Προς το περιεχόμενο

Sony Ericsson Live with Walkman ερωτησούλες...


sakisosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα Insomniacs.Σε λίγες μέρες μου έρχεται το SE Live with Walkman και έχω κάποιες απορίες κυρίως πάνω στο Gaming κομμάτι του κινητού.Από όσο ξέρω έχει Scorpion 1Ghz CPU,Adreno 20GPU και 512MB μνήμη RAM.Tο θέμα είναι πως στα πάει στα παιχνίδια με Stock Firmware (είτε GB,είτε ICS).Έχει δοκιμάσει κανείς παιχνίδια τύπου NOVA 3,MC4,FIFA 12 κτλ.Ρωτάω απλά γιατί δεν θέλω να μπλέξω με Custom ROMs,OC Kernels κτλ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Υ.Γ.Όποιος έχει κάποια απορία για το συγκεκριμένο κινητό ας την δημοσιεύσει εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Insomniacs.Σε λίγες μέρες μου έρχεται το SE Live with Walkman και έχω κάποιες απορίες κυρίως πάνω στο Gaming κομμάτι του κινητού.Από όσο ξέρω έχει Scorpion 1Ghz CPU,Adreno 20GPU και 512MB μνήμη RAM.Tο θέμα είναι πως στα πάει στα παιχνίδια με Stock Firmware (είτε GB,είτε ICS).Έχει δοκιμάσει κανείς παιχνίδια τύπου NOVA 3,MC4,FIFA 12 κτλ.Ρωτάω απλά γιατί δεν θέλω να μπλέξω με Custom ROMs,OC Kernels κτλ.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Υ.Γ.Όποιος έχει κάποια απορία για το συγκεκριμένο κινητό ας την δημοσιεύσει εδώ 

πολύ δύσκολο να τα τρέξει τα συγκεκριμένα που παραθέτεις φίλε μου..

εδώ άλλα ποιο δυνατά κινητά ζορίζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ δύσκολο να τα τρέξει τα συγκεκριμένα που παραθέτεις φίλε μου..

εδώ άλλα ποιο δυνατά κινητά ζορίζονται...

Στο Youtube όμως τα έχω δει αυτά τα παιχνίδια στο συγκεκριμένο κινητό...Το θέμα είναι αν θα μπορώ να τα παίξω χωρίς να του αλλάξουν τα φώτα.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου Xperia Ray με το ίδιο hardware και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης παίζει το nfs most wanted αέρα, με την stock GB. Πιστεύω ότι είναι αρκετά βαρύ παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Youtube όμως τα έχω δει αυτά τα παιχνίδια στο συγκεκριμένο κινητό...Το θέμα είναι αν θα μπορώ να τα παίξω χωρίς να του αλλάξουν τα φώτα.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!

κοίτα το πιθανότερο είναι να παίζουν τα συγκεκριμένα με custom rom,πειραγμένο(o/ced ) kernel και με την βοήθεια του chainfire(ψάξε στο xda να δείς τι ακριβώς είναι)

δεν θέλω να σε αποθαρύνω αλλά τα παιχνίδια αυτά δεν παίζουν καλά ακόμα και σε high end συσκευές,κυρίως λόγο έλληψης software support.(οι προγραμματιστές των συγκεκριμένων και παρόμιων games με τέτοια γραφικά τα διμηουργούν ώστε να υποστηρίζουν συγκεκριμένες cpu/gpu)

σκέψου οτι εγώ έχω το xperia s και περιμένω να βγεί update για το vice city καθώς αμα πάω να το αγωράσω απο το play μου λέει οτι είναι unsupported(προφανώς όχι λόγο hardware αφού τρέχει και σε χειρότερες συσκευές όπως το nexus)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου Xperia Ray με το ίδιο hardware και μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης παίζει το nfs most wanted αέρα, με την stock GB. Πιστεύω ότι είναι αρκετά βαρύ παιχνίδι.

Το NFS Most Wanted είναι πολύ βαρύ παιχνίδι μιας και τα γραφικά είναι εξαιρετικά.Εκτός από το NFS MW έχεις δοκιμάσει άλλο βαρύ παιχνιδάκι?

 

Υ.Γ.Το Fifa 12 δεν πρέπει να είναι τελικά και τόσο βαρύ μιας και το Galaxy Mini (600Mhz ARMv6,Adreno 200) το παίζει αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι γιατί με κρατά απασχολημένο το nfs :-D  Γενικά παίζω μόνο racing παιχνίδια.

 

Edit: θυμήθηκα ότι είχα δοκιμάσει και το real racing 2, κι αυτό έπαιζε κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NFS Most Wanted είναι πολύ βαρύ παιχνίδι μιας και τα γραφικά είναι εξαιρετικά.Εκτός από το NFS MW έχεις δοκιμάσει άλλο βαρύ παιχνιδάκι?

 

Υ.Γ.Το Fifa 12 δεν πρέπει να είναι τελικά και τόσο βαρύ μιας και το Galaxy Mini (600Mhz ARMv6,Adreno 200) το παίζει αρκετά καλά.

δεν χάνεις βρέ να τα δοκιμάσεις αλλά όπως σου είπα δεν φταίει καθαρά το hardware σε αυτές τις περιπτώσεις.

δες το ποστ μου ποιό πάνω,είναι ποιό πολύ θέμα software ώστε να υποστιρίζει συγκεκριμένες συσκευές κάθε παιχνίδι γι'αυτό και σου είπα να δείς το chainfire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά το παρέλαβα σήμερα.Μία ερώτηση μόνο.Τι νόμιζετε ότι είναι καλύτερο για Gaming.Να το αναβαθμίσω σε ICS επίσημο ή να μείνω με την μάμα GB?Εκτός από το Gaming με ενδιαφέρει να είναι και σταθερό ότι βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...