Προς το περιεχόμενο

Πως να ψηλώσω κιάλο???


johnrock1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και από μένα το θέμα ειναι το ύψος και φυσικά δε θα μπορούσα να λείπω από ένα θέμα που το έχω ψάξει όσο κανένας αλλος  ώρες αθλητισμου και κρεμασματων απο μονόζυγα, τόνοι γάλακτος Μεβγάλ ατελείωτες ώρες μπροστά στον υπολογιστή μπάς και βρώ τιποτα, ώρες συζητήσεων με γιατρούς....και τιποτα...με έχουν φέρει σε θέση να αναρωτιέμαι αν είμαι μοναδική περιπτωση στον κόσμο που δεν ισχύουν οι νόρμες για το ύψος...λοιπόν για να μήν τα πολυλογούμε αυτη τη στιγμή ειμαι 15,5 χρονών και καπου στο 1,65 απο γονίδια,,,,,ξεχάστε το οπότε παλεύω με τον ΘΕΟ μήπως και είμαι ο διαφορετικός στην οικογένεια μιας και έχω ακουσει εκατοντάδες ανθρώπους που λένε οτι κάποιος ψήλωσε απότομα μέχρι και 10 εκατοστα(με κοροϊδεύουν;;; δεν ξέρω παντως μέχρι τώρα μονο ετσι μπορώ να το εκλάβω)Τέλος κατά την προσωπική  και ταπεινή μου άποψη είναι ότι ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΟΦΑΡΔΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΨΗΛΩΝΕΙΣ(συνυπολογίζοντας φυσικα και διαφορα γεγονότα που σας συνέβησαν) ΑΝ ΕΙΣΑΙ ''ΑΤΥΧΟΣ'' ΔΕΝ ΨΗΛΩΝΕΙΣ(εξαιρώντας διάφορα γεγονότα που σας συνέβησαν)μετά απο ώρες συλλογισμού κατέληξα στο συμπέρασμα οτι το υψος ειναι 60% ΤΎΧΗ  40% DNA KAI ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ

 

                                   ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ :rolleyes:

 

1) Εισαι μικρός ακόμα έχεις τουλάχιστον μια 6ετια μπροστα σου να παρεις υψος ακομα.

Θυμάμαι στο γυμνασίο το Μιχαλάκη που όλοι τον λέγαμε κουνούπι γιατί ήταν μικροσκοπικός και τον είδα πριν κανα μηνα και ηταν ελαφρως πιο ψηλος απο εμενα, που ειμαι γυρω στο 1,78....

 

2) Προσπαθησε να τρως καλα και να γυμναζεσαι λιγο στην ηλικια που βρισκεσαι. τα οφελη θα ερθουν αργα η γρηγορα ουτως η αλλως.

 

3) Το υψος και η εμφανιση γενικοτερα θα καταλαβεις μετα τα 25 οτι ειναι μονο για να ριξεις καμια γκομενιτσα να περνας την ωρα σου η καμια χαζοβιολα γιατι αλλα ειναι που μετρανε.

 

4) Καλά τα λες, το υψος και η εμφανιση ειναι τυχη και γονιδια τις περισσοτερες φορες.

Κανεις δεν διαλεξε να ειναι κουασιμοδος, ουτε να εχει φατσα φρεντυ κρουγκερ.

 

5)Σταματα να αγχωνεσαι/ανάβεις κεράκια/προσεύχεσαι/συζητάς με γιατρούς για βλακειες το κυριοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγγνώμη τώρα μου γκρεμίζεις την θεωρία μου, η οποία λέει ότι οι ψηλοί έχουν κομπλεξ με το ύψος και σνομπάρουν τους κοντούς.

Οι κοντοί είναι πιο ευκίνητοι.Οι ψηλοί από την άλλη...ατσούμπαλοι.

Νομίζουν ότι μπορούν να δείρουν οποιοδήποτε κοντό μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο ;)

Το οτι ειναι ατσουμπαλοι ισχυει αρκετα.Αλλα παλι εχουν αρκετα advantages στα αυτοκινητα εχουν πληρη οπτικη του δρομου,Στις ψηλες μηχανες εγω ειμαι καπως ετσι

http://2.bp.blogspot.com/-aUJD23gx7TY/T2DExuEVohI/AAAAAAAAA0I/6p7kTPDqlww/s1600/midget-on-a-motorcycle.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι εννοείς ψηλό. Άντρας 1.80-1.90 δεν έχει κανένα κόμπλεξ, το αντίθετο μάλιστα.

Πάνω από 1.90 αρχίζουν τα προβλήματα.

 

Εγώ πιστεύω πάντως ότι περισσότερα κόμπλεξ έχουν οι άντρες κάτω του 1.70 σε σχέση με αυτούς άνω του 1.90

Περιπτώσεις Φασούλα πάμε στις άκρες μετά και θα πρέπει να συγκριθούν με περιπτώσεις αντρών ύψους γύρω στο 1.55

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει μια χειρουργική επέμβαση επιμήκυνσης οστών, όπου σου σπάνε το οστό του ποδιού στα δύο και εμφυτεύουν μία τηλεσκοπική ράβδο στη μέση των σπασμένων οστών. Στη συνέχεια, αυτή η ράβδος απομακρύνει το οστό πολύ αργά, περίπου ένα χιλιοστόμετρο την ημέρα. Γύρω από το σημείο αυτό αναπτύσσεται νέο οστό, ιστοί όπως μύες, νεύρα, αρτηρίες, αλλά και νέο δέρμα. Χρειάζονται τουλάχιστον τρεις μήνες για να φανεί το τελικό αποτέλεσμα, ενώ στο ενδιάμεσο απαιτείται επίπονη σωματική άσκηση.

 

Good luck

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πολύ απλός τύπος για να βρεις στο περίπου πόσο είναι το μέγιστο ύψος που μπορείς να φτάσεις είναι αυτός:

 

σε εκατοστά

 

[(υψος του πατέρα)+(ύψος της μητέρας)+14] / 2

 

με απόκλιση +- 3-4 πόντους

 

Δεν ξέρω που τον βρήκες τον τύπο αυτο, πάντως σε εμένα έπεσε μέσα στο εκατοστό!!!! Ακριβώς όσο είμαι με έβγαλε!

 

και όλη αυτή η ταλαιπωρία για 1-2 πόντους;

That's what she said... :-D

 

Εξαρτάτε που θα τους πάρεις του πόντους φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοψε γαλακτοκομικα και κρεας..  Αλλα παιζουν ρολο και τα γονιδια..

 

Και έτσι θα ψηλώσει δηλαδή. Ρε που τα διαβάζετε αυτα γαμώτο

 

Το κρέας κονταίνει, δεν το ήξερες? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είμαι 1,68 (για γυναίκα στην Ελλάδα μια χαρά είμαι νομίζω) δεν θα πήγαινα με κάποιον κάτω από 1.75 με τίποτα.

Ωραία όλα αυτά που λέτε για να παρηγορείστε μεταξύ σας οι κοντοί αλλά όχι και το ύψος πως δεν μετράει,ΕΛΕΟΣ.

Αχ ψηλοί με πλατάρες,έρωτας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αχ ψηλοί με πλατάρες..

με ξερεις απο καπου ?

χχαχαχαχαχ πλακα κανω ! ετοιμασου για κραξιμο παντως κοπελια :)

 

ον τοπικ τωρα

οχι και κομπλεξικοι οι ψηλοι ρε παιδες ! πεστε τους ατσουμπαλους πεστε  τους οπως θελετε

οχι και κομπλεξικους για το υψος τους ομως ,  αυτο ακουγεται λιγο οτι να 'ναι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είμαι 1,68 (για γυναίκα στην Ελλάδα μια χαρά είμαι νομίζω) δεν θα πήγαινα με κάποιον κάτω από 1.75 με τίποτα.

Ωραία όλα αυτά που λέτε για να παρηγορείστε μεταξύ σας οι κοντοί αλλά όχι και το ύψος πως δεν μετράει,ΕΛΕΟΣ.

Αχ ψηλοί με πλατάρες,έρωτας...

 

tits or gtfo

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...