Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε εντάξει.. έχει και κάποιο δίκιο και η κοπέλα τελικά όπως φαίνεται... και κάποιες αντοχές και τελειώναν σιγά σιγά... Φαίνεται ότι έκανε πολλά για σένα, εσύ το λές.  Σε έναν χωρισμό φταίνε και οι δύο. Από πιο νωρίς έπρεπε να δεις τα σημάδια ότι κάτι δεν πάει καλά... Τώρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προχωρήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 σελίδες τσάμπα.

δεν είχαμε την χημεία του κάθε μέρα... αλλά κάναμε κανονικά σαν ζευγάρι (once a week)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία. Τώρα πού κοιμάσαι; Μιλάτε καθόλου; Τι λέτε; Πώς την παλεύετε στο ίδιο σπίτι για ένα μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα αν πραγματικά θες να σου απαντήσω σοβαρά τώρα, ούτε κάν άγγιζε την 52αρα. Και στο είδικα διαμορφωμενο χώρο που έχω για gaming (Play room) ούτε που πάταγε αν δεν ημουν στο σπίτι εγω. Βέβαια αυτά την φάγανε γιατι ενω όταν γνωριστήκαμε τηες ξηγήθηκα απο την αρχή ότι μπορεί να παίζω με τις ώρες και δεν την πείραξε καθόλου... Από τι φαίνεται τελικά τα κράταγέ μεσα της και ήρθε μια μερα που έσκασε. Είχε δέσει και το γλυκό που μου έλεγε εγω πότε θα γίνω μάνα και εγώ το απεφευγα (για καθαρα οικονομικους λόγους) και ήρθε και έδεσε το γλυκο.... Θα ξαναπώ πως μια γυναικά που μου έκανε όλα τα παρακατω χατήρια (και πιστεψτε με δεν έχω βρει πολλές τέτοιες ) ξαφνικά να με τελείωνει

 

1. με αφηνε για ατελείωτες ώρες για gaming στο playroom

2. Eρχοτανε φίλοι να παίξουμε απο τις 12 το πρωι μέχρι τις 2 τα ξημερώματα και όχι μόνο δεν έλεγε τίποτα αλλά ετοιμαζε και τραπεζι

3. όταν είχε Match η τηλεόραση με άφηνε με την ησυχια μου να δώ τον αγώνα και μου παράγγελνε και πίτσα

4.Το σκυλι εγώ το ήθελα και το πήρε για χατήρι μου

5. Οικονομικά βοηθουσε όπως μπορούσε για να πάρω κατι που θέλω (μια κονσολα, ενα παιχνιδι κτλ)

6. Με πήγε Παρίσι για τα χριστούγεννα του 2008 και όλα πληρωμένα απο αυτήν

7. Μου έμαθε όλα τα καλά μαγαζια και τους καλους τρόπους

8. Δεν μου έφερνε σχεδόν ποτε αντίρηση

9. Ούτε αυτή έβγαινε έξω για βράδυ με φίλες της

10. Δεν μου έκρυβε ποτέ τίποτα

11. μου έκανε μασαζ με διάφορα λάδια

12. μου μαγειρευε ότι θέλω (έχει τελείωσει και σχολη σεφ) πραγματα που δεν μπορειτε να φανταστειτε, με φαντασια και φοβερή γεύση

 

και πολλά πολλά αλλα που ξεχνάω να αναφέρω τώρα

 

Απλά ειπαμε τι έγινε............... Και η αγάπη ρε πουστή μου που πήγε τεσπα................. Ωραίο και το πάθος αλλά τέλειωνει κάποτε (ειπαμε δυστυχώς ειναι ονειροπόλα)

Κάτσε ρε φιλέ...

Μήπως δεν φταίει η κοπέλα;

Μήπως και εσύ το παρατράβηξες

Μήπως σε είδε να ωριμαζεις μόνο ηλικιακά και όχι νοητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντικός παράγοντας το σέξ, αλλά δε πιστεύω ότι σε χώρισε για αυτό αποκλειστικά.. Ίσως εισέπραττε αδιαφορία από την πλευρά σου, ότι την έχεις δεδομένη.. Δύσκολα θα γυρίσει, σίγουρα έχει αισθήματα βέβαια και δε σε ξεπέρασε αλλά νομίζω έχει πάρει τις αποφάσεις της, άσχετα με το αν υπάρχει κάποιος άλλος ή όχι που ίσως απλά να την βοηθάει προς το παρόν σαν στήριγμα για να ξεκολλήσει.. Προχώρα γιατί αυτή το έχει κάνει ήδη να το ξέρεις. Και άποψη μου είναι ότι δεν την θέλεις και τόσο πολύ, βολεύτηκες και τώρα μιλάει ο εγωισμός σου. Οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν αυτά καλύτερα. Η πρώην σου αποφάσισε εμμέσως και για σένα γιατί σε ήξερε περισσότερο όπως φαίνεται απ'οτι εσύ τον ίδιο σου τον εαυτό. Και άσε την λέξη "αγάπη" καλύτερα... δεν λέω ότι δεν την αγαπούσες αλλά έμπρακτα μάλλον δεν της το έδειχνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φιλέ...

Μήπως δεν φταίει η κοπέλα;

Μήπως και εσύ το παρατράβηξες

Μήπως σε είδε να ωριμαζεις μόνο ηλικιακά και όχι νοητικά;

φταίω και εγώ δεν το αρνούμαι

 

Σημαντικός παράγοντας το σέξ, αλλά δε πιστεύω ότι σε χώρισε για αυτό αποκλειστικά.. Ίσως εισέπραττε αδιαφορία από την πλευρά σου, ότι την έχεις δεδομένη.. Δύσκολα θα γυρίσει, σίγουρα έχει αισθήματα βέβαια και δε σε ξεπέρασε αλλά νομίζω έχει πάρει τις αποφάσεις της, άσχετα με το αν υπάρχει κάποιος άλλος ή όχι που ίσως απλά να την βοηθάει προς το παρόν σαν στήριγμα για να ξεκολλήσει.. Προχώρα γιατί αυτή το έχει κάνει ήδη να το ξέρεις. Και άποψη μου είναι ότι δεν την θέλεις και τόσο πολύ, βολεύτηκες και τώρα μιλάει ο εγωισμός σου. Οι γυναίκες τα καταλαβαίνουν αυτά καλύτερα. Η πρώην σου αποφάσισε εμμέσως και για σένα γιατί σε ήξερε περισσότερο όπως φαίνεται απ'οτι εσύ τον ίδιο σου τον εαυτό. Και άσε την λέξη "αγάπη" καλύτερα... δεν λέω ότι δεν την αγαπούσες αλλά έμπρακτα μάλλον δεν της το έδειχνες.

έτσι ακριβώς έχει γίνει..... μα μου το πε ότι ήσουν αδιάφορος ώρες ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταίω και εγώ δεν το αρνούμαι

 

έτσι ακριβώς έχει γίνει..... μα μου το πε ότι ήσουν αδιάφορος ώρες ώρες

ενω αυτη ηταν ενδιαφερον ατομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταίω και εγώ δεν το αρνούμαι

Κοιταξε λιγο και ακου τον " ΓΕΡΟ"

 

Εστω οτι πηγε με αλλον ετσι ; Εστω οτι φταιει και αυτη ....

 

Ρε φιλε..προσεξε λιγο τωρα σοβαρα τετοια γυναικα δεν θα ξαναβρεις να σου κανει τα χατηρια κτλ.

 

Λοιπον η υποθεση εχει ως εξης για να μην καταληξεις στα 32 να παιρνεις αντικαταθλιπτικα...

 

Αν την ΑΓΑΠΑΣ μην ακους κανεναν κανε προταση γαμου ΣΟΒΑΡΗ ομως ΟΧΙ παπαριες.

 

Τραβα αυριο αγορασε μονοπετρο και καντην...

 

Αν σου πει οχι ; Ε στα παπαρια σου τι ειχες τι εχασες.

 

Τωρα εαν δεν την ΑΓΑΠΑΣ ...

 

Σηκω και φυγε αυριο απο το σπιτι δεν ξερω πηγαινε μεινε αλλου αλλα ΟΧΙ εκει ρε μαγκα σαν την κοτουλα,αυτη τωρα σε εχει

Για ΜΩΡΟ της οχι για Γ@ΜΙ@ της !!!

 

Γινε Αντρας ΑΜΕΣΑ φιλε και οταν θα της μιλας να την κανεις να τρεμει.

 

Αυτα θελουν  ΟΛΕΣ-με αυτο γεννιουνται να φοβουνται τον Αντρα και αυτον ΑΓΑΠΑΝΕ !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς δεν είχαμε χημεία εκει..............

 

Τα είπες όλα! Χωρίς χημεία  σ' αυτόν τον τομέα, η διάλυση τής σχέσης είναι κατά την άποψή μου ζήτημα χρόνου και μόνο. Ακόμα κι αν όλα τ' άλλα είναι ζάχαρη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπες όλα! Χωρίς χημεία  σ' αυτόν τον τομέα, η διάλυση τής σχέσης είναι κατά την άποψή μου ζήτημα χρόνου και μόνο. Ακόμα κι αν όλα τ' άλλα είναι ζάχαρη...

Συμφωνω εφοσον δεν επεφτε τρελο Γ@μησι τι να λεμε ολα τα αλλα ειναι παπαριες αλλα το τι θα κανει ειναι καθαρα δικο του θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις χρόνο μόνος να συνειδητοποιήσεις πραγματικά ποια είναι τα αισθήματα σου για την κοπέλα και να τα ξεκαθαρίσεις. Αυτή το έκανε καιρό τώρα, ήταν σε φάση απολογισμού της σχέσης. Τα ζύγισε και πήρε απόφαση. Ο άλλος αν υπάρχει είναι απλά ένα στήριγμα, σίγουρα σε αγαπάει περισσότερο αλλά δε ρισκάρει εύκολα να γυρίσει σε κάτι που δεν την κάνει ευτυχισμένη. Νομίζω της τελείωσε και δε μπορούσε να δώσει άλλο!  Πιστεύω όμως ότι και εσύ δεν την θέλεις και την βαρέθηκες. Μικρός είσαι ακόμα και όλα γίνονται για καλό να ξέρεις! Και προς θεού μην κάνεις κινήσεις απελπισίας με μονόπετρα και γάμους... έπρεπε να έχουν γίνει μέσα στη σχέση αυτά και να έβγαιναν με φυσικό τρόπο! Τώρα δεν έχετε σχέση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...