Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω παρει δυο φορες απο Γερμανια με απλο ταχυδρομειο τους τελευταιους 3 μηνες και ηρθαν σε μια βδομαδα.

Απο Αγγλια σε 10 μερες.

Αρα δεν υπαρχει κατι στανταρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, skar1983 είπε

Αυτό λέω και εγώ, και επειδή μου την έδωσε λιγάκι σε << εισαγωγικά>> ρώτησα ταχυδρόμο και μου είπε ότι όλα περνάνε από τελωνείο , και ας μην πληρώνουμε κάτι και εκεί καθυστερούν.

Τι να πω.... Μου ακούγεται μουφιά....

Υπαρχει η περιπτωση μιας και δεν υπαρχει tracking number να μην το ειχε σε στοκ το προιον που ηθελες και για να μην σε χασει απο πελατη ειπε οτι και καλα το εστειλε αλλα στην ουσια να το στειλει μετα απο μια εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, terkos2 είπε

Δηλαδή με το επικείμενο Brexit δυσκολεύουν τα πράγματα σχετικά με το τελωνείο, οπότε μάλλον πρέπει να ακυρώσω την παραγγελία (16-3-2019) την οποία μου την έχουν ήδη καθυστερήσει να αποστείλουν περίπου 10 ημέρες και άλλες 17 ακόμη απ' ότι μου είπαν μετά το ticket που τους άνοιξα, γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα λένε στον κατασκευαστή του ενός από τα δύο είδη, ενώ στην σελίδα φαινόταν και ακόμη φαίνεται αποστολή σε 5-7 ημέρες, οπότε και με τις καθυστερήσεις εδώ στο αεροδρόμιο πιάνουμε καλοκαίρι.

Στο gearbest να αγοράζεις ότι είναι αμεσα διαθέσιμο πχ εάν είναι 31 σήμερα να γράφει αποστολή στις 31.Σε ότι γράφει αποστολή ακόμα και μετά από 3 ημέρες είναι σχεδόν απίθανο να στο στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, slavador είπε

Υπαρχει η περιπτωση μιας και δεν υπαρχει tracking number να μην το ειχε σε στοκ το προιον που ηθελες και για να μην σε χασει απο πελατη ειπε οτι και καλα το εστειλε αλλα στην ουσια να το στειλει μετα απο μια εβδομαδα

Και να το έκανε αυτό πάλι θα είχε έρθει μιλάμε 2 μήνες από Γερμανία - Ελλάδα.. και ακόμη άφαντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, stavag είπε

Στο gearbest να αγοράζεις ότι είναι αμεσα διαθέσιμο πχ εάν είναι 31 σήμερα να γράφει αποστολή στις 31.Σε ότι γράφει αποστολή ακόμα και μετά από 3 ημέρες είναι σχεδόν απίθανο να στο στείλουν.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου.

Δυστυχώς όσο και αν το έψαξα αλλού δεν το βρήκα,,  σε 2-3 ήταν καταστήματα ήταν sold out, οπότε δεν είχα άλλη επιλογή.

Το θέμα είναι τώρα τι κάνω, δεδομένου του επικείμενου Brexit και της μεγάλης καθυστέρησης, αφού το συγκεκριμένο που καθυστερεί το θέλω και αφού τότε που το παρήγγειλα μαζί με το άλλο, είχαν επιπλέον έκπτωση 20% και τα δύο η οποία τώρα δεν ισχύει πια.

Επεξ/σία από terkos2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coffeex είπε

Για να σας φτιάξω λίγο δείτε ημερομηνίες 😎

feap.jpg

Αυτο δεν ειναι τιποτα, εμενα μου στελνουν next day delivery απο Αμερικη με FedEx και απο Γερμανια με DHL και UPS.

Βεβαια το κοστος για κατι τετοιο ειναι τραγικο (next day delivery εννοω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Αυτο δεν ειναι τιποτα, εμενα μου στελνουν next day delivery απο Αμερικη με FedEx και απο Γερμανια με DHL και UPS.

Βεβαια το κοστος για κατι τετοιο ειναι τραγικο (next day delivery εννοω).

Το παραπάνω είναι με δωρεάν μεταφορικά και με τα έξοδα του τελωνείου πληρωμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ένα δέμα με tracking number τύπου CPXXXXXXXXDE από aliexpress, υποτίθεται από ισπανική αποθήκη.

Έχουμε την εξής κατάσταση:

__________________________________________________________________________________________________
2019-03-25 23:19

Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

2019-03-25 15:43

Obertshausen, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

2019-03-18 19:03

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

____________________________________________________________________________________________________

Έχει κολλήσει χωρίς λόγο νομίζω, συνήθως την ίδια μέρα που γράφει το "has been processed in the export parcel center" ,

έπειτα πρέπει να γράφει κατευθείαν The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: και σου δίνει τη σελίδα που το αναλαμβάνει).

Να ανησυχήσω ?? Είναι μεγάλης αξίας το δέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά νομίζω δεν έχει ξεκινήσει ακόμη γι αυτό ανησυχώ..

Στα άλλα δέματα που έχω παραλάβει με DHL γράφει αυτό όταν φύγει (την ίδια μέρα κι όλας με το άλλο στατους):

" Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html ) "

Ότι search έχω κάνει σε αποστολές καμία δεν έχει κολλήσει στο δικό μου στατους..

Άρα σημαίνει δεν έχει ξεκινήσει καν..

Τι να πω έχω αγχωθεί λίγο , ο πωλητής από το aliexpress έγραφε delivery 5-6 μέρες..

 

Επεξ/σία από Parolos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Parolos4 είπε

Απλά νομίζω δεν έχει ξεκινήσει ακόμη γι αυτό ανησυχώ..

Στα άλλα δέματα που έχω παραλάβει με DHL γράφει αυτό όταν φύγει (την ίδια μέρα κι όλας με το άλλο στατους):

" Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html ) "

Ότι search έχω κάνει σε αποστολές καμία δεν έχει κολλήσει στο δικό μου στατους..

Άρα σημαίνει δεν έχει ξεκινήσει καν..

Τι να πω έχω αγχωθεί λίγο , ο πωλητής από το aliexpress έγραφε delivery 5-6 μέρες..

Το δέμα σου ταξιδεύει οδικώς με το Γερμανικό ταχυδρομείο και γιαυτό βλέπεις να κάνει σταθμούς στη Γερμανία.

Μην αγχώνεσαι με τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coffeex είπε

Το παραπάνω είναι με δωρεάν μεταφορικά και με τα έξοδα του τελωνείου πληρωμένα. 

Βρε και εμενα ολα πληρωμενα ειναι αλλα ξερω πως για next day delivery οι εταιρειες πληρωνουν τα κερατα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Azerus είπε

Μάγκες, αγόρασα κάτι ακουστικά συνολικής αξίας 26 ευρώ από Aliexpress και με κουπόνι πήγανε 21. Δεν θα έχω θέμα με τελωνείο έτσι;

οχι δεν εχεις θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...