Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS4 plus συνδρομή

Έχω συνδρομή μέχρι 1 Γενάρη και την ανανέωσα τώρα που την έχει προσφορά χωρίς να έχει λήξει ξέρει κανεις αν μπαίνει μετά αυτόματα ; Σας ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Na ρωτήσω και εγώ. Έστω παίρνω τώρα την προσφορά από κατάστημα. Το καλό σενάριο θα είναι να παραλάβω πσ5 το 2020 το κακό σενάριο να πάει από Απρίλη και. 1)Παίζει να λήξει μέχρι τότε?? Έχει βασικά ημερομηνία λήξης? 

 

 

 

2)Και επίσης αν δω ότι λήγει αναγκαστικά την ανανεώνω και απλά χάνω αυτούς τους μήνες που δεν θα έχω πσ5 σωστά? 

 

 

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nate Drake είπε

Μιας και ήρθε το πσ5 σε πολλούς μάθαμε τίποτα για το sharing δηλαδή να μοιράζεσαι με ρνα φίλο σου την ps plus? 

Έχει απαντηθεί ήδη αρκετές φορές και έχει βγάλει και επίσημο βίντεο ή Sony για how-to. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Na ρωτήσω και εγώ. Έστω παίρνω τώρα την προσφορά από κατάστημα. Το καλό σενάριο θα είναι να παραλάβω πσ5 το 2020 το κακό σενάριο να πάει από Απρίλη και. 1)Παίζει να λήξει μέχρι τότε?? Έχει βασικά ημερομηνία λήξης? 

2)Και επίσης αν δω ότι λήγει αναγκαστικά την ανανεώνω και απλά χάνω αυτούς τους μήνες που δεν θα έχω πσ5 σωστά? 

1)Εχει συζητηθεί αυτή η απορία πιο παλιά.Ο κωδικός της κάρτας λήγει 1 χρόνο απο την αγορά της, οπότε προλαβαίνεις άνετα.

2)Αν έχεις PS4, την εξαργυρώνεις και υπολοιπόμενος χρόνος συνεχίζεται στο PS5.Αν όχι, την εξαργυρώνεις όταν πάρεις το PS5.

Ενημερωτικά:

Αν η Sony επιτρέπει το gamesharing μεταξύ PS4 + PS5, τότε μπορείς να έχεις την συνδρομή και στις 2 κονσόλες αλλά μόνο απο 1 account σε κάθε κονσόλα, τουλάχιστον έτσι γίνεται μεταξύ 2 PS4.Δηλαδή αν θες σε 1 απο τις 2 κονσόλες να έχεις συνδρομή Plus σε 2ο, 3ο κλπ account, τότε θα πρέπει να αγοράσεις extra συνδρομή. η συνδρομή Plus ισχύει για όλα τα accounts μόνο όταν δεν μοιράζεται σε άλλη κονσόλα, με την προϋπόθεση το account που την έχει αγοράσει να είναι primary στην κονσόλα.

Η διαφορά είναι πως μόνο το account που έχει αγοράσει την συνδρομή μπορεί να αγοράζει παιχνίδια σε έκπτωση για Plus, να κάνει upload τα saves στο cloud και να κατεβάζει τα updates σε rest mode.

Αυτά τα γνωρίζω γιατί κάνω χρόνια Gameshare μεταξύ 2 PS4.Οταν είχα PS3+PS4 και εκεί είχα Gamesharing όπου το Plus στο PS3 ναι μεν δεν ήταν απαραίτητο για online gaming γιατί ήταν ήδη δωρεάν, αλλά έπαιζα όσα παιχνίδια έδινε το Plus για το PS3.

Όταν πρίν 2 χρόνια (Νομίζω στην Black Friday) είχαν βάλει προσφορά την συνδρομή Plus 40€, είχα πάρει 2 και τις εξαργύρωσα αργότερα ενώ είχα ήδη 1 χρόνο.Κακώς δεν πήρα 4-5.Τώρα έχω κάπου 1 χρόνο ακόμα Plus.

Αν πουλήσετε το PS4, να κάνετε πρώτα deactivate το account γιατί μετά νομίζω πως αν θες δεν θα μπορείς να κάνεις Gameshare, θα βγάζει ειδοποίηση πως το account είναι primary σε άλλη κονσόλα.Ούτε επιτρέπει να "σπάσεις" το Gameshare απο το site της Sony κάθε 6 μήνες, μόνο αν μιλήσεις με την Sony και πιθανόν να ζητήσουν και τα στοιχεία του ατόμου που έχεις πουλήσει την κονσόλα, το έχω πάθει με 1 βλάκα που είχα Gameshare, δεν πλήρωνε και ήθελα να το "σπάσω", ευτυχώς η Sony βοήθησε.

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, έχει τσεκάρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε redeem τα PS Plus Collection παιχνίδια για να τα παίξουμε σε PS4. Προφανώς αναφέρμαι στην περίπτωση που δεν έχουμε PS5. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VonLoutsos είπε

Τελικά, έχει τσεκάρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε redeem τα PS Plus Collection παιχνίδια για να τα παίξουμε σε PS4. Προφανώς αναφέρμαι στην περίπτωση που δεν έχουμε PS5. Ευχαριστώ.

αν κανεις gamesharing με καποιον που εχει ps5, μπορεις να τα παιξεις στο ps4 σου...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρω την προσφορα που εβγαλε το store με 3.75 το μηνα για ενα χρονο, θα μου χρεωσει εφαπαξ τα 45 ευρώ ή θα χρεωνει τα 3.75 το μηνα? 

Επειδή με μικρά γραμματα απο κατω λεει then 59.99 every 12 months, μολις την παρω ακυρωνω το subscribe για ναμην ανανεωσει και περιμενω την προσφορα (αμα υπαρξει) για του χρονου παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Έχει απαντηθεί ήδη αρκετές φορές και έχει βγάλει και επίσημο βίντεο ή Sony για how-to. 

Ωραία αν εγώ όμως εχω ps5 και αυτός ps4 παλι γίνεται έτσι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aggelos_ είπε

Ήθελα να ρωτήσω, τα παιχνίδια που έχει δώσει το PsPlus τους προηγούμενους μήνες και δεν τα πρόλαβα, τα έχασα; 

Ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι κλασσικά μέσω update, το auto renewal ήταν αυτόματα ενεργοποιημένο και το απενεργοποίησα γιατί αν έχει λήξει η συνδρομή Plus ( Δύσκολο γιατί ανανεώνω πρίν λήξει) και έβαζα τα στοιχεία της κάρτας για να αγοράσω κάποιο παιχνίδι θα χρέωνε αυτόματα την κάρτα, ίσως και μέσω Paypal.Πάντα μέσω Paypal αγοράζω, αλλά έχει τύχει να μην γίνεται μέσω Paypal λόγω bug της Sony και επειδή ήθελα παιχνίδι που έληγε η προσφορά, το αγόρασα μέσω κάρτας και κατευθείαν έσβησα τα στοιχεία. (Delete billing information).

Οπότε το νού σας...

Μην αφήνετε ποτέ καταχωρημένα στοιχεία κάρτας η λογαριασμό Paypal (Αν τον αποθηκεύει και σβήνεται, δεν θυμάμαι).Δεν υπάρχει λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...