Προς το περιεχόμενο

Screen Freezes Laptop Toshiba Satellite


MeTaXaS4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, μετά από Format στο Toshiba Satellite L300 ανοίγει μια χαρά σε safe mode , αλλά κανονικά μετά από λίγο ή θα κάνει restart ή θα κολλήσει σε μία οθόνη μονόχρωμη χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι αλλά τα λαμπάκια δείχνουν ότι δουλεύει ακόμα και τα έξτρα του πληκτρολογίου δείχνει ότι ανταποκρίνεται χωρίς όμως στην πραγματικότητα να γίνεται τίποτα. Τα χρώματα που μου έχει δείξει ως στιγμής είναι (μπλε,γαλάζιο,μαύρο,άσπρο,κίτρινο,μωβ)

 

Έχω δοκιμάσει και εξωτερική οθόνη, έχω κάνει checkdisk , έχω δοκιμάσει χώρια της RAM, έχω δοκιμάσει τον σκληρό σε άλλο laptop(δούλεψε)

 

Ακούω(για την ακρίβεια διαβάζω :) ) γνώμες insomniacs! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λειτουργικό του πέρασες? ήταν αγωρασμένο ή του θείου? το έχεις ξαναδοκιμάσει/εγκαταστήσει το συγκεκριμένο λειτουργικό που πέρασες στο λάπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win7 x64, δεν είναι δικό μου είναι κάποιου γνωστού, του είχα ξανά περάσει win7 στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα

άρα μάλλον πάμε σε πρόβλημα hardware.

δεν κατάλαβα ακριβώς,ο υπολογιστής παίζει κανονικά όσο είσαι σε safe mode και σου κάνει προβλήματα όταν τον ξεκινάς κανονικά?

με τις θερμοκρασίες πως τα πάει? καίει ή είναι αρκετά ζεστός όταν σου εμφανίζει τα χρώματα στην οθόνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η θερμοκρασία φαίνεται να είναι μια χαρά όταν πετάει στην αρχή την οθόνη, δεν το άφησα και πολύ ώρα να δω αν ζεσταθεί αρκετά , γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...