Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας έφαγα λάχανο γατάκια.... Τι φάση ρε παιδιά ξύνουν τα π@π@ρι@ τους εκεί πέρα? Εντωμεταξύ έχω δυο αντικείμενα έτσι τα οποία είναι για τελωνειακώς ελεύθερα.. ΕΛΕΟΣ!!!

Capture.jpg

Επεξ/σία από flogerakos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, flogerakos είπε

Σας έφαγα λάχανο γατάκια.... Τι φάση ρε παιδιά ξύνουν τα π@π@ρι@ τους εκεί πέρα? Εντωμεταξύ έχω δυο αντικείμενα έτσι τα οποία είναι για τελωνειακώς ελεύθερα.. ΕΛΕΟΣ!!!

Capture.jpg

Respect στον παλιό!Και μη χειρότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nenela είπε

Respect στον παλιό!Και μη χειρότερα...

Εντωμεταξυ πόσο είχα χαρεί τότε λεω σε κανα 10ημερο θα είναι εδω το πακετάκι το ήθελα για Χριστούγεννα... Τώρα πάει για Πάσχα μια φορά.... Δλδ ρε παιδιά για να κάνουμε δώρο Χριστουγέννων πρέπει από Αύγουστο να βάζουμε την παραγγελία για να έχουμε το κεφαλάκι μας ήσυχο... Εσύ είσαι καλά έχεις ακόμη δρόμο κάτσε να πάρω εγώ πρώτα σειρά... Εντομεταξυ στο Aliexpress:

Capture.jpg

Οπότε το πάρω δεν το πάρω, defective η οχι πέταξε το πουλάκι και δεν το πήρα και χαμπάρι να ζητήσω refund....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, flogerakos είπε

Σας έφαγα λάχανο γατάκια.... Τι φάση ρε παιδιά ξύνουν τα π@π@ρι@ τους εκεί πέρα? Εντωμεταξύ έχω δυο αντικείμενα έτσι τα οποία είναι για τελωνειακώς ελεύθερα.. ΕΛΕΟΣ!!!

Capture.jpg

Screenshot_2019-01-15-22-15-54-078_com.android.chrome.png.7754eb97e6ea0bd123aa59fb078a608b.pngScreenshot_2019-01-15-22-19-17-727_com.android.chrome.png.88fc89a456410e739b2d6376107c40a1.pngΚαι μη χειρότερα δε λες τίποτα...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είστε οι μόνοι,άλλη φορά ποτέ παραγγελία από τέλος Οκτωβρίου.ποτε ξανά!!

Από τις 12/12 ρε φίλε έλεος πια!!!

Στην ίδια μοίρα είμαι με μερικά πακέτα,που είναι τελωνειακός ελεύθερα και απλά περιμένω κοντά 1.5 μήνα να ερθουν....😠😠😠

Screenshot_2019-01-15-22-26-12-201_yqtrack.app.png

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι ... όλα αξίας κάτω των 10 ευρώ και έχουν κολλήσει..

24.jpg

545.jpg

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις άμα σας δείξω την λίστα από πράγματα που περιμένω θα κλάψετε

Εχω 27 tracking number στο 17track κολλημένα από τις 10 και 12-12-2018 και κανένα μα κανένα δεν έχει ξεκολλήσει.

Ποτέ δεν έχει ξαναγίνει αυτό.απελπισια πραγματικά. Όλα μικρής αξίας (μεταξύ 10-20€) και κανένα δεν μου έχει έρθει!!!!!!

😠😠👹👺

Τι σκατα κάνουν τόσες μέρες ρε; Θα μας τρελάνουν; Δεν θέλω να ξεκινήσω να ρίχνω dispute γιατί αμαρτία είναι οντως να στο έχει στείλει ο άλλος γρήγορα και λόγω των δικών μας ΕΛΤΑ να κολλάνε όλα και να κάνουν 10 μέρες από Κίνα και εντός Ελλάδας 2 μήνες να σου έρθουν 

 

Ελεος πια!!!

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλησπερα μια ερωτηση ,αυτην την περιοδο.ειμαι γερμανια και θςλω να παραγγειλω καποιο κινητο απο κινα τι φαση με τελωνεία ξερει καποιος?Ελλαδα πχ απο gearbest priority line και ολα.καλα τους εστειλα μνμα κ.μ.λένε ότι κ γερμανια δεν θα εχω θεμα,γνωρίΖεται κατι?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, stelios18120 είπε

😠👹👺λόγω των δικών μας ΕΛΤΑ να κολλάνε 

Ελεος πια!!!

Μη τα ρίχνετε όλα στα ελτά (ενώ όντως κωλυσιεργεί συχνά) διότι πολλές φορές κοροϊδεύει κινέζος. π.χ. ενίοτε υποκρίνονται ότι έχουν stock στην ευρώπη και αυτό φαίνεται στο tracking αλλά περιμένεις κάνα μήνα μέχρι το "stock" να πάει από την κίνα στην ευρώπη (με sea freight φαντάζομαι αφού εκείνα κάνουν 20 με 40 μέρες και είναι η φτηνότερη μέθοδος).

ΥΓ. Εξάλλου παρόμοιες καθυστερήσεις σε εκείνες τις περιπτώσεις βλέπουν και άλλοι στη Δύση (δεν ξέρω αν είσαι στην ίδια περίπτωση όμως, αρκετές φορές κολλάει όντως στην ελλάδα)

Επεξ/σία από tobindax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...