Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, razkal είπε

παραγγελια απο iherb (ξεκιναει απο GM), φαινεται να εχει φτασει ελλαδα απο 15 μαρτιου. μιλησα με dhl και ελτα, τα ελτα λενε θα μου ερθει σαν απλο δεμα (με ειδοποιηση απο το τοπικο ελτα δλδ). προς το παρον δεν μπορουν να ελεγξουν κατι αλλο.... η αξια του δεματος ηταν κατω απο 22€.  μπορω να το κανω tracking καπως (αν εχει μπει τελωνειο δλδ)?

ηρθε η ειδοποιηση χθες απο τα ελτα τελικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,μια ερωτηση-βοηθεια σχετικά με το πόσο είναι αξιόπιστη μια ιστοσελίδα και αν έχει κανείς αγοράσει από εκεί γτ βλέπω μεγάλες προσφορές και με κάνει λίγο καχύποπτο.

http://www.chrispaulhfdsud.tk

Οποία βοήθεια θα ήταν πολύ χρήσιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ben3os είπε

Καλημέρα,μια ερωτηση-βοηθεια σχετικά με το πόσο είναι αξιόπιστη μια ιστοσελίδα και αν έχει κανείς αγοράσει από εκεί γτ βλέπω μεγάλες προσφορές και με κάνει λίγο καχύποπτο.

http://www.chrispaulhfdsud.tk

Οποία βοήθεια θα ήταν πολύ χρήσιμη..

ΚΑΝΟΝΑΣ

Όταν ένα ηλεκτρονικό κατάστημα έχει εκπτώσεις τύπου 50-60-70% σε όλα του τα προϊόντα τα οποία σε άλλα καταστήματα τα βρίσκεις 100-200-300 ευρώ τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δε πάει καλά. Ότι θα παραλάβεις, θα παραλάβεις. Αλλά θα είναι μια πολύ κακή κινεζιά η οποία θα απέχει πολύ απ το ακριβό άρωμα που ονειρευόσουν, απ τα ποιοτικά ακουστικά bose που τόσο ήθελες να δοκιμάσεις και απ το στυλάτο dsquared jean που τόσο καιρό ζαχάρωνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Finn είπε

ΚΑΝΟΝΑΣ

Όταν ένα ηλεκτρονικό κατάστημα έχει εκπτώσεις τύπου 50-60-70% σε όλα του τα προϊόντα τα οποία σε άλλα καταστήματα τα βρίσκεις 100-200-300 ευρώ τότε καταλαβαίνεις ότι κάτι δε πάει καλά. Ότι θα παραλάβεις, θα παραλάβεις. Αλλά θα είναι μια πολύ κακή κινεζιά η οποία θα απέχει πολύ απ το ακριβό άρωμα που ονειρευόσουν, απ τα ποιοτικά ακουστικά bose που τόσο ήθελες να δοκιμάσεις και απ το στυλάτο dsquared jean που τόσο καιρό ζαχάρωνες.

Μ αρέσει η παρομοίωση που έκανες χαχαχαχαχα ωραίος.Παρολα αυτά επειδή και εγώ είμαι λίγο καχύποπτος απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς κάποια άποψη για το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ben3os είπε

Μ αρέσει η παρομοίωση που έκανες χαχαχαχαχα ωραίος.Παρολα αυτά επειδή και εγώ είμαι λίγο καχύποπτος απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς κάποια άποψη για το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό κατάστημα.

 

Έχω δει φίλους να την πατάνε οι οποιοι δε μπήκαν καν στον κόπο να ρωτήσουν. Πολύ καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος. Φίλη είχε παραγγείλει γόβες louboutin στα 80 ευρώ, προϊόν το οποίο κοστίζει 400-500 ευρώ συνήθως και νόμιζε τους έπιασε κότσο. Όταν παρέλαβε το πακέτο μύριζε ακόμη μπογιά, είχαν ψεκάσει κάτι γοβες της πλάκας με σπρέυ γκραφιτάδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Finn είπε

Έχω δει φίλους να την πατάνε οι οποιοι δε μπήκαν καν στον κόπο να ρωτήσουν. Πολύ καλά κάνεις και είσαι καχύποπτος. Φίλη είχε παραγγείλει γόβες louboutin στα 80 ευρώ, προϊόν το οποίο κοστίζει 400-500 ευρώ συνήθως και νόμιζε τους έπιασε κότσο. Όταν παρέλαβε το πακέτο μύριζε ακόμη μπογιά, είχαν ψεκάσει κάτι γοβες της πλάκας με σπρέυ γκραφιτάδων.

Και εμένα για φίλο μου πρόκειται και μόλις του γλύτωσες 50€ με τα μεταφορικά να ξερεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2019 στις 9:21 ΜΜ, burnin είπε

να ρωτησω κατι? οι δισκοι που περιμενω απο τον δεκεμβρη (εφυγαν 10 δεκεμβρη απο το αεροδομιο των usa (δε θυμαμαι ποιο) για ελλαδα, και απο τοτε τιποτε), ποια η πιθανποτητα να εχουν γινει σκατα α λασποβροχη, και για να μην μπλεξουν, δεν τα στελνουν καν? παιζει τετοιο ενδεχομενο? εχω 2 τετοια πακετα απο τον ιδιο πωλητη με διαφορα μιας μερας στις αποστολες. θεωρητικα μπορει να ερθουν. αλλα επειδη ειχαν στειλει παλιοτερα ενα δισκο τιγκα στα νερα, και φαγαν καντηλια, σκεφτομαι μηπως πλεον αλλαζουν ταχτικη και κανουν την παπια. εχετε παρει πολλοι, πακετα βρεγμενα?

Εχω πάρει πακέτο Σεπτεμβρίου '18, το Δεκέμβριο ή Ιανουάριο   με λούτρινα ζωάκια (που περάσαν από τελωνείο, γιατί είχαν την ένδειξη "ελέγχθηκαν")  τόσο βρεγμένα, που έσταζαν κι όταν τα έστυψα  εβγαλα ένα μπουκάλι νερό.

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, abatar είπε

Εχω πάρει πακέτο Σεπτεμβρίου '18, το Δεκέμβριο ή Ιανουάριο   με λούτρινα ζωάκια (που περάσαν από τελωνείο, γιατί είχαν την ένδειξη "ελέγχθηκαν")  τόσο βρεγμένα, που έσταζαν κι όταν τα έστυψα  εβγαλα ένα μπουκάλι νερό.

ηταν συστημενο? γιατι αν ναι, μπορεις να τους κινηγησεις. αν ηταν απλο σου λενε πως δεν εχουν καμια ευθυνη γιατι δεν μπορουν να ακολουθησουν την διαδρομη κτλ κτλ... αλητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, lara_gr είπε

Γεια σας! Θέλω να παραγγείλω πακέτο από iherb αξίας 20.95 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση να μου το σταματήσουν στο τελωνείο?

Θα το σταματήσουν αλλα δε θα σε χρεώσουν αν η τελική τιμή (με ταχυδρομικά) είναι κάτω των 22 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

\

5 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Θα το σταματήσουν αλλα δε θα σε χρεώσουν αν η τελική τιμή (με ταχυδρομικά) είναι κάτω των 22 ευρω

Ευχαριστώ! Αν μου στείλει φίλος από Αμερική συμπληρώματα σε πακέτο θα το σταματήσουν και θα πληρώσω τελωνείο? Υποτίθεται είναι δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...