Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

@ts, φεύγεις από μια βαλτωμένη σχέση ενώ είσαι ακόμα νέος, έχεις δουλειά, δεν έχεις παιδιά, σκυλιά, υποχρεώσεις και στενοχωριέσαι;... Lucky bastard!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τα πράγματα έφτασαν σε αυτό το σημείο, πιστεύω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κοιτάξεις πάνω από όλα να είσαι αξιοπρεπής και να πάρεις αποστάσεις από την πρώην σου. Να φύγεις δηλαδή το συντομότερο δυνατόν από το σπίτι, να κόψεις κάθε είδους επικοινωνία και να αφιερώνεις χρόνο στον εαυτό σου, να κάνεις πράγματα για σένα. Στην αρχή θα είναι δύσκολο αλλά θα δεις ότι με τον καιρό θα σταθείς στα πόδια και θα αρχίσεις να βλέπεις και την θετική πλευρά των γεγονότων. Απλά χρειάζεται χρόνος και είναι λογικό επειδή υπήρχε καθημερινότητα στην σχέση σας. Είναι δύσκολο να αποκολληθείς από την συνήθεια και πιθανόν να έχεις πισωγυρίσματα αλλά με τον καιρό θα συνειδητοποιήσεις τελικά αν πραγματικά άξιζε να είστε μαζί και είχατε κάτι πραγματικά καλό ή αν  απλά ήταν ένα βόλεμα και συνεπώς καλύτερα που τελείωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητης Αθήνα με την γιαγία μου και πιο παλια με τους γονείς (πριν φύγουν) που μου τα ετοίμαζαν όλα στο πιατο!!!!!!!!!!

Το ίδιο και η πρώην. Ναι ειμαι άχρηστος το ξέρω

 

 

ε τωρα να σου πω ψεματα. εισαι οντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να στο ανακοινώσει τώρα, σημαίνει πως το σκεφτόταν τουλάχιστον ένα εξάμηνο πριν. Το σκεφτόταν όταν σε έβλεπε να μπαίνεις στο σπίτι, όταν έφευγες, όταν μιλούσες (ήταν αφηρημένη), όταν τρώγατε, όταν έχεζε, όταν έβλεπε τηλεόραση, το συζητούσε με τις καριόλες τις φίλες της, με τη μάνα της, με τον καθρέφτη της.

Εσύ φυσικά επαφές με φίλους δεν κράτησες, γιατί είχες βολευτεί 24/7 με αυτή τη γυναίκα. Είχατε δύο σκυλάκια στο σπίτι και το ένα ήσουν εσύ. Όπως πολύ σωστά είπε ο Haldol, έχασες το dominance (αν το είχες ποτέ για να το χάσεις) και όταν αυτό είχε γίνει ολοφάνερο (αφού πέρασαν οι έρωτες κτλ) σε έδιωξε. Την επόμενη φορά να μην κάνεις το ίδιο λάθος.

 

Όταν βλέπατε τηλεόραση το τηλεκοντρόλ το κρατούσε αυτή ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς οι άντρακλες να υποθέσω οτι έχετε ορδές γυναικών να σας κυνηγάνε ε;

Η είσαστε τόσο αυτάρκεις που δεν χαραμίζεσται με κανένα γκομενάκι;

 

ρεεεε ηρεμήστε λίγο....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς οι άντρακλες να υποθέσω οτι έχετε ορδές γυναικών να σας κυνηγάνε ε;

Η είσαστε τόσο αυτάρκεις που δεν χαραμίζεσται με κανένα γκομενάκι;

Με κανένα που να φέρεται πουστικα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς οι άντρακλες να υποθέσω οτι έχετε ορδές γυναικών να σας κυνηγάνε ε;

Η είσαστε τόσο αυτάρκεις που δεν χαραμίζεσται με κανένα γκομενάκι;

 

ρεεεε ηρεμήστε λίγο....

Έχουμε ορδές γυναικών αλλά επιλέξαμε την καλύτερη και τις υπόλοιπες τις χέσαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κανένα που να φέρεται πουστικα.

 δεν μιλάω για την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά αυτές οι γενικότητες ρε παιδί μου ... πίστευα οτι ξεπερνιούνται στα 21-22..... μάλλον είμαι αισιόδοξος άνθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι εσείς οι άντρακλες να υποθέσω οτι έχετε ορδές γυναικών να σας κυνηγάνε ε;

Η είσαστε τόσο αυτάρκεις που δεν χαραμίζεσται με κανένα γκομενάκι;

 

ρεεεε ηρεμήστε λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...