Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για να στο ανακοινώσει τώρα, σημαίνει πως το σκεφτόταν τουλάχιστον ένα εξάμηνο πριν. Το σκεφτόταν όταν σε έβλεπε να μπαίνεις στο σπίτι, όταν έφευγες, όταν μιλούσες (ήταν αφηρημένη), όταν τρώγατε, όταν έχεζε, όταν έβλεπε τηλεόραση, το συζητούσε με τις καριόλες τις φίλες της, με τη μάνα της, με τον καθρέφτη της.

Εσύ φυσικά επαφές με φίλους δεν κράτησες, γιατί είχες βολευτεί 24/7 με αυτή τη γυναίκα. Είχατε δύο σκυλάκια στο σπίτι και το ένα ήσουν εσύ. Όπως πολύ σωστά είπε ο Haldol, έχασες το dominance (αν το είχες ποτέ για να το χάσεις) και όταν αυτό είχε γίνει ολοφάνερο (αφού πέρασαν οι έρωτες κτλ) σε έδιωξε. Την επόμενη φορά να μην κάνεις το ίδιο λάθος.

 

Όταν βλέπατε τηλεόραση το τηλεκοντρόλ το κρατούσε αυτή ε;

χαλάρωσε λίγο φιλε, νομίζω ότι έχει ξεφύγει το πράγμα.... Και έδινα και έδινε ακριβώς τα ίδια δεν είχα κανένα παραπονο τόσσα χρόνια. Απλα τωρα δεν καταλαβαίνω τι έγινε. Η κοπέλα απλά ονειροβατεί. Νομιζε ότι οσα χρόνια και αν περάσουν εγώ θα είμαι συνέχεια με τα τριαντάφυλλα να την παίρνω κάθε μια ώρα τηλέφωνο και να την σφίγγω με το ίδιο πάθος όσα χρονια και αν περάσουν..... Είδε ότι αυτο δεν πάιζει και λακήζει. Το θέμα μου είναι οτι και εγώ είχα είχα τα παραπονά μου αλλά είχα συμβιβαστεί. αλλά όχι και να χωρίζαμε όπως επέλεξε αυτή απλα ρωτάω τι ειναι πιο σημαντικό η αγάπη ή το πάθος. Αυτό ειναι όλο. Παρακαλώ τέτοιες μ.... να σταματήσουν.

 

Και που σαι αδερφέ τραβα ρίξε ένα κρύο ντους μπας και συνέλθεις λίγο και αστα αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα. Όμορφο, φραγκάτο με πούτσα ατσάλι. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο.

 

Οι γυναίκες θέλουν τον πρίγκιπα του παραμυθιού και οι άντρες τα πουτανακια από τις τσοντες.

Και αυτό είναι το πρόβλημα

Θα συμφωνίσω απόλυτα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλάρωσε λίγο φιλε, νομίζω ότι έχει ξεφύγει το πράγμα.... Και έδινα και έδινε δεν έχω παραπονο. Απλα τωρα δεν καταλαβαίνω τι έγινε. Η κοπέλα απλά ονειροβατεί. Νομιζε ότι οσα χρόνια και αν περάσουν εγώ θα είμαι συνέχεια με τα τριαντάφυλλα να την παίρνω κάθε μια ώρα τηλέφωνο και να την σφίγγω με το ίδιο πάθος όσα χρονια και αν περάσουν..... Είδε ότι αυτο δεν πάιζει και λακήζει. Το θέμα μου είναι οτι και εγώ είχα είχα τα παραπονά μου αλλά είχα συμβιβαστεί. αλλά όχι και να χωρίζαμε όπως επέλεξε αυτή απλα ρωτάω τι ειναι πιο σημαντικό η αγάπη ή το πάθος. Αυτό ειναι όλο. Παρακαλώ τέτοιες μ.... να σταματήσουν.

 

Και που σαι αδερφέ τραβα ρίξε ένα κρύο ντους μπας και συνέλθεις λίγο και αστα αυτά....

Συγνώμη αν είπα δύο λόγια παραπάνω, αλλά μέχρι πριν λίγο νόμιζα ότι έγραψες πως σου έχει δώσει προθεσμία μέχρι της 20 του Φεβρουαρίου να ξεκουμπιστείς απο το σπιτι, ότι 5 χρόνια ήσουν σπίτι δουλεία, δουλεία σπίτι και δεν είχες βγει τόσα χρόνια με ένα φίλο ώς αργά για μια μπύρα κτλ. Τα μέλια στην αρχή είναι ωραία, αλλά μήπως το είχες παρακάνει με τα λουλούδια και τα μονόπετρα στην αρχή, ώστε όταν αυτά τελείωσαν να έχει ξενερώσει τόσο πολύ; Δηλαδή έκανε μπαμ η αντίθεση.

Γυναίκα είναι, όταν το ενδιαφέρον χαθεί, θα φύγει ή θα σε διώξει. Σαν τις γάτες δηλαδή.

Δε θα κάτσει να τα βρείτε επειδή είναι φίλη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη που θα φανω αγενης, καταλαβαινω και συμπασχω τον πονο του χωρισμενου αλλα 16 σελιδες γεμισατε δεν κουραστηκατε να spamarete? αναλυση στην αναλυση το πατε, κυπριακο να λυνατε δεν θα ξοδευτατε τοσο μελανι, νυσαφι πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζε ότι οσα χρόνια και αν περάσουν εγώ θα είμαι συνέχεια με τα τριαντάφυλλα να την παίρνω κάθε μια ώρα τηλέφωνο και να την σφίγγω με το ίδιο πάθος όσα χρονια και αν περάσουν..... είχα τα παραπονά μου αλλά είχα συμβιβαστεί.

 

Φίλε μου, άκου με σε παρακαλώ: κανείς δεν σε αποπαίρνει. ΟΛΟΙ οι άντρες τυφλωνόμαστε από το πάθος ή τη δύναμη της συνήθειας κάποια στιγμή. ΟΥΤΕ χαρακτηρίζουμε την αρραβωνιστικιά σου αρνητικά. Απλά πρέπει να καταλάβεις ότι αυτή τη στιγμή τα συμφέροντα και οι επιθυμίες σας ΣΥΓΚΡΟΥΟΝΤΑΙ. Είναι ζωτικό για σένα να κάνεις βήματα για να ξεφύγεις από τη ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ που μπορεί να σε οδηγήσει να τυφλωθείς και να κάνεις πισωγυρίσματα (ελπίζω όχι!)

 

 

Στο παραπάνω κομμάτι του λόγου σου εντοπίζω 2 σημεία στη συμπεριφορά σου όπου λειτουργούσες με τρόπο που, για να στο θέσω έτσι, αν δεν φρόντιζες να εξισορροπήσεις με άλλο τρόπο (leading, dominance, confidence) σε είχαν καταδικάσει...Δεν θα το καταλάβεις τώρα, αλλά κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον: τέτοια πράγματα ΔΕΝ δημιουργούν ή επαναφέρουν έλξη στις γυναίκες...Ξέχνα το Χόλιγουντ...Όπως και αυτά που λες για αγάπη και πάθος....ΔΕΝ λειτουργούν έτσι οι ανθρώπινες σχέσεις. ΜΗΝ ακούς τι σου λένε άλλες γυναίκες, οι φίλοι ή μερικοί (όχι όλοι) ψυχολόγοι που δεν ξέρουν τι τους γίνεται...Κράτησε αυτά που λέω. Η επιλογή είναι δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν είπα δύο λόγια παραπάνω, αλλά μέχρι πριν λίγο νόμιζα ότι έγραψες πως σου έχει δώσει προθεσμία μέχρι της 20 του Φεβρουαρίου να ξεκουμπιστείς απο το σπιτι, ότι 5 χρόνια ήσουν σπίτι δουλεία, δουλεία σπίτι και δεν είχες βγει τόσα χρόνια με ένα φίλο ώς αργά για μια μπύρα κτλ. Τα μέλια στην αρχή είναι ωραία, αλλά μήπως το είχες παρακάνει με τα λουλούδια και τα μονόπετρα στην αρχή, ώστε όταν αυτά τελείωσαν να έχει ξενερώσει τόσο πολύ; Δηλαδή έκανε μπαμ η αντίθεση.

Γυναίκα είναι, όταν το ενδιαφέρον χαθεί, θα φύγει ή θα σε διώξει. Σαν τις γάτες δηλαδή.

Δε θα κάτσει να τα βρείτε επειδή είναι φίλη σου.

Δεκτή φίλε μου. Απλά δεν με ανάγκασε να τα κάνω, απο μόνος μου τα έκανα για να της δειξω κάποια πράγματα. Και έχεις δικιο τώρα που βλέπει την αντίθεση (γιατι νόμιζε ότι ετσι θα είμαι για πάντα) την κοπανάει..... έχασε το ενδιαφέρον τέλος...... εντάξει στα α... μου εχω και μια καρίερα να ακολουθησω, οταν γύρναγα πτώμα απο την δουλειά δεν μπορούσα να είμαι αγάπες και λέλουδα. ότι μου έχει δώσει προθεσμία που έχει δώσει, ότι φέρθηκε αχάριστα φέρθηκε, 'ότι δεν δίνει μια ευκαριά δεν δίνει, ότι μάλλον βρήκε άλλον παίζει και να βρήκε αυτο όμως αδερφέ δεν σου δίνει το δικαίωμα να με λές σκυλάκι της (όταν φώναζα καθόταν σούζα και με κοίταγε με γουρλομένα μάτια) και οτι αυτή κρατούσε το τηλεκοντρολ (νομίζω πας να συνδεσεις αυτή τη στιγμή 2 διαφορετικά πράγματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κανένα που να φέρεται πουστικα.

 

Ξέρουμε μόνο αυτά που είπε ο χερναντεζ-δεν λεω ότι ψεύδεται-αλλά  είναι ανθρώπινο να φταίει για όλα ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρατούσε τελικά το τηλεκοντρόλ;  :fear:  (ωχ ωχ)

χαχαχαχα αν πραγματικά θες να σου απαντήσω σοβαρά τώρα, ούτε κάν άγγιζε την 52αρα. Και στο είδικα διαμορφωμενο χώρο που έχω για gaming (Play room) ούτε που πάταγε αν δεν ημουν στο σπίτι εγω. Βέβαια αυτά την φάγανε γιατι ενω όταν γνωριστήκαμε τηες ξηγήθηκα απο την αρχή ότι μπορεί να παίζω με τις ώρες και δεν την πείραξε καθόλου... Από τι φαίνεται τελικά τα κράταγέ μεσα της και ήρθε μια μερα που έσκασε. Είχε δέσει και το γλυκό που μου έλεγε εγω πότε θα γίνω μάνα και εγώ το απεφευγα (για καθαρα οικονομικους λόγους) και ήρθε και έδεσε το γλυκο.... Θα ξαναπώ πως μια γυναικά που μου έκανε όλα τα παρακατω χατήρια (και πιστεψτε με δεν έχω βρει πολλές τέτοιες ) ξαφνικά να με τελείωνει

 

1. με αφηνε για ατελείωτες ώρες για gaming στο playroom

2. Eρχοτανε φίλοι να παίξουμε απο τις 12 το πρωι μέχρι τις 2 τα ξημερώματα και όχι μόνο δεν έλεγε τίποτα αλλά ετοιμαζε και τραπεζι

3. όταν είχε Match η τηλεόραση με άφηνε με την ησυχια μου να δώ τον αγώνα και μου παράγγελνε και πίτσα

4.Το σκυλι εγώ το ήθελα και το πήρε για χατήρι μου

5. Οικονομικά βοηθουσε όπως μπορούσε για να πάρω κατι που θέλω (μια κονσολα, ενα παιχνιδι κτλ)

6. Με πήγε Παρίσι για τα χριστούγεννα του 2008 και όλα πληρωμένα απο αυτήν

7. Μου έμαθε όλα τα καλά μαγαζια και τους καλους τρόπους

8. Δεν μου έφερνε σχεδόν ποτε αντίρηση

9. Ούτε αυτή έβγαινε έξω για βράδυ με φίλες της

10. Δεν μου έκρυβε ποτέ τίποτα

11. μου έκανε μασαζ με διάφορα λάδια

12. μου μαγειρευε ότι θέλω (έχει τελείωσει και σχολη σεφ) πραγματα που δεν μπορειτε να φανταστειτε, με φαντασια και φοβερή γεύση

 

και πολλά πολλά αλλα που ξεχνάω να αναφέρω τώρα

 

Απλά ειπαμε τι έγινε............... Και η αγάπη ρε πουστή μου που πήγε τεσπα................. Ωραίο και το πάθος αλλά τέλειωνει κάποτε (ειπαμε δυστυχώς ειναι ονειροπόλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ δεν της λες εστω καπως για πλακα (αλλα με σοβαρο υφος)

οτι θελω να σε παντρευτω και να γινεις η μανα των παιδιων μου.

 

Να κοψεις αντιδρασεις. Αμα εχει το βλεμα του πελεκανου που κοιταζει το αιγαιο, θα καταλαβεις οτι ψωφησε η φαση.

 

Βεβαια σαν τελικο οπλο χρησιμοποιησε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...