Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/11/2020 στις 12:14 ΜΜ, SabotazNic είπε

Διαθεσιμες παλι οι 50αρες στο eneba, μαζι με κωδικο εκπτωσης AXEL στο τελος για εξτρα εκπτωση. Κερδος σχεδον 8 ερυω στο store του ps

https://www.eneba.com/psn-playstation-network-card-50-eur-gr-psn-key-greece

Thanks πηρα και εγω μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, roycarol4 είπε

Καλησπερα ,  ρωταω για playstation 4 και ηθελα να με πειτε αν φτιαξω ενα account αμερικανικο θα μου βγαζει αντιπαλους στα online παιχνιδια απο αμερικη η κανονικα απο Ελλαδα κτλ κτλ?

Θελω να κανω αμερικανικο γιατι απο οτι ειδα το usa ps plus 12 μηνες  μπορω να το αγορασω απο κλειδαδικα στα 25ε πανω κατω οποτε συμφαιρει ακομα και  τωρα που ειναι σε προσφορα στα 45ε και γινετε redeem χωρις κανενα θεμα. Ξερω οτι μπορω πχ να εχω τον κανονικο λογαριασμο τον ελληνικο και να κανω primary τον usa οτι θα μπορω να παιζω online απλα θελω να εχω ενα account μεσα ( εχω προβλημα 😁 😀 ) 

Ρωταω λοιπον εχει καποιο θεμα περιορισμους disadvantages που λενε κ στο χωριο μου, αν εχω μεσα στο ps ενα λογαρισμο μονο αμερικανικο ?

 

58 λεπτά πριν, vorlon είπε

Νομιζω οτι σε συνδεει με αμερικανικους server

Επειδή θέλω και εγώ να χρησιμοποιώ us store όταν με το καλό πάρω ps5 θέλω να ρωτήσω το εξής, τα εξελληνισμενα παιχνίδια της Sony θα μπορώ να τα παίζω με ελληνικούς υπότιτλους ή μεταγλώττισμο αν έχω αμερικανικό account; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lebron15 είπε

Επειδή θέλω και εγώ να χρησιμοποιώ us store όταν με το καλό πάρω ps5 θέλω να ρωτήσω το εξής, τα εξελληνισμενα παιχνίδια της Sony θα μπορώ να τα παίζω με ελληνικούς υπότιτλους ή μεταγλώττισμο αν έχω αμερικανικό account; 

Οταν πας να αγοράσεις ενα game στις πληροφορίες λέει ποιες γλώσσες υποστηρίζει αυτη η έκδοση. Συνήθως ειναι διαφορετικές εκδόσεις για Αμερική-Ευρώπη-Ασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί όλοι λέτε μέσω ενός σαιτ του eneba και με gift cards κτλ; Αν αγοράσεις μια κάρτα 12μηνης συνδρομής απο ελληνικό κατάστημα πχ Κωτσόβολος που έχει 45 ευρώ δεν κάνει; Ρωτάω επειδη είμαι αρκετά άσχετος με το ps . Περιμένω κι εγώ με προπαραγγελία το PS5. Επισης αν αγοράσω αυτή την κάρτα από ΚΩτσόβολο πχ κάνει κανονικά και για PS5. δεν είναι μόνο για PS4 η συνδρομή . έτσι; 

 

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-4/periferiaka-ps4/131522-sony-card-playstation-plus-365days?cmicc=skroutz

Επεξ/σία από alexkrz
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexkrz είπε

Γιατί όλοι λέτε μέσω ενός σαιτ του eneba και με gift cards κτλ; Αν αγοράσεις μια κάρτα 12μηνης συνδρομής απο ελληνικό κατάστημα πχ Κωτσόβολος που έχει 45 ευρώ δεν κάνει; Ρωτάω επειδη είμαι αρκετά άσχετος με το ps . Περιμένω κι εγώ με προπαραγγελία το PS5. Επισης αν αγοράσω αυτή την κάρτα από ΚΩτσόβολο πχ κάνει κανονικά και για PS5. δεν είναι μόνο για PS4 η συνδρομή . έτσι; 

 

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-4/periferiaka-ps4/131522-sony-card-playstation-plus-365days?cmicc=skroutz

Για 1856η φορά. Έστω ότι δεν αγοράζεις συνδρομή, και αγοράζεις το demons Souls (πιάνω παιχνίδια μεγαλύτερης αξίας των 50 ευρώ). 

Αγοράζοντας το κατευθείαν από ps store: 80 ευρώ έχεις πληρώσει.

Τώρα 2 περιπτώσεις από eneba:

1) αγοράζεις top up wallet αξίας 50 ευρώ με 42.5. Οπότε πρέπει να βάλεις από την τσέπη σου ακόμα 30 ευρώ. Σύνολο 72.5 έχεις πληρώσει 

2) αγοράζεις top up wallet αξίας 50 ευρώ στα 42.5 + αξίας 20 ευρώ στα 18. Οπότε πρέπει να πληρώσεις αλλά 10 ευρώ (50 +20 +10). Σύνολο 70.5 

 

Έστω ότι αγοράζεις συνδρομή 45 ευρώ. Πληρώνεις στο eneba 42.5 και έχεις μέσα στο wallet σου 50 ευρώ, από τα οποία θα δώσεις τα 45 για την συνδρομή και θα μείνουν 5 ευρώ (τα οποία συνδιαζονται με κάρτα/PayPal σε επόμενη αγορά). Σύνολο 42.5

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία άκυρη απορία σε όσους είχαν παλιότερα ενεργή συνδρομή PS Plus που πλέον όμως έχει λήξει..

Έχετε παρατηρήσει μήπως αν κάποια παιχνίδια που είχατε πάρει δωρεάν με το ps plus, συνεχίζουν να παίζουν και μετά την λήξη της συνδρομής? Σε εμένα αν και η πλειοψηφία των παιχνιδιών που είχα πάρει με το ps plus πλέον δεν γίνεται ούτε να τα ξεκινήσεις ούτε και να τα κατεβάσεις, ελάχιστα από αυτά (κανά 3-4 παιχνίδια) μου δείχνει οτι τα έχω μόνιμα στο λογαριασμό μου και μπορώ να κατεβάσω και να τα παίξω, ενώ δεν μου δίνει δυνατότητα να τα αγοράσω από το ps store καθώς φαίνονται ήδη αγορασμένα. Ένα από αυτά μάλιστα το κατέβασα κι έπαιξα κανα 2ωρο να σιγουρευτώ οτι δεν είναι κάποιο time trial, χωρίς κανένα πρόβλημα. Οπότε, έχετε παρατηρήσει εσείς κάτι τέτοιο με τα ps plus παιχνίδια σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thomason993 είπε

Μία άκυρη απορία σε όσους είχαν παλιότερα ενεργή συνδρομή PS Plus που πλέον όμως έχει λήξει..

Έχετε παρατηρήσει μήπως αν κάποια παιχνίδια που είχατε πάρει δωρεάν με το ps plus, συνεχίζουν να παίζουν και μετά την λήξη της συνδρομής? Σε εμένα αν και η πλειοψηφία των παιχνιδιών που είχα πάρει με το ps plus πλέον δεν γίνεται ούτε να τα ξεκινήσεις ούτε και να τα κατεβάσεις, ελάχιστα από αυτά (κανά 3-4 παιχνίδια) μου δείχνει οτι τα έχω μόνιμα στο λογαριασμό μου και μπορώ να κατεβάσω και να τα παίξω, ενώ δεν μου δίνει δυνατότητα να τα αγοράσω από το ps store καθώς φαίνονται ήδη αγορασμένα. Ένα από αυτά μάλιστα το κατέβασα κι έπαιξα κανα 2ωρο να σιγουρευτώ οτι δεν είναι κάποιο time trial, χωρίς κανένα πρόβλημα. Οπότε, έχετε παρατηρήσει εσείς κάτι τέτοιο με τα ps plus παιχνίδια σας?

ΔΕΝ γινεται να τα παιξεις χωρις συνδρομη. Αν σου δινεται η δυνατοτητα σε 3-4 να τα κατεβασεις, μαλλον εγιναν τελειως free. Πρεπει να ξαναβαλεις συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thomason993 είπε

Μία άκυρη απορία σε όσους είχαν παλιότερα ενεργή συνδρομή PS Plus που πλέον όμως έχει λήξει..

Έχετε παρατηρήσει μήπως αν κάποια παιχνίδια που είχατε πάρει δωρεάν με το ps plus, συνεχίζουν να παίζουν και μετά την λήξη της συνδρομής? Σε εμένα αν και η πλειοψηφία των παιχνιδιών που είχα πάρει με το ps plus πλέον δεν γίνεται ούτε να τα ξεκινήσεις ούτε και να τα κατεβάσεις, ελάχιστα από αυτά (κανά 3-4 παιχνίδια) μου δείχνει οτι τα έχω μόνιμα στο λογαριασμό μου και μπορώ να κατεβάσω και να τα παίξω, ενώ δεν μου δίνει δυνατότητα να τα αγοράσω από το ps store καθώς φαίνονται ήδη αγορασμένα. Ένα από αυτά μάλιστα το κατέβασα κι έπαιξα κανα 2ωρο να σιγουρευτώ οτι δεν είναι κάποιο time trial, χωρίς κανένα πρόβλημα. Οπότε, έχετε παρατηρήσει εσείς κάτι τέτοιο με τα ps plus παιχνίδια σας?

Μήπως είναι κάποιο που τελικά το πήραμε και εως free?

Πχ εγω είχα με ps plus το collection uncharted https://store.playstation.com/en-gr/product/EP9000-CUSA02826_00-UNCHARTEDTRILOGY και σε κάποια φάση μας το έδωσε και δωρεάν... το είχα πάρει με το δευτερο λογαριασμό που έχω για τα διπλά παιχνίδια.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Μήπως είναι κάποιο που τελικά το πήραμε και εως free?

Πχ εγω είχα με ps plus το collection uncharted https://store.playstation.com/en-gr/product/EP9000-CUSA02826_00-UNCHARTEDTRILOGY και σε κάποια φάση μας το έδωσε και δωρεάν... το είχα πάρει με το δευτερο λογαριασμό που έχω για τα διπλά παιχνίδια.... 

Όχι, δεν είναι κάποια από τα παιχνίδια που δόθηκαν δωρεάν σε όλους αργότερα. Μερικά από αυτά τα παιχνίδια που έχω παρατηρήσει είναι τα Teslagrad, Oddworld Abe's Odyssey New n Tasty και Amplitude, όλα είχαν δοθεί δωρεάν στο ps plus στο παρελθόν και τα είχα πάρει από εκεί. Υποθέτω οτι εχουν μείνει στο λογαριασμό μου από λάθος, απλά έλεγα μήπως έχει συμβεί και σε άλλους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2020 στις 1:25 ΜΜ, thomason993 είπε

Μία άκυρη απορία σε όσους είχαν παλιότερα ενεργή συνδρομή PS Plus που πλέον όμως έχει λήξει..

Έχετε παρατηρήσει μήπως αν κάποια παιχνίδια που είχατε πάρει δωρεάν με το ps plus, συνεχίζουν να παίζουν και μετά την λήξη της συνδρομής? Σε εμένα αν και η πλειοψηφία των παιχνιδιών που είχα πάρει με το ps plus πλέον δεν γίνεται ούτε να τα ξεκινήσεις ούτε και να τα κατεβάσεις, ελάχιστα από αυτά (κανά 3-4 παιχνίδια) μου δείχνει οτι τα έχω μόνιμα στο λογαριασμό μου και μπορώ να κατεβάσω και να τα παίξω, ενώ δεν μου δίνει δυνατότητα να τα αγοράσω από το ps store καθώς φαίνονται ήδη αγορασμένα. Ένα από αυτά μάλιστα το κατέβασα κι έπαιξα κανα 2ωρο να σιγουρευτώ οτι δεν είναι κάποιο time trial, χωρίς κανένα πρόβλημα. Οπότε, έχετε παρατηρήσει εσείς κάτι τέτοιο με τα ps plus παιχνίδια σας?

Όταν είσαι στο εικονίδιο του παιχνιδίου και πατήσεις το option βγάζει κάποιες πληροφορίες. Αν κατέβεις προς τα κάτω σου λεει στο τελος ποσες μέρες μένουν ακόμα για τα παιχνίδια που είναι απο το plus. Αν δεν έχει τιποτα το παιχνίδι ανήκει στο λογαριασμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps plus code

Καλησπέρα,

αγόρασα μια κάρτα ps plus για πρώτη φορά(συνηθως έπαιρνα ps plus online) αλλά τώρα δεν ξέρω που είναι ο κωδικός για το ps plus.

Δεν ξέρω σε πιο σημείο της κάρτας είναι. Μπορεί κάποιος να μ πει που ακριβώς βρίσκεται? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...