Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/10/2020 στις 7:36 ΜΜ, AntiCambeR είπε

Δηλαδή οσα παιχνίδια έχεις στο library στο PS4 απο συνδρομή Plus δεν μπορείς να τα παίξεις στο PS5 εφόσον έχεις ακόμα ενεργή συνδρομή Plus;

Επίσης η συνδρομή Plus συνεχίζει απο το PS4 στο PS5 για τον ίδιο λογαριασμό;

Οτι έχεις στο PS4 θα μπορείς να το παίξεις στο PS5. Κανονικά συνεχίζεται, οπως στο PSP και PS3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά επειδή στο πσ4 μπορούσες να μοιράζεσαι την ps plus με φιλο σου με το activate αν παρω το 5 και ο φίλος μου έχει το 4 θα μπορούμε ακόμη να μοιραζόμαστε την πλασ και τα γκειμς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nate Drake είπε

Ρε παιδιά επειδή στο πσ4 μπορούσες να μοιράζεσαι την ps plus με φιλο σου με το activate αν παρω το 5 και ο φίλος μου έχει το 4 θα μπορούμε ακόμη να μοιραζόμαστε την πλασ και τα γκειμς; 

Να πάρεις το 5 και να μην σε νοιάζει ο άλλος λέω εγώ 😂

Δεν βλέπω λόγο να σταματήσει να ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Nate Drake είπε

Ρε παιδιά επειδή στο πσ4 μπορούσες να μοιράζεσαι την ps plus με φιλο σου με το activate αν παρω το 5 και ο φίλος μου έχει το 4 θα μπορούμε ακόμη να μοιραζόμαστε την πλασ και τα γκειμς; 

εχω την εντυπωση, χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, οτι ακομα και αν εχεις μονο εσυ ps5 και ο φιλος σου το ps4, ο φιλος σου θα μπορει να παιξει στο ps4 και τα παιχνιδια της ps plus collection, χωιρς να εχει ο ιδιος ps5...

επισης ενα σημαντικο που διαβασα ειναι οτι μπορεις να μπεις στο psn απο το ιδιο account ,  μεσω ps5 και ps4 ταυτόχρονα.

 

Επεξ/σία από xavier
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Να πάρεις το 5 και να μην σε νοιάζει ο άλλος λέω εγώ 😂

Δεν βλέπω λόγο να σταματήσει να ισχύει

Απλα φίλε εχουμε παρει μαζι πλασ για 1 χρόνο και φιφα και αλλα 2 3 παιχνίδια και εχουμε πληρώσει και οι 2

5 ώρες πριν, xavier είπε

εχω την εντυπωση, χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, οτι ακομα και αν εχεις μονο εσυ ps5 και ο φιλος σου το ps4, ο φιλος σου θα μπορει να παιξει στο ps4 και τα παιχνιδια της ps plus collection, χωιρς να εχει ο ιδιος ps5...

επισης ενα σημαντικο που διαβασα ειναι οτι μπορεις να μπεις στο psn απο το ιδιο account ,  μεσω ps5 και ps4 ταυτόχρονα.

Ναι φίλε αυτό ακριβώς κάνουμε τοαο χρόνια με το primary που έχει βωει τώρα και λεω εγω αν παρω. Τωρα το πσ5 και έχει ο άλλος το 4 θα μπορούμε να παίζουμε ακόμη και οι 2 φιφα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nate Drake είπε

Απλα φίλε εχουμε παρει μαζι πλασ για 1 χρόνο και φιφα και αλλα 2 3 παιχνίδια και εχουμε πληρώσει και οι 2

Ναι φίλε αυτό ακριβώς κάνουμε τοαο χρόνια με το primary που έχει βωει τώρα και λεω εγω αν παρω. Τωρα το πσ5 και έχει ο άλλος το 4 θα μπορούμε να παίζουμε ακόμη και οι 2 φιφα; 

αν εννοεις μεταξυ σας, ο ενας με το ps4 και ο αλλος με το ps5, οχι γιατι το fifa 21 δεν υποστηριζει cross platform. Ειναι θεμα των παιχνιδιων αν το υποστηριζουν.

για το αν αγοραζεις ενα παιχνιδι στο πσ5, δεν ειναι παντα σιγουρο οτι θα μπορεις να το παιξεις και στο ps4, το βλέπεις ανα παιχνιδι...στο φιφα νομιζω μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, stevenfins είπε

Το γράφω και εδώ. Το bugsnax είναι δωρεάν για τους συνδρομητές στο ps5. Εγώ το ενεργοποίησα κανονικά από το app στο κινητό.

Thanks που έγραψες, γιατί το δοκίμασα πρώτη φορά δεν με άφησε και τώρα με την δεύτερη το έβαλε στην βιβλιοθήκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xavier είπε

αν εννοεις μεταξυ σας, ο ενας με το ps4 και ο αλλος με το ps5, οχι γιατι το fifa 21 δεν υποστηριζει cross platform. Ειναι θεμα των παιχνιδιων αν το υποστηριζουν.

για το αν αγοραζεις ενα παιχνιδι στο πσ5, δεν ειναι παντα σιγουρο οτι θα μπορεις να το παιξεις και στο ps4, το βλέπεις ανα παιχνιδι...στο φιφα νομιζω μπορεις.

Οχι φιλε δεν εννοώ μεταξύ μας. Εννοώ να έχουμε και οι 2 το παιχνίδι μαζι αππ το ακκ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος ότι η ημερομηνία λήξης συνδρομής όπως φαίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του PS4 είναι σε ευρωπαϊκό format και όχι Αμερικάνικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregdel είπε

Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος ότι η ημερομηνία λήξης συνδρομής όπως φαίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του PS4 είναι σε ευρωπαϊκό format και όχι Αμερικάνικο;

Πήγαινε σε καποιο παιχνίδι του πλας που έχεις κατεβάσει ήδη στην κονσόλα σου και από τα οψιονς στις πληροφορίες θα σου λέει πόσο υπόλοιπο έχεις 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σόρρυ αν είναι λίγο outdated η ερώτηση αλλά επειδή δεν έχω βγάλει άκρη, η συνδρομή PS Plus ισχύει για κονσόλα PS3 και αν ναι τι παροχές δίνονται; Επειδή είδα ότι σταματήσανε τα εβδομαδιαία δωρεάν παιχνίδια ωστόσο προσπαθώ να καταλάβω το 'όφελος' έχοντας τη συνδρομή. 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...