Προς το περιεχόμενο

Δεν μου αντικαθιστουν μισοχαλασμενη SD υπό εγγύηση - Πως να την χαλάσω τελείως??


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι εχεις σπιτι... νερο με αλατι μεσα... Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει εκτος εργαστηριου...  :mellow: τα γραμματα δεν θα σβηστουν... Επισης αν δεν σου ειναι κοπος για εγγυημενα αποτελεσματα πετα την στην κοντινοτερη κολωνα της δεη... (δεν αναλαμβανω ευθυνη αν σε βρουν καμμενο ή σε περασουν οι γειτονες για τρελο)

 

Καλά στην κολώνα θα λιώσει και η κάρτα και εγώ.

Ως προς την πρότασή σου με το νερό, το αλάτι και τις μπαταρίες μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός?

 

-Πόσο θα πρέπει να την αφήσω μέσα?

-Πόσες μπαταρίες και πόσα volt?

-Το αλάτι είναι υποθέτω για να βελτιωθεί η αγωγιμότητα του νερού ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δυο μπαταριες απο το τηλεκοντρολ ή μια 9volt. αφησε το σημερα το βραδυ και βγαλτην αυριο... 

 

Το να την βάλω ανάμεσα σε 2 μαγνήτες υπάρχει περίπτωση να κάνει δουλειά ή μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις δυο μαγνητες με ενα υαφσμα (ποτισμενο με αλατονερο) αναμεσα τους ειναι σαν να εχεις μια μπαταρια... (Βασικα αυτη ηταν η πρωτη μπαταρια!) αλλα καλυτερα βαλτην στο μπολ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλεις δυο μαγνητες με ενα υαφσμα (ποτισμενο με αλατονερο) αναμεσα τους ειναι σαν να εχεις μια μπαταρια... (Βασικα αυτη ηταν η πρωτη μπαταρια!) αλλα καλυτερα βαλτην στο μπολ...

 

Την έβαλα ήδη σε ένα μπολ με νερό και αρκετό αλάτι. Φυσικά φρόντισα να μην είναι μεγάλο.

Τα γράμματα τα κάλυψα με κολλητική ταινία για σιγουριά.

Ως προς τις μπαταρίες: Βρήκα 1 ΑΑ των 1,5V και 2 ΑΑΑ των 1,5V. Θα κάνουν δουλειά? Μου είχες πει είτε μία των 9 είτε 2 του τηλεχειριστηρίου. Του τηλεχειριστηρίου όμως είναι 1,5V δηλάδή συνολικά 3. Η δεν πάει έτσι? Εγώ πάντως έβαλα και τις 3 μέσα, συνολικά δηλαδή 4,5V. Θα δουλέψει λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δηλαδη αν ειναι εφ ολου ζωης εσυ θα την πηγαινεις την sd μεχρι τα γεραματα?

συνήθως το lifetime δεν είναι "lifetime" αλλά 10 χρόνια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως το lifetime δεν είναι "lifetime" αλλά 10 χρόνια :P

 

Έτσι κι αλλιώς περισσότερο δεν θα είχε νόημα λόγω εξέλιξης της τεχνολογίας. Και τα 10 δηλαδή πολλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw τέτοια topics δεν επιτρέπονται στο forum...

 

Το περίμενα να ειπωθεί κι αυτό κάποια στιγμή μετά τα τόσα αχαρακτήριστα που ειπώθηκαν αλλα δεν θα συμφωνήσω. Μπορεί εγώ να θέλω να την χαλάσω για οποιονδήποτε λόγο. Επίσης το αν είναι άδικο ή δίκαιο να αντικατασταθεί είναι ένα θέμα στο οποίο δεν υπάρχει απόλυτη απάντηση. Επομένως προσωπικά διαφωνώ στο ότι είναι εκτός κανονισμών και γι αυτό και το άνοιξα. Βέβαια η άποψη μου δεν έχει σημασία αλλά η μη παρέμβαση μέχρι τώρα δείχνει πως δεν κρίθηκε εκτός κανονισμών και χαίρομαι γι αυτό.

 

 

μια χαρα θα δουλεψει don't worry μεχρι αυριο θα ειναι "τεζα".....

 

 

 

Επειδή είμαι λάτρης των θετικών επιστημών, αν εξηγούσες και πως θα δουλέψει αυτό το project θα ήταν ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...