Προς το περιεχόμενο

CRAZY SUNDAYS 27/1/2013 από e-shop


mixomoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον αυτά τα usb 3 στικακια πρέπει να είναι επιρρεπή στο θάνατο !

Και σε μένα συνέβησαν τα ίδια με transcend 16 gb.

εσύ δλδ μιλάς για transcend. Κρίμα την είχα για καλή μάρκα. Ισως ήταν ελαττωματικό το μοντέλο, συμβαίναι κατα καιρούς. Αυτά βέβαια είναι adata που στο amazon αμερική στα σχόλια δεν αναφέρουν καψίματα (όχι πάνω από ελάχιστα τουλάχιστον σε κάποιες υποεκδόσεις) οπότε είναι ασφαλέστερη επιλογή (τα σχόλια χρηστών είναι ότι καλύτερο, πάω κατ'ευθείαν στα 1* να δώ τι έπαθαν και βρίζουν).

Αν σου καίγονται πάντως και άλλα φλασάκια, μέτρα με ένα πολύμετρο τα volt που δίνει η usb σου (να είναι 5V), μήπως λέω εγώ έχει κανα θέμα η μητρική (τυχαίνει και αυτό).

 

ΥΓ. κρατάτε παντα την απόδειξη (εγώ την σκανάρω) μπορεί να χρειαστεί..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή η απορία σου

 

Ψάχνοντας λίγο, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα το laptop (SONY VAIO SV-E1512H1EW) στα 589 ευρώ

βρήκα ότι στο skroutz αντίστοιχο μηχάνημα με i3-3110M και GPU (όχι κατ' ανάγκη Sony)

ξεκινάει από τα 599 ευρώ (HP Pavilion g6-2221 ev)

 

Και κάποιες κριτικές σε παραπλήσιο laptop από amazon

 

Τώρα γενικά τι λέει σαν μηχάνημα δεν ξέρω και πολλά πράγματα να σου πω...

..ούτε με το service ξέρω τι γίνεται (κάποτε πήγαινε εξωτερικό - Βέλγιο νομίζω)

 

Ας μας πει και κάποιος που ξέρει καλύτερα από laptop!!!

To Sony Vaio έχει την εγγύηση του e-shop και όχι της Sony. 

Το γράφει καθαρά Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης με καινούριο ίδιων ή καλύτερων χαρακτηριστικών! Κάντε ένα κλικ πάνω στα δυο χρόνια άμεσης αντικατάστασης, να δείτε την εγγύηση του e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τον φορτιστή αυτοκινήτου να υπάρχει στα 3.9.

 

Το LG P936 OPTIMUS TRUE HD LTE στα 269 καλή τιμή δεν είναι?

Λέω γενικά σαν τηλέφωνο, τόσο έχει και στο skroutz.

Απλώς σε αυτή την κατηγορία τιμής δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τον φορτιστή αυτοκινήτου να υπάρχει στα 3.9.

 

Το LG P936 OPTIMUS TRUE HD LTE στα 269 καλή τιμή δεν είναι?

Λέω γενικά σαν τηλέφωνο, τόσο έχει και στο skroutz.

Απλώς σε αυτή την κατηγορία τιμής δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο

υπάρχει σε προσφορά το ascent P1 huaway στα 239€ +13€μεταφορικά που είναι σε κάποια σημεία ανώτερο. Ανώτερο με την έννοια ότι είναι android 4.0 (έχει μέλλον και λένε θα αναβαθμιστεί σε 4.1) έχει πολύ καλύτερη μπαταρία (βασικά κατανάλωση όχι mAh) και νομίζω ο επεξ αποδίδει καλύτερα, (είναι σφαίρα). Η οθόνη είναι 4.3 και με λιγότερα pixel το οποιο θεωρώ είναι πλαιονέκτημα για μενα (κάπως μικρότερο μέγεθος) και δεν είναι LTE (χρειάζεται στην Ελλάδα?)

 

συγκριση (δεν υπάρχει καθαρό νικητής)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει σε προσφορά το ascent P1 huaway στα 239€ +13€μεταφορικά που είναι σε κάποια σημεία ανώτερο. Ανώτερο με την έννοια ότι είναι android 4.0 (έχει μέλλον και λένε θα αναβαθμιστεί σε 4.1) έχει πολύ καλύτερη μπαταρία (βασικά κατανάλωση όχι mAh) και νομίζω ο επεξ αποδίδει καλύτερα, (είναι σφαίρα). Η οθόνη είναι 4.3 και με λιγότερα pixel το οποιο θεωρώ είναι πλαιονέκτημα για μενα (κάπως μικρότερο μέγεθος) και δεν είναι LTE (χρειάζεται στην Ελλάδα?)

 

συγκριση (δεν υπάρχει καθαρό νικητής)

 

Μικρότερο και ελαφρύτερο το h....

Σημαντικό για καθημερινή χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλαν παλι οπως και στο προηγουμενο crazy το ασυρματο τηλεφωνο Panasonic KX-TG8061 (αυτη τη φορα σε λευκο χρωμα) http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.002149&sid=1 αν το εχει παρει κανεις ηδη παρακαλω ας ενημερωσει αν αξιζει (ειμαι μεταξυ του Panasonic KX-TG8061 & του Philips CD6901)

 

Μόνο Panasonic ...

 

//finikis :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οχι τωρα δεν καιγομαι για ssd,αλλωστε 2-3 βδομαδες εχω το νεο μου pc με ssd αλλα καποια στιγμη θα γεμισουν 180gb ειναι αυτα :mellow:

δεν εννοούσα ότι θες, περισσότερο σαν να είχες την απαίτηση....

 

και δεν είναι LTE (χρειάζεται στην Ελλάδα?)

στην Αθήνα πάντως έχουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πληκτρολόγιο λέει εξαντλημένο

 

 

Οταν παρηγγειλα εγω ελεγε οτι αναμενοταν νεα παραλαβη 31 του μηνος. Λογικα τελειωσαν τα κομματια. Μενει να δω αν θα παραλαβω.

Θα ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει σε προσφορά το ascent P1 huaway στα 239€ +13€μεταφορικά που είναι σε κάποια σημεία ανώτερο. Ανώτερο με την έννοια ότι είναι android 4.0 (έχει μέλλον και λένε θα αναβαθμιστεί σε 4.1) έχει πολύ καλύτερη μπαταρία (βασικά κατανάλωση όχι mAh) και νομίζω ο επεξ αποδίδει καλύτερα, (είναι σφαίρα). Η οθόνη είναι 4.3 και με λιγότερα pixel το οποιο θεωρώ είναι πλαιονέκτημα για μενα (κάπως μικρότερο μέγεθος) και δεν είναι LTE (χρειάζεται στην Ελλάδα?)

 

συγκριση (δεν υπάρχει καθαρό νικητής)

όπως επίσης δεν έχει και ράδιο (αν σε ενδιαφέρει)

Κατά τα άλλα πολύ καλό κινητό νομίζω αλλά η υποστήριξη από LG είναι ένα θέμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

αυτο με το μεγεθος με προβληματισε λιγο καθως θελω να το εχω στ κλειδια μου...

 

Ναι, για κλειδια, δεν κανει. Ειναι μεγαλο κ το καπακι βγαινει ευκολα στην πορεια.

Παντως ειναι σχεδιο "μουρατο", εμπνεει "επαγγελματισμο" σε οποιον το βλεπει :-)

---

Το 64αρι που ανεφερα πριν, με την σχεδον διπλασια ταχυτητα στο γραψιμο, μολις το στελνει στο newsletter σαν προσφορα απο 80 στα 50 ευρω. Πολυ καλη τιμη για Ελλαδα, αν δεν το ειχα παρει, θα το χτυπαγα.

 

Αυτο που αναφερθηκε για καμμενα usb, εχει δικιο ο keysmith, και εγω οταν το αγορασα απο amazon, κοιταξα ολα τα σχολια και δεν ειδα κατι σοβαρο αρνητικο. Μηπως μπερδευεται με αλλη μαρκα ο φιλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο που μου χτυπαει σαν προσφορα -οχι τιποτα σπουδαιο αλλα λιγο προχειρα δεν το βρηκα φθηνοτερα- ειναι το gaming πληκτρολογιο...

Πριν την πεσετε στον 840 pro κοιταχτε το αμαζον (-15 ευρω) και η τιμονιερα βγαινει φθηνοτερη απο electroworld με κουπονι... κατι αλλο δεν βλεπω αν δεν βρειτε κατι ή/και δεν ειναι ουτε το πληκτρολογιο βαλτε λουκετακι...

 

Φίλε με ποιο κωδικό βγαίνει φτηνότερη η τιμονιέρα ????

 

edit: το βρήκα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ δλδ μιλάς για transcend. Κρίμα την είχα για καλή μάρκα. Ισως ήταν ελαττωματικό το μοντέλο, συμβαίναι κατα καιρούς. Αυτά βέβαια είναι adata που στο amazon αμερική στα σχόλια δεν αναφέρουν καψίματα (όχι πάνω από ελάχιστα τουλάχιστον σε κάποιες υποεκδόσεις) οπότε είναι ασφαλέστερη επιλογή (τα σχόλια χρηστών είναι ότι καλύτερο, πάω κατ'ευθείαν στα 1* να δώ τι έπαθαν και βρίζουν).

Αν σου καίγονται πάντως και άλλα φλασάκια, μέτρα με ένα πολύμετρο τα volt που δίνει η usb σου (να είναι 5V), μήπως λέω εγώ έχει κανα θέμα η μητρική (τυχαίνει και αυτό).

 

ΥΓ. κρατάτε παντα την απόδειξη (εγώ την σκανάρω) μπορεί να χρειαστεί..

Και εγώ είχα την υποψία ότι κάτι δεν πάει καλά με τη μητρική  ή με τον usb controller .

Μέχρι που αντέγραφα κάτι αρχεία από το φλασακι σε i mac και πάγωσε το σύμπαν (και το mac)

Τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...