερουν εκει, καθε μηνα κανω παραγγελιες απο το iherb!

 

Τελος υπαρχει πιθανοτητα να ξεπερασες το οριο των 22 ευρω, και για αυτο και να μενει τοσο καιρο στο τελωνειο! 21,50 ηταν πολυ οριακη παραγγελια! Μπορεις να κανεις ενα Print screen την παραγγελια απο το site του Iherb για να δω κατι;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Ταχυδρόμος φέρνει και δεύτερη ειδοποίηση αποκλείεται να πετάχτηκαν δύο χαρτάκια

Άσε που υπάρχει και μια ευαισθησία στο καλοκαίρι, τα κρατάνε περισσότερο καιρό τα πράγματα γιατί ξέρουν ότι λείπει κόσμος διακοπές

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

Ο Ταχυδρόμος φέρνει και δεύτερη ειδοποίηση αποκλείεται να πετάχτηκαν δύο χαρτάκια

Άσε που υπάρχει και μια ευαισθησία στο καλοκαίρι, τα κρατάνε περισσότερο καιρό τα πράγματα γιατί ξέρουν ότι λείπει κόσμος διακοπές

Κι ομως, δεμα που επρεπε να φτασει τελη μαϊου αρχες ιουνιου με απλο ταχυδρομειο (οποτε δε μπορουσα να ανιχνευσω) 

επεστρεψε στην Ιαπωνια τελη Αυγουστου και το εμαθα γιατι ξαφνικα μου ηρθε refund!

Δεν ελαβα καμια ειδοποιηση και επισης κακως βεβαια αλλα δε ρωτησα στα ελτα καθως το θεωρουσα χαμενο/κλεμμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Οποτε θα δουμε αυριο τι θα γινει.. Εμενα πχ εκανα 3 παραγγελιες την ιδια ημερα. Η 1η ηρθε πριν μια εβδομαδα, οι αλλες δυο οχι ακομα, αν και λεει οτι και οι 3 ηρθαν Ελλαδα την ιδια στιγμη.. Βεβαια αυτο σπανια συμβαινει με το Iherb. Ελπιζω αυριο να δω χαρτακι απο τα ΕΛΤΑ. Ενταξει μπορει να εγινε και καποιο λαθος εκει στο τελωνειο, τα δεματα πρεπει να ειναι χιλιαδες και η δουλεια μεγαλη!

Αν και θα επρεπε να πηγαινες στα ΕΛΤΑ και να ρωτουσες νωριτερα.. Καθως μετα απο 20 ημερες αν δεν κανω λαθος τα επιστρεφουν πισω τα δεματα.. Εσυ πηγες αρκετα αργα και ρωτησες, μπορει να ηταν εκει τοσο καιρο, απλα καποιος να ειχε πεταξει το χαρτι απο τα ΕΛΤΑ καταλαθος οταν το εφερε ο ταχυδρομος. Γινονται και αυτα! Εγω πχ αν δε δω χαρτακι και αυριο,μεθαυριο θα παω στα ΕΛΤΑ να δω τι παιζει. Εξαλλου με ξερουν εκει, καθε μηνα κανω παραγγελιες απο το iherb!

Τελος υπαρχει πιθανοτητα να ξεπερασες το οριο των 22 ευρω, και για αυτο και να μενει τοσο καιρο στο τελωνειο! 21,50 ηταν πολυ οριακη παραγγελια! Μπορεις να κανεις ενα Print screen την παραγγελια απο το site του Iherb για να δω κατι;

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες , ορίστε η παραγγελία :



Capture.PNG.4d1af3028bcb3db93828987b5c102e75.PNG

Επεξ/σία από Happy.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...