Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το παιχνίδι scratches


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα έχω τον εν λόγο παιχνίδι και με το που πάω να το τρέξω μου πετάει μπλε οθόνη.

Το πρόβλημα μου το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Από ότι καταλαβαίνω το παιχνίδι δεν είναι συμβατό με windows 7 αν και στα vista έπαιζε.Memtest έτρεξα για κανένα τρίωρο και βγήκε εντάξει καθώς και ο δίσκος σύμφωνα με το hdsentinel είναι οκ.Πως μπορώ να το κάνω να τρέξει?Παραθέτω κάποιες εικόνες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν είναι σε λάθος κατηγορία ας το μεταφέρει κάποιος moderator

post-219161-0-15839800-1359195021_thumb.png

post-219161-0-00875000-1359195046_thumb.jpg

post-219161-0-57988000-1359195126_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει update τους driver σε όλα εκτός από το bios της μητρικής που το φοβάμαι λίγο.



Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πρωτα, εκανες δεξι κλικ στο exe του παιχνιδιου και να πας ιδιοτητες, συμβατοτητα και να επιλεξεις windows xp?

 

Για προσπαθησε να το τρεξεις μεσω του: http://scummvm.org/

 

Ενα βιντεο για να δεις τις κινησεις: http://www.youtube.com/watch?v=CG71KVXeZkA

 

Aκομα δες εδω και εδω.

 

Eδω για τo error που σου εβγαλε στο blue screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πρωτα, εκανες δεξι κλικ στο exe του παιχνιδιου και να πας ιδιοτητες, συμβατοτητα και να επιλεξεις windows xp?

 

Ναι το έκανα και φτάνει σε ένα σημείο που ανοίγει και κλείνει αμέσως η γραμμή εντολών και δεν κάνει τίποτα άλλο.

 

Για προσπαθησε να το τρεξεις μεσω του: http://scummvm.org/

 

Ενα βιντεο για να δεις τις κινησεις: http://www.youtube.com/watch?v=CG71KVXeZkA

 

Aκομα δες εδω και εδω.

Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

Θα κατεβάσω το virtual xp και θα το εγκαταστήσω εκεί και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο φάκελο που έχει εγκατασταθεί το παιχνίδι, άνοιξε το αρχείο SCREAM.CFG (με το notepad) και αλλαξε το RATE σε 60.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο φάκελο που έχει εγκατασταθεί το παιχνίδι, άνοιξε το αρχείο SCREAM.CFG (με το notepad) και αλλαξε το RATE σε 60.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πήγα να το κάνω και με το που πατάω αποθήκευση μου βγάζει που να το αποθηκεύσω και  μετά λέει ότι δεν επιτρέπεται η πρόσβαση.Τώρα τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποθήκευσε το πρώτα στην επιφάνεια εργασίας με το ίδιο όνομα και την ίδια επέκταση και μετά καντο αντιγραφή και επικολληση στο φάκελο του παιχνιδιού. Θα ζητήσει αντικατάσταση και πατάς ναι.

 

Εναλλακτικά δοκίμασε και το εξής. Πατά πάνω στην έναρξη και στη γραμμή αναζήτησης ξεκινα να πληκτρολογεις τη λέξη notepad. Κανε δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής πάνω στο notepad ώστε να τρέξει με δικαιώματα διαχειριστή, έπειτα πήγαινε αρχείο > άνοιγμα και ψάξε να βρεις το αρχείο που μας ενδιαφέρει. Αλλαξε την τιμή που είπαμε και πατα αρχείο > αποθήκευση. Λογικά θα το δεχθεί χωρίς σφάλματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποθήκευσε το πρώτα στην επιφάνεια εργασίας με το ίδιο όνομα και την ίδια επέκταση και μετά καντο αντιγραφή και επικολληση στο φάκελο του παιχνιδιού. Θα ζητήσει αντικατάσταση και πατάς ναι.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Να σαι καλά έπαιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, επαναφέρω το θεμα μπας και γνωρίζει κάποιος ποια εταιρεία το διένειμε στην ελλαδα με ελληνικούς υπότιτλους 

Επεξ/σία από Michaels_V2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...