Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί φίλοι, επιτρέψτε μου να μοιραστώ τον πόνο μου μαζί σας

 

Εγώ συζώ με την αρραβωνιαστικιά μου (5,5 χρόνια μαζί) στο σπίτι της (το "μου μας πέθανε όπως και τα 5 χρόνια που ζήσαμε μαζι.Με διώχνει απο το σπιτι της γιατί βαρέθξηκε και δεν πάει άλλο, γιατί δεν είμαι όπως πρώτα, γιατί δεν της δίνω σημασία, γιατί όταν έχω νεύρα φωνάζω, γιατί δεν την φιλάω και δεν την αγγίζω καθόλου όπως πρώτα, γιατί δεν βλέπουμε πια μαζί ρομαντικές ταινίες όπως πρώτα, γιατι εγώ δεν της μαγειρεύω όπως κάνουν οι αντρες των φιλενάδων της, γιατι (ενω μένουμε στο ίδιο σπίτι) δεν την παίρνω τόσσα τηλέφωνα όπως πρώτα... και με πετάει έξω απο το σπίτι και μένα και την μικρή σκυλίτσα μας (αν δεν την πάρω μαζί μου θα την δώσει). Ευτυχώς που έχω μια δουλεια με έναν μέτριο μισθό (τουλάχιστον προς το παρων γιατι όπως ειναι τα πράγματα στην Ελλάδα σήμερα δουλεύεις και αύριο απολύεσσαι) και πιστεύω θα τα καταφέρω να τα φέρω βόλτα ίσα ίσα (με τα χίλια ζόρια γιατί όπως τα έχω ήδη υπολογίσει με το ενοικιο - ενα μπουντρούμι εσωτερικο 25τμ που με παίρνει να ενοικίασω πάει στα 220 ευρω που είναι σαν τρύπες και παμπάλαια που σε πιάνει η καρδιά σο, βάλε ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, κοινόχρηστα, θέρμανση, ενα σταθερο με Internet, supermarket, τσιγάρα, κάρτα απεριορίστων για λεοφωρεία τρόλει αν θα μου μένουν ενα 100 ευρω για όλα τα υπόλοιπα (ρουχισμος διασκέδαση, εναν καφέ) ωραία ζωή προβλέπω απο δώ και πέρα.

Δυστυχώς αγαπητοί φιλοι μου δεν έχω μάθει να μένω μόνος μου σε ένα σπίτι βλέπεις και ειδικά αυτα που είναι σαν μπουντρούμια) και ένα είναι το σίγουρο ότι θα με πιάσει κατάθληψη και στεναχώρια (Μπορεί να είμαι 32 ετών αλλά όταν έχεις μάθει να είσαι τόσσα χρόνια με τον άνθρωπό σου και να ξέρεις οτι υπάρχει κάποιος όταν γυρίσεις να σε πάρει μια αγκαλειά να σου δώσει ένα φίλι, να σου στρώσει ένα πιάτο φαί και να σε ρωτήσει πως ηταν η μέρα σου και να ακούσει τι έγινε σήμερα στην δουλειά.... και αυτό θα σταματήσει.... θα είναι μόνο μια ανάμνηση.... θα γυρνάω σε ένα άδειο και έρημο σπίτι. Μόνο που το σκέφτομαι τρελένομαι.

 

Μου έχει δώσει προθεσμία μέχρι της 20 του Φεβρουαρίου να ξεκουμπιστώ απο το σπιτι (και εγώ και η μικρη σκυλίτσα που αν δεν την πάρω θα την δώσει.... κατι οπου δεν μπορώ να επιτρέψω γιατί την αγαπάω σαν παιδί μου.). Οπότε όπως μπορείτε να καταλάβετε ξεπουλάω ότι έχω και δεν έχω (απο consoles, games, ps3 peripherals, lightsabers και πολλά πολλά άλλα) για να μαζέψω χρήματα για να κάνω την μετακόμιση, να αγοράσω κρεβάτι, ψυγείο, κουζινάκι, τραπέζι, 2 καρέκλες και πολλά πολλά άλλα που χρειάζεται όταν ανοίγεις ένα νέο σπίτι..... Βουνό τα βλέπω ολα (και να έχω και την δουλεία που είμαι και τρέχω και είμαι κάθε μέρα μέσα στο άγχος) με τι δύναμη θα τα καταφέρω όλα αυτά;

 

Βλέπετε όταν τις έπαιρνα δαχτυλίδια, τα μονόπετρα, τα δώρα και της έκανα όλα τα χατήρια ήμουν καλος, όταν έφερνα το μηνιάτικο στο σπιτι και της το ακούμπαγα μέχρι φράγκο για να κανονίσει και  να κάνει αυτή το κουμάντο ήμουν χρυσός; Και επείδη με έχει φάει το άγχος της καθημερινότητας και της δουλείας και επειδη μετά απο 5 χρόνια και δεν είμαι όπως είμουν στις αρχές (μα καλά πως γίνεται να είναι καποιος όπως στην αρχή της σχέσης που είσαι καψούρης... μετά φεύγει αυτό και μένει η αγάπη και η κατανόηση) δεν μου δίνει ούτε μια ευκαιρία να επανορθώσω και με διώχνει χωρίς να ακούει κουβεντα και συνεχίζει μην θέλει να αλλάξει γνώμη ότι και αν της είπα με πολύ ωραίο τρόπο. Προσωρινά κοιμάμαι εγώ στον καναπέ και αυτη στο κρεβάτι μέχρι να φύγω.......

Εγώ φταίω που ποτέ να μην της χαλάσω χατήρι, εγώ φταίω που 5 χρόνια ήμουν σπίτι δουλεία, δουλεία σπίτι και δεν είχα βγεί τόσσα χρόνια με ένα φίλο ώς αργά για μια μπύρα για να μην ανησυχεί και για να μην ζηλεύει. Ότι και να πείτε έχετε δίκιο, εγώ φταίω... εγώ και μόνο εγώ κανένας άλλος.

 

Όσο σκέφτομαι τον γολγοθά που πρέπει να περάσω , να καταφέρω να πάτησω και πάλι μόνος μου στα πόδια μου, μέχρι να μπορέσω να μετακομίσω να το ξεπεράσω και ταυτόχρονα να αποδίδω το απόλύτο στην δουλεία (γιατί αν χάσω την δουλεία μου, πάει μετά κάηκα) με πιάνει ρίγη σε όλο μου το σώμα και όλα σκοτινίαζουν (έρχεται και η κατάθλιψη).

Κάθε συμβουλή σας είναι φίλι ζώης για μένα..... σας ευχαριστώ πολύ που με ακούσατε και ζητώ συγνώμη για το μεγάλο θέμα που άνοιξα. Κάτι τελευταίο θα πώ..... φταίω και εγώ μπορεί να την θεωρούσα δεδομένη (χωρίς να της έχω κάνει κάποιο κακό... όλα αυτά τα χρόνια σε αυτή τη σχέση ήμουν κύριος και προσπαθούσα να μην χαλάω χατήρι) αλλά μόνο όταν χάνεις κάτι... τότε μόνο το εκτιμάς πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Άστα να πάνε φίλε μου βλέπεις πολλές κοπέλες είναι αχάριστες ότι και να τους κάνεις και άλλες κοπέλες μετρημένες στα δάχτυλα και με ένα λουλούδι που λέει ο λόγος σου λέει ευχαριστώ και το θυμάται, αλλά τι να κάνεις όλοι/όλες έχουν διαφορετικό χαρακτήρα και όταν βρούν κάτι καλύτερο από αυτό που έχουν το γράφουν εντελώς έτσι απλά με το έτσι θέλω και με φτηνές δικιολογίες....Δύναμη φίλε μου και όλα θα φτιάξουν υπομονή... ο καιρός πάντα δείχνει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίεργο είναι ο ένας μήνας διορία. Πραγματικά μεγάλο διάστημα.

 

Κατά τα άλλα, άλλαξε ρότα, κόψε το pathetic ύφος (όχι εδώ, απέναντι σε αυτήν), τις προσπάθειες επανασύνδεσης και τα όποια γλυκόλογα. Δεν καταλαβαίνουν τα γουρούνια από λεμονάδα.

 

Δεν μπορείς να το καταλάβεις τώρα αλλά είσαι πολύ κερδισμένος. Μόλις φύγει η λάσπη θα το δεις. Θα βγάλεις συμπεράσματα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τουλάχιστον κατανόηση και μου έδωσε αυτη την προθεσμία των 25 ημερών γιατι πρέπει να μαζέψω λεφτά για να φύγω και να μπεί και το μηνιάτικο διαφορετικά... θα μουν στα παγκακια τώρα που λέει ο λόγος.



Πάντως όταν την ρώτησα και εχθές και σήμερα άν βρήκε άλλον το αρνήθηκε κατηγορηματικά (και να έχει σιγα μην μου πεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει τουλάχιστον κατανόηση και μου έδωσε αυτη την προθεσμία των 25 ημερών γιατι πρέπει να μαζέψω λεφτά για να φύγω και να μπεί και το μηνιάτικο διαφορετικά... θα μουν στα παγκακια τώρα που λέει ο λόγος.

 

Πάντως όταν την ρώτησα και εχθές και σήμερα άν βρήκε άλλον το αρνήθηκε κατηγορηματικά (και να έχει σιγα μην μου πεί)

Αν υποψιάζεσαι λέω, αν υπάρχει κανα σημάδι ξερωγω

 

Παιζει

Χαίρω πολύ, αυτόν ρώταγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημάδι κανένα αλλα δεν μπορώ να την ελέγξω κιόλας... λειπω όλη μέρα στην δουλειά και όταν γυρνάω αργά το απόγευμα μόλις που θα έχει φύγει για τα ιδιαίτερα (είναι μαθηματικός) που κάνει σε παιδάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαριστια λεγεται αδερφε μην ψαχνεσαι και μην βασανιζεις το μυαλο σου με το αν υπαρχει αλλος η αν εγινε κατι αλλο

 

 

Λες οτι εχει και κατανοηση

Μην της δινεις τετοια ελαφρυντικα

Δυσκολο , αλλα φτιαξε ξανα την ζωη σου και με τον καιρο θα την ξεχασεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...