Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, soiramk είπε

Η συσκευασία/χαρτόνι μπορεί να είχε γίνει έτσι από τη μεταφορά θεωρώ.. Συνήθως ή συσκευασίες του amazon είναι καλές. Μου έχει τύχει βέβαια κ αυτό που λες.

Για να καταλάβεις τι εννοώ...(φωτο)

Τώρα που το πρόσεξα το αυτοκόλλητο στη συσκευασια εχει Γερμανική διευθυνση απο αμαζον. :wacko: Οτι να ναι. 

Τελος παντων ευχαριστω παιδια, νομιζω οτι κουρασα.

tdty.jpg

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με το Gearbest τι παίζει τελικά; Το Priority του δεν είναι αξιόπιστο πια; Σκεφτόμουν για κάτι μεγαλύτερης αξίας και δε θέλω να υπάρχουν ενδεχόμενα τελωνείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thant

Κατάλαβα ακριβώς τι εννοούσες, γιατί περίπου έτσι μου έχουν έρθει και μένα κάποια. Εννοείται ότι πάντα παίζει και το ενδεχόμενο να ανοίξει κάποιος για να το δει/πάρει το περιεχόμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Έχει κανείς εμπειρία με YANWEN; Είναι οι αποστολές που γίνονται track μέσα στην Κίνα και σταματούν όταν το αντικείμενο φύγει για την χώρα προορισμού.

Το μόνο που αναφέρει για το πακέτο είναι το παρακάτω:

2018-09-14 16:56 The item information was created by the seller.

Υποθέτω ότι ο πωλητής δεν το έχει πάρει ακόμα να το στείλει. Εσείς τι λέτε; Παίζει να μην ενημέρωσαν το σύστημα;

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, georgep800 said:

Καλημέρα,

Έχει κανείς εμπειρία με YANWEN; Είναι οι αποστολές που γίνονται track μέσα στην Κίνα και σταματούν όταν το αντικείμενο φύγει για την χώρα προορισμού.

Το μόνο που αναφέρει για το πακέτο είναι το παρακάτω:

2018-09-14 16:56 The item information was created by the seller.

Υποθέτω ότι ο πωλητής δεν το έχει πάρει ακόμα να το στείλει. Εσείς τι λέτε; Παίζει να μην ενημέρωσαν το σύστημα;

Thanks!

Ναι αρκετες αγορες με αυτην. Αυτο σημαινει ειτε οτι δεν το εστειλε ακομα ειτε δεν εχει σκαναριστει στην yanwen. Αλλα οτι ο πωλητης απλα εφτιαξε το αυτοκολλητο με αυτο το tracking. Σταματα η ενημερωση μολις φτασει στην χωρα προορισμου. Κοινως ειναι unregistered

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TSELIOSTHEBEST είπε

Ναι αρκετες αγορες με αυτην. Αυτο σημαινει ειτε οτι δεν το εστειλε ακομα ειτε δεν εχει σκαναριστει στην yanwen. Αλλα οτι ο πωλητης απλα εφτιαξε το αυτοκολλητο με αυτο το tracking. Σταματα η ενημερωση μολις φτασει στην χωρα προορισμου. Κοινως ειναι unregistered

Οπότε αν δεν το δω να προχωράει μέσα στην Κίνα μάλλον δεν θα το λάβω ποτέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2018 στις 10:26 ΜΜ, lefta_yparxoun είπε

νομίζω πως τα 4 κιλά είναι υπερβολή, βρες κάτι να την συσκευάσεις χωρίς το κουτί και τα παρελκόμενά της, 1,5 κιλό άντε 2 το πολύ πρέπει να γίνει.

Επειδή φοβήθηκα μη φτάσει κορδέλες το τύλιξα τόσο πολύ που όντος ζύγιζε 4 κιλά

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να παραγγείλω ένα macbook από ebay γύρω στα 700 ευρώ. Λέει ότι η αποστολή γίνεται από Αμερική άρα λογικά θα έχω τελωνείο. Ξέρει κανένας πόσο πρέπει περίπου να πληρώσω για να εκτελωνιστεί? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε τις αρχικές σελίδες όπου αναφέρεται παρόμοια περίπτωση.

Σίγουρα θα πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού, αλλά έχει σημασία αν θα αγοράσεις από το ebay με αποστολή Global Shipping κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5 Σεπτεμβρίου έκανα μια αγορά των 15€ από το Banggood. Από τις 15 Σεπτεμβρίου είναι κολλημένο εδώ. Τι σημαίνει αυτό? Δεν μου έχουν στείλει κάποιο sms για αποδεικτικά αγοράς.

 

 

Screenshot.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω το mi max 3 

 

Ενώ ήρθε Αθήνα (Ελ.βενιζελος) λέει ότι πάει Λάρισα;;;; Η δεν κατάλαβα καλά; 

 

Πρώτη φορά μου λέει κάτι τετοιο άκυρο....

Screenshot_20181001-214046_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lefta_yparxoun είπε

μην ανησυχείς, απλά μια μικρή καθυστέρηση. Θα γυρίσει ο σάκος και θα το πάρεις σύντομα

Καλά έχω πάρει χιλιάδες δέματα.

 

Πρώτη φορά το έκαναν αυτό,τι βλάκες ρεεεε. 😡

 

Γιατί έγινε; Έχει γίνει σε κανεναν άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...