Προς το περιεχόμενο

Πως να ψηλώσω κιάλο???


johnrock1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και από μένα το θέμα ειναι το ύψος και φυσικά δε θα μπορούσα να λείπω από ένα θέμα που το έχω ψάξει όσο κανένας αλλος  ώρες αθλητισμου και κρεμασματων απο μονόζυγα, τόνοι γάλακτος Μεβγάλ ατελείωτες ώρες μπροστά στον υπολογιστή μπάς και βρώ τιποτα, ώρες συζητήσεων με γιατρούς....και τιποτα...με έχουν φέρει σε θέση να αναρωτιέμαι αν είμαι μοναδική περιπτωση στον κόσμο που δεν ισχύουν οι νόρμες για το ύψος...λοιπόν για να μήν τα πολυλογούμε αυτη τη στιγμή ειμαι 15,5 χρονών και καπου στο 1,65 απο γονίδια,,,,,ξεχάστε το οπότε παλεύω με τον ΘΕΟ μήπως και είμαι ο διαφορετικός στην οικογένεια μιας και έχω ακουσει εκατοντάδες ανθρώπους που λένε οτι κάποιος ψήλωσε απότομα μέχρι και 10 εκατοστα(με κοροϊδεύουν;;; δεν ξέρω παντως μέχρι τώρα μονο ετσι μπορώ να το εκλάβω)Τέλος κατά την προσωπική  και ταπεινή μου άποψη είναι ότι ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΟΦΑΡΔΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΨΗΛΩΝΕΙΣ(συνυπολογίζοντας φυσικα και διαφορα γεγονότα που σας συνέβησαν) ΑΝ ΕΙΣΑΙ ''ΑΤΥΧΟΣ'' ΔΕΝ ΨΗΛΩΝΕΙΣ(εξαιρώντας διάφορα γεγονότα που σας συνέβησαν)μετά απο ώρες συλλογισμού κατέληξα στο συμπέρασμα οτι το υψος ειναι 60% ΤΎΧΗ  40% DNA KAI ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ

 

                                   ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμενε λιγο. Πιτσιρικάς είσαι ακόμη. Το σωμα σου ακόμη αναπτύσεται. Κσι στο φινάλε αν καταλήξεις 1.70 τι έγινε? Κοντό πάντως δεν θα σε πούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε λιγο. Πιτσιρικάς είσαι ακόμη. Το σωμα σου ακόμη αναπτύσεται. Κσι στο φινάλε αν καταλήξεις 1.70 τι έγινε? Κοντό πάντως δεν θα σε πούνε.

1.70 κοντό τον λες τον άντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη τρελλαινεσαι και μην δημιουργεις κομπλεξ στον εαυτο σου , το υψος δεν ειναι το παν στην ζωη ενος ανθρωπου

εισαι μολις 10-12 ποντους κατω απο το μεσο ορο των ελληνων (λογικα θα παρεις κ αλλο),  μη τρελλαινει και απολαυσε την ζωη σου !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΜΜμμμμμμμμμμμάλιστα.

 

Ξεκινάς με λάθος νοοτροπία.

Το ύψος δέν είναι καθοριστικός παράγοντας για την ποιότητα ζωής σου στο μέλλον, άλλα και για την "ποιότητά" σου σάν άνθρωπος γενικότερα.

Μήν προβληματίζεσαι για πράγματα που δέν μπορείς να κάνεις κάτι και προς Θεού,μήν σου εμφυτευτεί η ιδέα οτι αυτοί οι 10 πόντοι που σου λείπουν (για όνομα),είναι η αιτία που θα χάσεις μια γυναίκα/δέν θα βρείς δουλειά/γουατέβερ.

 

Είμαι 31,δέν είμαι πάνω απο 1,65,ποτέ δέν μου χρειάστηκε το εξτρά ύψος.

Μια χαρά και στο γυμναστήριο...όταν βγαίνουν τα 6x100 στον πάγκο,οι υπόλοιποι προβληματίζονται... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράει αλλιώς ο ψηλός μην λέμε..Παντως το ύψος εξαρτάται από γονίδια. Επιστημονικός μπορούν να σου ενισχύσουν αυτά τα γονίδια αλλά 1ον τρελή διαφορά δεν θα με υπάρξει, 2ον δεν έχουν καταλήξει σε τι παρενέργειες μπορεί να εμφανίσει. Το έχει κανει γνωστός μου και πάλι κοντό τον λες..

Σίγουρα ξεκολλα δεν λέει κάτι..Τι να κάνουμε κ εμείς οι ψηλοί συνέχεια σκύβουμε. Με τις γυναίκες με τις πόρτες με τα δέντρα...πφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενέσεις αυξητικής ορμόνης λέγεται...ακού εκεί "Επιστημονικώς μπορούν να σου ενισχύσουν αυτά τα γονίδια". :rolleyes: 

Οσο για τα υπόλοιπα,λίγο τάκτ ρε.Μετράει αλλιώς ο ψηλός...Ψηλοντρέπομαι (pun intended) για το πόσο ακατέργαστη είναι ακόμα η Ελληνική κοινωνία σε κάποια θέματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω πως λέγεται, αλλά δεν έχει και σημασία κιόλας. Κάτι κακό δεν είπα και διακρίνω επιθετικότητα.

Αδιαφορώ αν πιστεύεις ότι μετράει το ύψος με αυτή τη στάση που έχεις. Οι θεωρίες καλές ναι αλλά πάρε ένα χαρτί κ ένα μολύβι και κάνε μια στατιστική στο Σύνταγμα...

Έκανα ένα ορθογραφικό και πήρες stabilo αμέσως...γιατί δεν διορθώνεις όλα τα thread?

Κακό πράγμα τα κόμπλεξ πάντως...δημιουργούν δαίμονες!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ με ενοχλεί που ο γραπτός σου λόγος είναι on par με τον προφορικό.

Τα περι στατιστικών τα αφήνω ασχολίαστα,τσολιά μου (για να κολλάει με το Σύνταγμα),θίχτηκες απο μία απλή παρατήρηση.

Λές και το γεγονός οτι πιάνεις το κουτάκι του Nescafe απ' το ντουλάπι (χωρίς να κάνεις μύτες) είναι θείο δώρο.

 

Αυτό που θέλω να περάσω σάν μήνυμα είναι οτι το ύψος δέν καθορίζει το ποιόν του ανθρώπου...και αυτό είναι FACT.Ούτε θεωρία,ούτε στατιστική.Τώρα αν κάποιοι αρέσκονται να το παρουσιάζουν ώς redeeming feature/προσόν,γούστο τους και καπέλο τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλή παρατήρηση που ήταν?

Μετράει αλλιώς ο ψηλός μην λέμε..Παντως το ύψος εξαρτάται από γονίδια. Επιστημονικός μπορούν να σου ενισχύσουν αυτά τα γονίδια αλλά 1ον τρελή διαφορά δεν θα με υπάρξει, 2ον δεν έχουν καταλήξει σε τι παρενέργειες μπορεί να εμφανίσει. Το έχει κανει γνωστός μου και πάλι κοντό τον λες..
Σίγουρα ξεκολλα δεν λέει κάτι..Τι να κάνουμε κ εμείς οι ψηλοί συνέχεια σκύβουμε. Με τις γυναίκες με τις πόρτες με τα δέντρα...πφφ

και πήρες μαρκαδόρο

Ενέσεις αυξητικής ορμόνης λέγεται...ακού εκεί "Επιστημονικώς μπορούν να σου ενισχύσουν αυτά τα γονίδια". :rolleyes: 

Οσο για τα υπόλοιπα,λίγο τάκτ ρε.Μετράει αλλιώς ο ψηλός...Ψηλοντρέπομαι (pun intended) για το πόσο ακατέργαστη είναι ακόμα η Ελληνική κοινωνία σε κάποια θέματα...

 

Είμαι φοιτητής και μάλιστα σε εξεταστική, μπορώ να σε παίζω όλη μέρα...αλλά τελειώνει γιατί ξεφύγαμε από το ζητούμενο.

Χάρηκα μικρέ μου (αυτό πάει στο ''τσολιά μου'' τα άλλα στα αφήνω)

Καλή σου μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μωρε μαλάκες, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Να, εγώ για παράδειγμα. Ψηλό παιδί, ΟΜΟΡΦΟ, εεεεξυπνο, ε, δεν εχω μαλλιά. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που ακούω ανασφάλειες περι εμφάνισης συνήθως σε εφήβους, θυμάμαι την ατάκα από την ταινία:

 

 

 

A woman... so ugly on the inside she couldn't bear to go on living if she couldn't be beautiful on the outside?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλή παρατήρηση που ήταν?

και πήρες μαρκαδόρο

 

Είμαι φοιτητής και μάλιστα σε εξεταστική, μπορώ να σε παίζω όλη μέρα...αλλά τελειώνει γιατί ξεφύγαμε από το ζητούμενο.

Χάρηκα μικρέ μου (αυτό πάει στο ''τσολιά μου'' τα άλλα στα αφήνω)

Καλή σου μέρα

Πραγματικά ότι νάναι.

Παρεμπιπτόντως,καλή τύχη για την εξεταστική.Θα την χρειαστείς  ;)

 

 

ενταξει μωρε μαλάκες, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Να, εγώ για παράδειγμα. Ψηλό παιδί, ΟΜΟΡΦΟ, εεεεξυπνο, ε, δεν εχω μαλλιά. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;

 

Man,εσύ είσαι και σέφ.Μιά χαρά σου έκατσε! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...