Προς το περιεχόμενο

Μετά απο 5,5 χρόνια σχέσης η αρραβωνιαστικιά με διώχνει απο το σπίτι της


επισκέπτη Hernandez30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Btw, ελπίζω να έχεις το μονόπετρο, αύριο κιόλας το πουλάς!

μου είπε να μου το δώσει για να πάω να το πουλήσω (τι να το κάνω μου λέει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

είναι 30 και είναι καθηγήτρια (κάνει ιδιαίτερα).... Το ότι ήθελε γάμο ηθελε, και παιδί ήθελε και της ζήταγα να κάνει υπομονή μέχρι να δούμε πως θα πάει η κρίση. Εδώ βγαίναμε έτσι και έτσι φαντάσου και ένα παιδί στην μέση......

φίλε μου είμαι 28 χρόνων το ίδιο και ι δικιά  μου, τώρα τελευταία έχει αρχίσει να μου πετάει τι θα κάνουμε παρακάτω για παιδιά και ότι φίλες μου έχουν οικογένεια και τέτοια(είμαστε μαζί 1μιση χρόνο )της έχω ξεκαθαρίσει οτι δεν είμαι έτοιμος για τέτοια και οτι ακόμα και να μου δεν έχω τους πόρους να το κάνω, αν εσύ θες τώρα ντε και καλά οικογένεια πήγαινε βρε κάνα 40αρη όπως οι φιλες σου(που ναι και μπαζα) και άσε με να κάνω τη ζωή μου.

Εντωμεταξύ μια φιλη της στην ίδια ηλικία μολις χωρισε και της εμεινε το παιδί και τωρα μενει στους γονεις της,οποτε μου λεει βίαστηκε να κάνει παιδί και τώρα είναι σε αυτή τη κατάσταση,παρόλα αυτά μου πετάει στην πλάκα συνέχεια πότε θα μου κάνεις ένα και μένα τέτοια.

(αβυσος η ψυχή της γυναικάς)

 

Είναι η μλκια του να έχεις κοπέλα στην ίδια ηλικία με σένα.

 

Πιαστη και συζητήστε τα μπας και καταλάβεις; τι θέλει, αν σου πει θέλω γάμους παιδιά και τέτοια,εξήγησε της τους λογου που δεν μπορείς να της το προσφέρεις και αν επιμένει σήκω φύγε και βρες μια μικρή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hernandez30 να σου πω και εγώ την άποψη μου.

 

Καταρχήν είναι πολύ πιθανό (ειδικά στην ηλικία που έχει) να έχει βρει άλλον και να είναι καλά μαζί του, γιαυτό σε έμπασε τώρα. Αν δεν ήταν καλά μαζί του θα συνέχιζε μαζί σου μέχρι τον επόμενο υποψήφιο.

 

Κατά δεύτερον διάβασα όλων των ειδών τις απόψεις εδώ μέσα. Δεν είναι καμία σωστή και καμία δεν είναι λάθος! Πρέπει να κάνεις αυτό που σου ταιριάζει εσένα. Ναι οκ συμφωνώ στη ψυχολογία-βιολογία των σχέσεων αλλά αν θες μπορείς να το ψάξεις και ακόμα να της τα εξηγήσεις κλπ μέχρι να είστε μαζί (εάν θες εσύ να είστε μαζί). (διότι υπάρχει ένα σημείο σε μια σχέση που μπορεί να αναπτυχθεί η ειλικρίνεια αλλά να χαθεί η έλξη, αν όμως και οι 2 γνωρίζουν πως λειτουργεί βιολογικά η έλξη να μην έχουν πρόβλημα).

 

Κάτι στάνταρ - κανόνας - μαθηματικός τύπος δεν υπάρχει στις σχέσεις. Υπάρχουν σχέσεις που χαλάσαν και λένε "πάλι καλά, φαντάσου να γινόταν αυτό όταν είχατε παντρευτεί" και υπάρχουν και σχέσεις που έγινε κάτι, χάλασαν αλλά μετά φτιάξανε ακόμα καλύτερα.

 

Η μόνη μου συμβουλή είναι να μην σου βγαίνει τώρα μια συμπεριφορά που δεν είσαι εσύ λόγο αντίδρασης - άμυνα του οργανισμού και είτε δεις ότι έχασες χρόνο, είτε ότι άλλο ήθελες και τώρα είναι αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε να μου το δώσει για να πάω να το πουλήσω (τι να το κάνω μου λέει)

Ευτυχώς, τουλάχιστον ξηγιέται καλά. Έχεις (νομικό) δικαίωμα να ζητήσεις πίσω και τυχόν δώρα που της έδωσες όσο ήσασταν αρραβωνιασμένοι. Αν υπάρχει βέβαια κάτι αξίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρευω Νομικαριο.. σε βλεπω να οηγαινεις στο σπιτι και να ζητας την καφετιερα και το πλυντηριο πιατων.. αν δεν εχει διαβασει τα σχολια και δεν εχει πεταξει τα πραγματα σου απο το μπαλκονι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hernandez30 να σου πω και εγώ την άποψη μου.

 

Καταρχήν είναι πολύ πιθανό (ειδικά στην ηλικία που έχει) να έχει βρει άλλον και να είναι καλά μαζί του, γιαυτό σε έμπασε τώρα. Αν δεν ήταν καλά μαζί του θα συνέχιζε μαζί σου μέχρι τον επόμενο υποψήφιο.

 

Κατά δεύτερον διάβασα όλων των ειδών τις απόψεις εδώ μέσα. Δεν είναι καμία σωστή και καμία δεν είναι λάθος! Πρέπει να κάνεις αυτό που σου ταιριάζει εσένα. Ναι οκ συμφωνώ στη ψυχολογία-βιολογία των σχέσεων αλλά αν θες μπορείς να το ψάξεις και ακόμα να της τα εξηγήσεις κλπ μέχρι να είστε μαζί (εάν θες εσύ να είστε μαζί). (διότι υπάρχει ένα σημείο σε μια σχέση που μπορεί να αναπτυχθεί η ειλικρίνεια αλλά να χαθεί η έλξη, αν όμως και οι 2 γνωρίζουν πως λειτουργεί βιολογικά η έλξη να μην έχουν πρόβλημα).

 

Κάτι στάνταρ - κανόνας - μαθηματικός τύπος δεν υπάρχει στις σχέσεις. Υπάρχουν σχέσεις που χαλάσαν και λένε "πάλι καλά, φαντάσου να γινόταν αυτό όταν είχατε παντρευτεί" και υπάρχουν και σχέσεις που έγινε κάτι, χάλασαν αλλά μετά φτιάξανε ακόμα καλύτερα.

 

Η μόνη μου συμβουλή είναι να μην σου βγαίνει τώρα μια συμπεριφορά που δεν είσαι εσύ λόγο αντίδρασης - άμυνα του οργανισμού και είτε δεις ότι έχασες χρόνο, είτε ότι άλλο ήθελες και τώρα είναι αργά.

 

Το μονο που συμφωνώ είναι το πρώτο, ότι η άλλη έχει βρει καβάτζα. Αλλά ρε παιδιά, εδώ συζούν και του ζήτησε να φύγει από το σπίτι, δηλαδή ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. Τι περιθώριο επιστροφής σε σχέση μια τέτοια γυναίκα υπάρχει; Να ρίξει την αξιοπρέπειά του το παιδί κι άλλο, μόνο και μόνο για να έχει στέγη; Δεν λύνεται ένα χρόνιο πρόβλημα με μια συζήτηση λίγων ωρών....εάν ήταν έτσι δεν θα υπήρχαν τόσοι δυστυχισμένοι γάμοι και πάμπολλα διαζύγια!

 

Για να το πω αλλιώς, από τη στιγμή που έχει χαθεί η έλξη (που είναι ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ να τη διατηρήσει-προσοχή, μιλάμε για έλξη, όχι για φροντίδα, στοργή και τετοια απαραίτητα! ;) ) και ο άντρας είτε δεν ξέρει πώς να την επαναφέρει (το συνηθέστερο) είτε δε θέλει (το προτιμότερο!) δεν έχει νόημα μια σχέση.

 

Είμαστε...πιθήκια, όλοι, άντρες-γυναίκες, μην υποτιμάτε τη βιολογία! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 . Έχεις (νομικό) δικαίωμα να ζητήσεις πίσω και τυχόν δώρα που της έδωσες όσο ήσασταν αρραβωνιασμένοι. Αν υπάρχει βέβαια κάτι αξίας...

 

oh-boy.gif

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε να μου το δώσει για να πάω να το πουλήσω (τι να το κάνω μου λέει)

 

Παρτο και εσύ.Αφού σου λέει μας τελείωσε.

Επίσης όπως είπαν και οι παραπάνω μέσα στο σπίτι να την έχεις γραμμένη.Παγερή αδιαφορία.Να μαγειρεύεις δηλαδή μόνο για σένα κ.τ.λ.

 

Όμως μην είσαι απο τώρα τελείως γουρούνι παίξ'τω λίγο διπλωμάτης μην σε σουτάρει και ψάχνεσαι.

Δηλαδή πλήρωσε τα μισά στο λογαριασμό και πλύνε π.χ. τα πιατά που ΕΣΥ χρησιμοποίησες για να φτιαξεις φαϊ στον εαυτό σου (όχι τα δικά της μην σε περνάει και για μαλάκα).

 

 

Επίσης όταν βολευτής κάπου πάρ΄της τα σώβρακα!Ό,τι της έχεις δώσει ζήτα τό.Μην το παίξεις καλός απλά θα σε έχει εκμεταλευτεί και αν τυχόν έχει άλλον ( 99% κάτι παίζει, το έχω ξαναδεί το σκηνικό σε γείτονες, συγγενής) θα λέει απλά στην υγεία του κορόιδου.Αλλά όταν βολευτής ΠΡΟΣΟΧΗ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομικό δ έχει. Αν τ θές μν τν αφήσεις ν φυγει αλλά αν δ θές αστην ο ερωτας μ ερωτα περνάει. Μην αφήσετε τν εγωισμο να σας καταστρέψει τ σχέση πάντως..

 

 

 

Αφού μενεται μαζί δοκίμασε ένα βράδυ π θ κοιμάται ν πας ν τις κανείς χαδακια :D δεν εχεις ν χάσεις κτ θα φύγεις π θ φύγεις στις 20 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομικό δ έχει. Αν τ θές μν τν ρήσεις ν φύγεις αλλά αν δ θές αστην ο ερωτας μ ερωτα περνάει. Μην αφήσετε τν εγωισμο ένα σας καταστρέψει τ σχέση πάντως..

Τα ματιά μου

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρτο και εσύ.Αφού σου λέει μας τελείωσε.

Επίσης όπως είπαν και οι παραπάνω μέσα στο σπίτι να την έχεις γραμμένη.Παγερή αδιαφορία.Να μαγειρεύεις δηλαδή μόνο για σένα κ.τ.λ.

 

Όμως μην είσαι απο τώρα τελείως γουρούνι παίξ'τω λίγο διπλωμάτης μην σε σουτάρει και ψάχνεσαι.

Δηλαδή πλήρωσε τα μισά στο λογαριασμό και πλύνε π.χ. τα πιατά που ΕΣΥ χρησιμοποίησες για να φτιαξεις φαϊ στον εαυτό σου (όχι τα δικά της μην σε περνάει και για μαλάκα).

 

 

Επίσης όταν βολευτής κάπου πάρ΄της τα σώβρακα!Ό,τι της έχεις δώσει ζήτα τό.Μην το παίξεις καλός απλά θα σε έχει εκμεταλευτεί και αν τυχόν έχει άλλον ( 99% κάτι παίζει, το έχω ξαναδεί το σκηνικό σε γείτονες, συγγενής) θα λέει απλά στην υγεία του κορόιδου.Αλλά όταν βολευτής ΠΡΟΣΟΧΗ!

Πολύ σωστός! Ας ξυπνήσουμε επιτέλους κι εμείς οι άντρες, αυτά οι γυναίκες τα κάνουν δεκαετίες τώρα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...