Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

52 λεπτά πριν, Nyo30 είπε

Υπάρχουν και πολύ χειρότερα.... δύο μήνες αναμονή παρουσίασης....ΜΠΑΝΑΝΙΑ.

ELTA.png

ενταξει φιλε εσυ πας για ρεκορ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tornado είπε

ενταξει φιλε εσυ πας για ρεκορ....

και το θέμα είναι ότι τα ΕΛΤΑ με παραπέμπουν στο τελωνείο, όπου φυσικά δεν σηκώνει κανένας τηλέφωνο....

Έχω ζητήσει δύο φορές extend protection (aliexpress) και ο πωλητής μου λέει .... μα είναι Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι οτι άλλη παραγγελία άπο ali που έγινε στις 21/2 το παρέλαβα πριν 1 εβδομάδα. Με λίγα λόγια δέν βγάζεις άκρη...ΥΠΟΜΟΝΗ

image.png.7fd5de092d94e468435688f73a2f9446.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ηρθε δεμα απο αλιεξπρες που ειχα παραγγειλει 13 δεκεμβριου. περιμενω 2 πακετα με βινυλια απο αμερικη απο 5 δεκεμβρη ακομα και εκλεισα και με δεκεμβρη. για να δουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2019 στις 2:07 ΜΜ, terkos2 είπε

επικείμενο Brexit

Κατά 80% δεν θα γίνει brexit σύντομα. Το λέω επειδή παρακολουθώ μήνες το θέμα και σχεδόν κανείς τους (άγγλος πολιτικός) δε θέλει να ρισκάρει φτώχεια και απομόνωση.

Το 20% είναι φυσικά σημαντικό οπότε δε θα αγόραζα από αγγλία αν γίνεται να το αποφύγω.

Στις 31/3/2019 στις 2:55 ΜΜ, mindreader είπε

Πλεον το 3-βδομαδο ειναι στανταρακι, και δεν δικαιολογειται σε καμια περιπτωση για αγορες εντος ΕΕ....

Είσαι σίγουρος ότι είναι εντός ευρώπης; Υπάρχουν αποδεδειγμένοι κομπιναδόροι που περιμένουν να έρθουν από κίνα και μετά τα προωθούν.

tracking συνήθως το ξεκαθαρίζει (π.χ. είναι της μόδας να φαίνεται "ολλανδία" τελευταία, αλλά υπήρχε κινέζος που πρώτα έστειλε εκεί)

[αλλά υπάρχει και το απλό, απλά να μην το στέλνουν μέχρι να τους έρθει, πάλι από το tracking μπορεί να φαίνεται]

Επεξ/σία από tobindax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να κινηθούμε νομικά απέναντι τους και να ζητήσουμε αποζημιώσεις;

Στο Αμέρικα θα ταν το μόνο εύκολο,στο Γραικιστάν παίζει να γίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Εμένα δύο μήνες κάνουν όταν έχουν κεφια. Σήμερα μου ήρθε ένα δέμα από 25 Νοεμβρίου. 

5 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσπασες αρνητικο ρεκορ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mindreader είπε

5 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσπασες αρνητικο ρεκορ!

Και έχω αλλά 7 νομίζω από Νοέμβριο με Δεκέμβριο έχει χάρη τώρα κάποια στιγμή να μου έρθουν και εκείνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Εμένα δύο μήνες κάνουν όταν έχουν κεφια. Σήμερα μου ήρθε ένα δέμα από 25 Νοεμβρίου. 

Από ποια περιοχή είναι; Αν επιτρέπεται...

Το λέω γιατί περιμένω κάτι 2 μήνες κοντά από Γερμανία και είμαι στο τσακ να τα παραγγείλω από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, skar1983 είπε

Από ποια περιοχή είναι; Αν επιτρέπεται...

Το λέω γιατί περιμένω κάτι 2 μήνες κοντά από Γερμανία και είμαι στο τσακ να τα παραγγείλω από αλλού.

Από Κίνα είναι όλα και το σημερινό τα περισσότερα δέματα από εκεί τα παραγγέλνω αλλά κάνουν σίγουρα για να μου έρθουν 2 μήνες. 

Το θέμα ήταν ότι το χαρτί η συσκευασία από έξω να το πω ήταν σε άψογη κατάσταση ούτε θολά τα στοιχεία ούτε βρεγμένο τίποτα για να πω ότι δυσκολεύτηκαν και έκανε περίπου 5 μήνες.

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dinos234 είπε

Από Κίνα είναι όλα και το σημερινό τα περισσότερα δέματα από εκεί τα παραγγέλνω αλλά κάνουν σίγουρα για να μου έρθουν 2 μήνες. 

Το θέμα ήταν ότι το χαρτί η συσκευασία από έξω να το πω ήταν σε άψογη κατάσταση ούτε θολά τα στοιχεία ούτε βρεγμένο τίποτα για να πω ότι δυσκολεύτηκαν και έκανε περίπου 5 μήνες.

Ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...