Προς το περιεχόμενο

Τα Android malware θα φθάσουν το 1 εκ. το 2013


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα λειτουργικο δεν ειναι ασφαλες.Μονο ισως το linux που απο την φυση του δεν επιτρεπει στον αμαθο χρηστη να κανει και πολλα.Και εκεινοι ειναι που την πατανε τελικα,οι απλοι αθωοι χρηστες.Οποτε δεν υπαρχει λογος για διαμαχες.Οποιο λειτουργικο ξεχωριζει με την δημοτικοτητα του, αποκτα ενα μεγαλο κοκκινο στοχο στην πλατη του.Εγω θα διαφωνισω παντως οτι το φταιξιμο το εχει ο τελικος χρηστης.Απλα οι ασχετοι την πατανε με γελοια πραγματα οι πιο υποψιασμενοι με περισσοτερο ψαγμενα πραγματα.Κοινως ολα τα πουλια εξυπνα η μη, την πατανε καποια στιγμη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol: στην ουσία το Android είναι μια μ@@@@@α και μισή,αφού δεν έχει ασφάλεια πουθενά,δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για καμία εφαρμογή,πόσο μάλλον με μεταφορές χρημάτων!

 

Μακριά και αγαπημένοι!

 

Sent from iphone 5 32gb

Εσύ δεν έχεις πρόβλημα , έκανες μια γερή μεταφορά χρημάτων ήδη
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολληματα ,ιοι το λεω απο προσωπικη πειρα γτ απο  iphone 4s πηγα σε s2 και απογοητευτικα και ξαναγυρισα στον μηνα , να μν πουμε για ποιοτητα στα stores και γενικοτερα το feeling, οποτε ios και ξερο ψωμι

 

sent from my iphone 4s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι το δεύτερο ή τρίτο μάρκετ!Αλλά τα απευθείας apk,που κατεβάζουμε απ'το internet,χωρίς έλενχο!

Το πρόβλημα δεν είναι το δεύτερο ή τρίτο μάρκετ!Αλλά τα απευθείας apk,που κατεβάζουμε απ'το internet,χωρίς έλενχο!

Ισχύει αυτό που λες αλλά και σε αυτά που σου ανέφερα δεν ξέρεις ποτέ, τι εφαρμογή ή "πείραγμα" εφαρμογής έχει κάνει ο άλλος ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μερίδιο αγοράς είπαμε οτι έχετε γωτάδες;

Το λειτουργικό με το μεγαλύτερο μερίδιο πάντα θα έχει και τα περισσότερα προβλήματα malware. Εσείς πρέπει να το ξέρετε καλά. 5% έχει το macOS και κανείς δεν ασχολείται μαζί σας τόσα χρόνια. Ενα botnet βγήκε πέρσι και έκανε θραύση στο παντελώς ανέτοιμο λειτουργικό σας.

Κατ'αρχας μιλα καλυτερα...

Το σχολιο μου ηταν καθαρα ειρωνικο, λογω που οποτε συμβει κατι σε android ή IOS γινεται πολεμος.Στο κατω κατω το προηγουμενο κινητο μου ηταν Nexus S και ημουν απολυτως ευχαριστημενος.Απλα μου εσπασε και ειπα να δοκιμασω και το Iphone.

Ουτε εσυ τα παιρνεις τα λεφτα, ουτε εγω.Το μεριδιο αγορας στα android ειναι πολυ υψηλο λογω Κινας.Ας εβγαζε Android μοναχα η HTC ή Samsung κτλ και σου ελεγα τοτε τι μεριδιο αγορας θα επαιζε και τι τιμες θα ειχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε και λέμε, τα ανδροιδές έχουνε malware, τα iphone είναι υπερτιμημένα, τα windows έχουν κλειδωμένες λειτουργίες, ντιπ αππς, τετραγωνάκια κτλπ... Ένα είναι το κινητό!!

 

Sent from my Nokia 3310 using Insomnia.

Επεξ/σία από vizolover
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλα καλυτερα...

Το γιωταδες,είναι από το i- των προϊόντων της apple και όχι τον γνωστό χαρακτηρισμό απ'το στρατό!

 

Έχουμε και λέμε, τα ανδοιδές έχουνε malware, τα iphone είναι υπερτιμημένα, τα windows έχουν κλειδωμένες λειτουργίες, ντιπ αππς, τετραγωνάκια κτλπ... Ένα είναι το κινητό!!

 

Sent from my Nokia 3330 using Insomnia.

Nooooo!!!!

ΕΝΑ ειναι ΑΥΤΟ το κινητό!

 

Sent from my HTC HD2 using WP&Android app for Insomnia.

 

:P

 

Υ.Γ.Δυστυχώς στο meego,δεν έχει app του insomnia!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γιωταδες,είναι από το i- των προϊόντων της apple και όχι τον γνωστό χαρακτηρισμό απ'το στρατό!

Φαντασου όμως πώς ακούγεται το

 

" καλά είσαι σοβαρός; έδωσες 800 ευρώ να πάρεις Ι5 ; "

 

Αν μετά πεις " καλά είσαι τελείως γιωτομπαλο " τοτε νομίζω οτι αρχίζεις και γίνεσαι προσβλητικός

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πρέπει να πέσουν πολλά Ban στο insomnia γιατί έχει καταντήσει αηδία το θέμα με όλους αυτούς που γα@#νε όλα τα θέματα. 

Χειρότερα και από το engadget έχουμε γίνει εδώ μέσα μιλάμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω επιδότηση 1500€ και πήρα 2 iPhone 5 και ένα Samsung E1200, πειράζει που δεν έδωσα ούτε ευρώ; Άμα χαλάω την πιάτσα (σας) να πάω να πληρώσω κάτι ρε παιδί μου.

 

Βέβαια, σε θέμα για τα malware του Android τι δουλειά έχει η τιμή του iPhone, δεν μπορώ να καταλάβω, μάλλον για προσπάθεια "να μαζευτούν τα ασυμμάζευτα" πρόκειται, αλλά τι ξέρω εγώ ο γιωτάς, αφού έχω iPhone είμαι θύμα και πρόβατο. Μπε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω χάσατε την είδηση.

 

Οταν ένας χρήστης,

A)δεν έχει κάνει root

B)κατεβάζει εφαρμογές αποκλειστικά από Google Play

C)δεν εγκαθιστά καμία εφαρμογή από άγνωστες πηγές/τρίτους, δεν διατρέχει κανένα κίνδυνο.

 

Συνεπώς ο μέσος χρήστης Android smartphone, δεν διατρέχει κανέναν απολύτως κίνδυνο.

 

Τώρα, οι εφαρμογές που προγραμματίζονται και είναι x-ware, σε καμία περίπτωση δεν φυτρώνουν από το πουθενά στα κινητά μας αν δεν τις εγκαταστήσουμε εμείς.

 

Ας με διαψεύσει κάποιος.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux has no viruses :P

Νομίζω πως αυτή η είδηση αποδεικνύει αυτό που λέμε συχνά, ότι κανένα λειτουργικό δεν είναι "απόρθητο από κατασκευής". Πάντα παίζει ρόλο ο παράγοντας χρήστης.

Αυτή η είδηση αποδεικνύει ότι στα Desktop το Linux είναι πιο "ασφαλές" γιατί απλά ο κόσμος χέστηκε για αυτά και δεν ασχολείται.

 

@foxgre

σωθήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...