Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 26/08/2020 at 21:07, Πανος999 said:

Καλο μηνακι αντικειμενικα.. 

Να ρωτησω κτ.. Στου Αυγουστου, το cod έχει κανονικα το campaign ή είναι μονο online?? 

Για να είμαστε ακριβείς, μόνο το campaign απο όσο μπορώ να δω:

Απο το PSN store description:

cwJbNsQ.png

In-game menu:
jEaQRol.png

Υπ'όψιν πως αν θυμάμαι σωστά, το MP του MW2 δεν έχει γίνει καν remaster για PS4.

Edit: Έχει και notification όταν ξεκινήσεις νέο profile :P 

image.png.11b21ed95b6c2a970c46e4a991e9bc9d.png

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Greygore είπε

Για να είμαστε ακριβείς, μόνο το campaign απο όσο μπορώ να δω:

Απο το PSN store description:

cwJbNsQ.png

In-game menu:
jEaQRol.png

Υπ'όψιν πως αν θυμάμαι σωστά, το MP του MW2 δεν έχει γίνει καν remaster για PS4.

Edit: Έχει και notification όταν ξεκινήσεις νέο profile :P 

image.png.11b21ed95b6c2a970c46e4a991e9bc9d.png

Έχεις δίκιο. Το μπερδεψα με το ww2 που είχε βγει επίσης στο plus πρόσφατα. Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό το mw2.

 

Σόρρυ για το μπέρδεμα @Πανος999

Επεξ/σία από stevenfins
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθές έπαιξα σερί 7-8 ώρες το campaign του MW2, το τερμάτισα και το έσβησα γιατί είχε γεμίσει ο δίσκος.Ωραίο ήταν.

Για το 4ο επίπεδο "No Russian"  στο αεροδρόμιο που σκοτώνουν τους πολίτες υπήρξαν αντιδράσεις.Στην Ρωσία νομίζω πως απαγορεύτηκε η κυκλοφορία του παιχνιδιού.

Εγώ πάντως δεν πυροβόλησα, σκέφτηκα απο περιέργεια μήπως δίνει κάποιο trophy.Εξάλλου δεν σου ρίχνει κανείς.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2020 στις 3:50 ΜΜ, gregdel είπε

Γνωρίζετε περίπου πόσες φορές το χρόνο βγάζει το Plus συνδρομή στα 45€ ;

Αυτή την στιγμή υπάρχει μέχρι την Τρίτη 1 Σεπτέμβρη.Η επόμενη θα πρέπει να είναι κατά της 20 Νοεμβρίου,που ξεκινάει η εβδομάδα προσφορών black Friday και πρέπει να υπάρχει και προσφορά και την περίοδο των Χριστουγέννων.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/8/2020 στις 12:34 ΜΜ, jon_pallis είπε

Το Fall Guys ειναι free με PS Plus. Οσο εχεις PS Plus το διατηρείς. Αν σου λήξει και βάλεις παλι μετα απο 3 μήνες, θα μπορείς να ξαναπαίξεις.

Αν καπου ειδες οτι ειναι free μεχρι την τάδε ημερομηνία, αυτό σημαίνει οτι μεχρι τότε μπορείς να το πάρεις δωρεάν. Εφόσον το πάρεις, το έχεις οσο έχεις PS Plus

Αν αγοράσω το Fall guys σκέτο πρέπει να έχω και συνδρομή plus για να παίξω ή παίζει απλά όπως το Fortnite online ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kajwbtfe είπε

Αν αγοράσω το Fall guys σκέτο πρέπει να έχω και συνδρομή plus για να παίξω ή παίζει απλά όπως το Fortnite online ?

Πιθανότατα ναι, χρειάζεσαι Plus.Μόνο τα free games δεν απαιτούν Plus.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πως βλεπουμε το region του account μας; Θελω να παρω ετησια απο cdkeys και δεν ξερω τι να επιλεξω. Παλιααααααααααααα στο Τέξας ειχα σιγουρα UK account. Τωρα δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι με το ps-gr store. 

 

Αν εχετε προταση για συνδρομη, πειτε γιατι δε βλεπω καποια εκπτωση αυτη τη στιγμη. Το ps plus collection εχει μπει ηδη ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/10/2020 at 18:09, klainmaingr said:

Πως βλεπουμε το region του account μας; Θελω να παρω ετησια απο cdkeys και δεν ξερω τι να επιλεξω. Παλιααααααααααααα στο Τέξας ειχα σιγουρα UK account. Τωρα δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι με το ps-gr store. 

Απο όσο θυμάμαι (και εγώ απο καιρό... Τέξας έχει να κοιτάξω :P ), το PSN region του account καθορίζεται απο την διεύθυνση που έχεις δώσει - μέσω PS4 πας Settings >  Account Management > Account Information > Address και βλέπεις που το έχεις σετάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Greygore είπε

Απο όσο θυμάμαι (και εγώ απο καιρό... Τέξας έχει να κοιτάξω :P ), το PSN region του account καθορίζεται απο την διεύθυνση που έχεις δώσει - μέσω PS4 πας Settings >  Account Management > Account Information > Address και βλέπεις που το έχεις σετάρει.

Ευχαριστώ! Με καποιον μαγικο τροπο ειμαι μαλλον Ελλάδα. Oh well.

Κατι πιο περιπλοκο. Βλεπω οτι εχει US ps plus με 25€. Αν βαλω ενα us account σαν primary, θα ξεκλειδωσει το psplus και τα ΠΑΛΙΑ  games απο το ευρωπαϊκό μου acc  αν είναι στην ιδια κονσολα; Εχω library σχεδον δεκαετιας οπότε κριμα να πάει τζαμπα. 

Θα λειτουργουν Cloud saves, online play κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά θυμάμαι τα παιδιά εδώ λέγαν πιο παλιά πως κάπως μπορείς να "μοιραστείς" τα freebies του Plus subscription εφ'όσον το primary account είναι αυτό που έχει ενεργή συνδρομή Plus.

Μικρό off-topic: For sure πάντως ξέρω πως τα DLC δεν δουλεύουν cross-region, μια και την "πάτησα" όταν είχα αγοράσει το Persona 5 steelbook (EU/GB) και προς έκπληξη μου ανακάλυψα πως δεν αναγνώριζε τα free DLC που δίνανε (λόγω του region που είναι US).

ur-Edit: Σχετικό thread

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Download and Play PS+ Monthly Games ( That are tied to the account that has PS + )

Welp, full price it is. Εφαγα γενικα υπερνιλα με το ps plus collection που θα ειναι μονο για κατοχους ps5. Πηρα ενα ps4 pro με σκοπο να καθυστερησω την αγορα ps5 παίζοντας καποια απο το plus collection που δεν εχω παιξει (persona 5, spiderman και days gone) και εμεινα με το @#£ στο χερι 😛

Με ολο το ps4 physical library μερικες χιλιαδες km μακρια atm το εχω και το κοιταω ^^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθώς θα αγοράσω για πρώτη φορά ps, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με το ps  plus. Όπως είδα οι συνδρομές με us account είναι φτηνότερες. Υπάρχει θεμα αν κάνω τέτοιο account απο την αρχή? Χανω κάτι σε σχέση με το αν εκανα ελληνικό? Επίσης εκτός απο cdkeys, υπάρχει κάποιο αλλο έμπιστο site για αγορά συνδρομής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, klainmaingr είπε

*Download and Play PS+ Monthly Games ( That are tied to the account that has PS + )

Welp, full price it is. Εφαγα γενικα υπερνιλα με το ps plus collection που θα ειναι μονο για κατοχους ps5. Πηρα ενα ps4 pro με σκοπο να καθυστερησω την αγορα ps5 παίζοντας καποια απο το plus collection που δεν εχω παιξει (persona 5, spiderman και days gone) και εμεινα με το @#£ στο χερι 😛

Με ολο το ps4 physical library μερικες χιλιαδες km μακρια atm το εχω και το κοιταω ^^

Δηλαδή οσα παιχνίδια έχεις στο library στο PS4 απο συνδρομή Plus δεν μπορείς να τα παίξεις στο PS5 εφόσον έχεις ακόμα ενεργή συνδρομή Plus;

Επίσης η συνδρομή Plus συνεχίζει απο το PS4 στο PS5 για τον ίδιο λογαριασμό;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Δηλαδή οσα παιχνίδια έχεις στο library στο PS4 απο συνδρομή Plus δεν μπορείς να τα παίξεις στο PS5 εφόσον έχεις ακόμα ενεργή συνδρομή Plus;

Επίσης η συνδρομή Plus συνεχίζει απο το PS4 στο PS5 για τον ίδιο λογαριασμό;

Μπορεις και συνεχίζει. Εγω ηθελα να κανω πατεντα να βαλω primary εναν καινουριο λογαριασμό απο αλλο region για να σωσω 50% μιας και οι ευρωπαϊκές ειναι πανακριβες, αλλα apparently δε λειτουργει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...