Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Ορίστε δείτε τα χάλια της μνημανιακης Ελλάδας

Screenshot_2019-01-04-17-15-02-821_yqtrack.app.png

Καλα εισαι ακομα, εχω δει 30ημερα απο πακετα που εφτασαν τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν αγοράσω από κίνα την ίδια μέρα, αλλά σε ξεχωριστή παραγγελία, δυο αντικείμενα που το καθένα κοστίζει 15€, υπάρχει περίπτωση να μου τα βάλουν μαζί με συνολικό κόστος 30€ και έτσι να έχω θέμα τελωνίου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thant είπε

Αν αγοράσω από κίνα την ίδια μέρα, αλλά σε ξεχωριστή παραγγελία, δυο αντικείμενα που το καθένα κοστίζει 15€, υπάρχει περίπτωση να μου τα βάλουν μαζί με συνολικό κόστος 30€ και έτσι να έχω θέμα τελωνίου;

Αν ειναι απο τον ιδιο πωλητη ΙΣΩΣ αν και δεν ειναι το συνηθες. Στα υποψη οτι το ιδιο ατομο μπορει να εχει πολλαπλα accounts στο ebay.

Βάλε τα με διαφορά μιας ημερας και εισαι οκ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιοι ευρωπαίοι πωλητές/καταστήματα συνεργάζονται με ενδοκοινοτικές συναλλαγές με αντικείμενο - υπολογιστές και παρεμφερή είδη ?

Επεξ/σία από AGGANIS13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει το mi8 από banggood και ως επιλογή αποστολής βλέπω πως έχω επιλέξει Priority Air Mail, είναι το ίδιο με το Priority Direct Mail ή έκανα βλακεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Par1s* είπε

Καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει το mi8 από banggood και ως επιλογή αποστολής βλέπω πως έχω επιλέξει Priority Air Mail, είναι το ίδιο με το Priority Direct Mail ή έκανα βλακεία;

Αν δεν κάνω λάθος αυτά τα 2 είναι διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Par1s* είπε

Καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει το mi8 από banggood και ως επιλογή αποστολής βλέπω πως έχω επιλέξει Priority Air Mail, είναι το ίδιο με το Priority Direct Mail ή έκανα βλακεία;

To ιδιο ακριβώς ειναι.

Απλά στην ιστοσελιδα και το καλαθι το λεει priority direct mail εχω στη σελίδα των παραγγελιών το λεει priority air mail.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elias54 είπε

Γνωρίζω πως από Γερμανία τα δέματα έρχονται οδικώς μα ρωτώ τον τρόπο: Με τα πόδια ή με ποδήλατο ?

Xalia3.jpg

 

Το πακέτο πιθανόν έχει φτάσει αλλά μάλλον έχει σκαλώσει στο τελωνείο και περιμένει την σειρά του. Ευτυχώς όλα μου τα πακέτα από τρίτες χώρες που είχα κάνει την περίοδο του black friday τα έλαβα μέσα στο 2018 και μάλιστα πριν τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Θέλω να παραγγείλω ένα laptop από Amazon.COM. Στο προϊόν αναγράφονται Shipping & Import Fees Deposit για Ελλάδα,  AmazonGlobal Shipping καθώς και Fulfilled by Amazon. Η αγορά συμφέρει να γίνει από Amazon Αμερικής καθώς τα έξοδα είναι πολύ λιγότερα. Θα πληρώσω τίποτα παραπάνω για το τελωνείο όταν έρθει ή  με την εν λόγω προπληρωμή είναι καλυμμένα όλα τα έξοδα? 

Επεξ/σία από steliosshady
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παραγγελίες από Κινεζομαγαζα περι τα μέσα Νοεμβρίου ακόμα δεν έχουν φτάσει στα χέρια μου. Και μιλάμε για μικροαγορές.

Μάλλον έπεσε τρελη δουλεια στο τελωνειο ή αποφάσισαν λόγω εορτων να ελεγξουν περισσοτερα. Επεσαν και οι αδειες των γιορτων (αρκετοι ταχυδρομοι λειπουν) οποτε το γλυκο εδεσε.

Υπομονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, steliosshady είπε

Καλησπέρα. Θέλω να παραγγείλω ένα laptop από Amazon.COM. Στο προϊόν αναγράφονται Shipping & Import Fees Deposit για Ελλάδα,  AmazonGlobal Shipping καθώς και Fulfilled by Amazon. Η αγορά συμφέρει να γίνει από Amazon Αμερικής καθώς τα έξοδα είναι πολύ λιγότερα. Θα πληρώσω τίποτα παραπάνω για το τελωνείο όταν έρθει ή  με την εν λόγω προπληρωμή είναι καλυμμένα όλα τα έξοδα? 

Οχι, δεν θα πληρώσεις άλλα έξοδα. Θα προπληρώσεις τα έξοδα εκτελωνισμού και θα παραλάβεις στο σπίτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονη, ολα θα φτασουν.

Εγω εχω δεμα καραβισιο που παντα φτανει στους δυο μηνες ακριβως και εχει ηδη αργησει μια βδομαδα.

Ελπιζω να κανουν ενα ντου και να στειλουν πολλα αντικειμενα μαζικα στους παραληπτες χωρις τελωνειο

και ετσι να παρει μπαλα και το δικο μου.

 

Νομιζω πως αν οντως μαζευτουν πολλα δε θα εχουν πρακτικα και αλλη επιλογη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως έχουν γίνει και λίγο πιο σχολαστικοί, δεν ξερω.

Δεματάκι από Κινα, αξία 69USD σταμάτησε τελωνείο και ήρθε σήμερα η σχετική ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...